Park Mitologii - Zatorland

Park Mitologii w Zatorlandzie

(4.6 głosów: 27)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zatorland w Zatorze

Park Mitologii w Zatorze to jeden z trzech parków rozrywki wspaniałego kompleksu Zatorland. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów oraz mitycznych stworzeń. Wśród nich uwagę przykuwają na pewno gromowładny Zeus, Achilles walczący z Hektorem, Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem czy piękna Atena.Są też Hestia, Apollo i Pyton, latający Dedal i Ikar, Helios, a nawet Koń Trojański, do którego można wejść. Jest też labirynt, a na wodzie podziwiać można od czasu do czasu tańczące fontanny.

Park Mitologii
Park Mitologii

Dla dzieci przygotowano też park linowy i wielką huśtawkę. Na najmłodszych czeka plac zabaw, na wszystkich lody i napoje. W 2018 roku stanął tu wielki, 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem.Co ciekawe, park można nie tylko obejść spacerkiem dookoła stawu, ale również poznać go "od środka", korzystając z rejsu tramwajem wodnym. Od 2020 roku jest to atrakcja dodatkowo płatna (5 zł, 2020).

Park Mitologii
Park Mitologii - Cyklop
Park Mitologii - rejs statkiem

Inne Parki Zatorlandu to: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz Lunapark.Park Mitologii
Park Mitologii
Park Mitologii - park linowy
Park Mitologii
Park Mitologii Zatorland
Park Mitologii
Park Mitologii
Park Mitologii w Zatorlandzie
Park Mitologii

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-20.00
Bilety: normalny 59,90, ulgowy 49,90 (do całego Zatorlandu)
Przejazd tramwajem wodnym: 5 zł
Parking: bezpłatny

Adres

Park Mitologii - Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
http://zatorland.pl

GPS: 49°59'23N, 19°26'40E

Zator noclegi

Zator to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°59'23N, 19°26'40E
16 maj 2019
18 grudzień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Naomi
01 lipiec 2021 20:24
Postacie z mitologii greckiej można zobaczyć z bliska korzystając z tramwaju wodnego. Zatorland przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi. Na plus: figury w kolorze, kino 360 3D. Na minus: białe figury, brak możliwości wypożyczenia roweru wodnego (tylko w weekendy), wybrakowany labirynt.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację