Park Mitologii w Zatorlandzie

Park Mitologii - Zatorland
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Zatorland w Zatorze

Park Mitologii w Zatorze to jeden z trzech parków rozrywki wspaniałego kompleksu Zatorland. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów oraz mitycznych stworzeń. Wśród nich uwagę przykuwają na pewno gromowładny Zeus, Achilles walczący z Hektorem, Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem czy piękna Atena.

Są też Hestia, Apollo i Pyton, latający Dedal i Ikar, Helios, a nawet Koń Trojański, do którego można wejść. Jest też labirynt, a na wodzie podziwiać można od czasu do czasu tańczące fontanny.

Park Mitologii
Park Mitologii


Dla dzieci przygotowano też park linowy i wielką huśtawkę. Na najmłodszych czeka plac zabaw, na wszystkich lody i napoje. W 2018 roku stanął tu wielki, 5-metrowy Cyklop łypiący jednym okiem.

Co ciekawe, park można nie tylko obejść spacerkiem dookoła stawu, ale również poznać go "od środka", korzystając z rejsu tramwajem wodnym. Od 2020 roku jest to atrakcja dodatkowo płatna (5 zł, 2020).

Park Mitologii
Park Mitologii

Inne Parki Zatorlandu to: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz Lunapark.

Informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-20.00
Bilety: normalny 59,90, ulgowy 49,90 (do całego Zatorlandu)
Przejazd tramwajem wodnym: 5 zł
Parking: bezpłatny

Park Mitologii
Park Mitologii - Cyklop
Park Mitologii - rejs statkiem


Park Mitologii - Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
http://zatorland.pl

Noclegi w Małopolsce

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Park Mitologii
Park Mitologii
Park Mitologii - park linowy
Park Mitologii
Park Mitologii Zatorland
Park Mitologii
Park Mitologii
Park Mitologii w Zatorlandzie
Park Mitologii
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 27)
Twoja ocena
Naomi
Postacie z mitologii greckiej można zobaczyć z bliska korzystając z tramwaju wodnego. Zatorland przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi. Na plus: figury w kolorze, kino 360 3D. Na minus: białe figury, brak możliwości wypożyczenia roweru wodnego (tylko w weekendy), wybrakowany labirynt.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024