Park Mitologii - Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
http://zatorland.pl

49°59'23" N, 19°26'40" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-20.00
Bilety: normalny 59,90, ulgowy 49,90 (do całego Zatorlandu)
Przejazd tramwajem wodnym: 5 zł
Parking: bezpłatny

Zatorland w Zatorze

Park Mitologii w Zatorze to jeden z trzech parków rozrywki wspaniałego kompleksu Zatorland. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów oraz mitycznych stworzeń. Wśród nich uwagę przykuwają na pewno gromowładny Zeus, Achilles walczący z Hektorem, Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem czy piękna Atena.Są też Hestia, Apollo i Pyton, latający Dedal i Ikar, Helios, a nawet Koń Trojański, do którego można wejść. Jest też labirynt, a na wodzie podziwiać można od czasu do czasu tańczące fontanny.

Park Mitologii
Park Mitologii

Dla dzieci przygotowano też park linowy i wielką huśtawkę. Na najmłodszych czeka plac zabaw, na wszystkich lody i napoje. W 2018 roku stanął tu wielki, 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem.

Co ciekawe, park można nie tylko obejść spacerkiem dookoła stawu, ale również poznać go "od środka", korzystając z rejsu tramwajem wodnym. Od 2020 roku jest to atrakcja dodatkowo płatna (5 zł, 2020).

Park Mitologii
Park Mitologii
Park Mitologii - Cyklop


Inne Parki Zatorlandu to: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz Lunapark.

Park Mitologii - rejs statkiem Park Mitologii Park Mitologii Park Mitologii - park linowy Park Mitologii Park Mitologii Zatorland Park Mitologii Park Mitologii Park Mitologii w Zatorlandzie Park Mitologii

Zator noclegi

Zator to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021