Klimczok, Katarzyna Jamrozik

Klimczok (1117 m n.p.m.) to szczyt położony w północnej części Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim. W siodle pomiędzy Klimczokiem i Magurą znajduje się skrzyżowanie szlaków pieszych do Szczyrku, Bystrej, Brennej na Przełęcz Salmopolską (934 m n.p.m.), Przełęcz Karkoszczonkę (729 m n.p.m.), Szyndzielnię (1026 m n.p.m.) i Błatnią (917 m n.p.m.).

Na stoku Magury stoi schronisko turystyczne zwane Klementynówką i stacja ratunkowa Klimczok GOPR. Dostępny jest tu również wyciąg narciarski.

Klimczok

Dojście na Klimczok

- Szlak niebieski, ze Szczyrku Centrum, przez Podmagurę, około 2 h

- Szlak zielony, ze Szczyrku Centrum, przez Szczyrk Biła, około 2 h

- Szlak czerwony, z Szyndzielni, 30 minut

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-05 na

Szczyt wart odwiedzenia. idąc ze Szczyrku Biła jest dodatkowo możliwość przejścia szlakiem żółtym do przełęczy Karkoszczonka, a następnie czerwonym na Siodło pod Klimczokiem. Na tej trasie, połączonej z zejściem szlakiem zielonym, znajdziemy kilka ciekawych punktów widokowych. Przy dobrej pogodzie z góry widoczne są Tatry i Czarna Hora. Dodatkowo warto odwiedzić chatkę na Klimczoku i wpisać się do księgi.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: