Puławy

Puławy

(4.3 głosów: 112)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Puławy to ciekawe miasto historyczne w województwie lubelskim, malowniczo położone nad Wisłą, pomiędzy Lublinem i Radomiem, niedaleko Kazimierza Dolnego. Ze względu na rozwój kulturalny Puławy zyskały miano Polskich Aten.

Puławy
Puławy

Atrakcje w Puławach

- Pałac Czartoryskich w Puławach, ul. Czartoryskich - wspaniała budowla udostępniona dla turystów, z otaczającym parkiem krajobrazowym dostępnym bezpłatniePuławy
Puławy
Pałac w Puławach
Pałac w Puławach

- Świątynia Sybilli - piękna budowla powstała w kształcie rotundy z kolumnami, stojąca w parku pałacowym, to Muzeum Izabeli Czartoryskiej, Sybilla to najpopularniejszy i najpiękniejszy obok pałacu obiekt w zespole pałacowym, a przy tym pierwsze muzeum w Polsce!

Puławy Świątynia Sybilli
Puławy Świątynia Sybilli
Puławy Świątynia Sybilli
Puławy Świątynia Sybilli

- Domek Gotycki - ciekawa budowla w parku pałacowym

Puławy Domek Gotycki
Puławy Domek Gotycki
Puławy Domek Gotycki
Puławy Domek Gotycki

- Schody Angielskie w Puławach

Ciekawa konstrukcja ceglana zagubiona w parku Czartoryskich, obok Domku Żółtego. To bardzo romantyczne i klimatyczne miejscePuławy schody angielskie
Puławy schody angielskie

- Park Pałacowy, ul. Czartoryskich - piękny, rozległy park w stylu angielskim, z zabytkowymi obiektami, otwarty dla turystów od świtu do zmierzchu, bezpłatnie

Puławy park
Puławy park
Puławy park
Puławy park

- Brama rzymska w parku pałacowym

- Domek Żółty w parku pałacowym

Puławy Domek Żółty
Puławy Domek Żółty

- Kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Aignera 1 - piękna budowla z kolumnadą, jeden z obiektów parku pałacowego, powstały z fundacji Adama Czartoryskiego na początku XIX wiekuKościół Wniebowzięcia NMP
Kościół Wniebowzięcia NMP

- Kościół Św. Józefa, ul. Włostowicka 61

- Las Odkrywców w Ułężu

Niecodzienny park rozrywki, swoisty plac zabaw, ale ogromny i drewniany, całkowicie naturalny, połozony w lesie, z wieloma ciekawostkami do odkrycia i ciekawą plażą nad stawem.

Las Odkrywców
Las Odkrywców
Las Odkrywców
Las Odkrywców

Mapa atrakcji Puław

Poniżej znajdziesz mapę z atrakcjami Puław. Gromadzą się one głównie w parku pałacowym, dlatego też spacerując po nim, zobaczysz niemal wszystkie z nich. Samochód można zostawić naprzeciw bramy pałacowej. Jest tam bezpłatny parking przy ulicy.

Dojazd do Puław

Od wschodu przebiega droga ekspresowa S17, która łączy Warszawę z Lublinem, więc samochodem z tych miejscowości dostaniesz się tutaj najłatwiej (45 minut z Lublina i 90 minut ze stolicy). Od północy Puławy oblewa krótki odcinek drogi S12. Droga ma prowadzić do Piotrkowa Trybunalskiego i gdy będzie gotowa, znacznie przyspieszy podróż z zachodnich kierunków, jednak zanim to się stanie, może bardziej się opłacać, przyjechać tutaj od strony Warszawy czy Lublina niż krajowymi i wojewódzkimi drogami po zachodniej stronie Puław.Pociągiem można tutaj dostać się z Lublina czy Warszawy. To w zasadzie jedyne obsługiwane kierunki. Dworzec PKP jest jednak dość znacznie oddalony od puławskiego pałacu - 2,5 km. Czeka Cię więc półgodzinny spacer lub przejażdżka autobusem linii nr 1 (najszybciej, choć i tak około 20 minut z dojściem do i z przystanków).

Pałac w Puławach
Pałac w Puławach

Noclegi w Puławach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Puław

Turyści najczęściej odwiedzają: Pałac Czartoryskich w Puławach, a potem Las Odkrywców w Ułężu i Park w Puławach.

Puławy pałac
Puławy
Puławy park
Pałac w Puławach
Pałac w Puławach
Pałac w Puławach
Pałac w Puławach
Pałac w Puławach
Puławy Świątynia Sybilli
Puławy Świątynia Sybilli
Puławy Domek Gotycki
Widok na park krajobrazowy
Puławy, kasia ejsmont
Puławy
Puławy
Kościół w Puławach
Puławy IT
Puławy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022