DinoZatorland

Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorlandzie

(4.5 głosów: 60)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zatorland w Zatorze

W Zatorze - niewielkiej miejscowości małopolskiej powstał ogromny Park Rozrywki - Zatorland. Jest to kompleks trzech tematycznych parków, które poza edukacją oferują wspaniałą, rodzinną rozrywkę i zapewnią moc atrakcji na cały dzień aktywnej zabawy.

Park Ruchomych Dinozaurów

Jako pierwszy powstał tutaj właśnie Park Ruchomych Dinozaurów, słynny w całej Polsce, za sprawą dużej kolekcji ruchomych eksponatów. Wtedy nosił nazwę DinoZatorland. Pomysłowo zaprojektowana ścieżka edukacyjna, wiodąca przez gęsto zalesiony teren, prezentująca dawne życie dinozaurów, to niewątpliwie największa atrakcja tego miejsca. Pośród kilkusetletnich drzew spostrzec można ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, opatrzonych tablicami informacyjnymi.

DinoZatorland
DinoZatorland


Dowiedzieć się z nich można wiele ciekawostek m. in. gdzie występowały, jakie duże były, ile ważyły i czym się pożywiały. Modele można oglądać z drewnianej kładki, co z całą pewnością uatrakcyjni zwiedzanie parku. Niektóre dinozaury wydają dźwięki, inne... sikają 🙂 Hitem jest tutaj wielki T-rex oraz gigantyczny Argentynozaur dostępny od 2018 roku. To największy ruchomy dinozaur na świecie, mierzący 9 m wysokości i 35 m długości.

Przy okazji wizyty w Parku, odwiedzający mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w skorupie gigantycznego jaja lub na okazałej ławce w kształcie Triceratopsa. 

DinoZatorland
DinoZatorland

Inne parki Zatorlandu

Obecnie w skład Zatorlandu wchodzą również: Park Owadów z Miasteczkiem Ruchu Drogowego, Park Mitologii, a także coraz większy Lunapark - przyjemna strefa relaksu i zabawy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-X codziennie 10.00-20.00
Bilety: normalny 59,90, ulgowy 49,90 (do całego Zatorlandu)
Parking: bezpłatny

Adres

Park Ruchomych Dinozaurów - Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
www.zatorland.pl

GPS: 49°59'19N, 19°26'35E

Zator noclegi

Zator to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

DinoZatorland
DinoZatorland
DinoZatorland
DinoZatorland
DinoZatorland
DinoZatorland
Zator Małopolska
Ważna
dla dzieci dla rodziny wstęp płatny parki rozrywki dostępne dla wózków parking bezpłatny czynne sezonowo dinoparki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

mirosław

MIEJSCE SUPER SZCZEGÓLNIE DLA RODZINY Z DZIECKIEM.MULTUM ATRAKCJI W JEDNYM MIEJSCU.

GORĄCO POLECAM

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023