51°27'0" N, 22°30'6" E
Lubelskie
2016-04-08
2020-02-03 02:00

Opis Kozłówki

Kozłówka to maleńka miejscowość w województwie lubelskim, leżąca 9 km na zachód od Lubartowa i kilkadziesiąt kilometrów na północ od stolicy regionu - Lublina. Dziś nikt by o Kozłówce nie usłyszał, gdyby nie wspaniały Pałac Zamoyskich z otaczającym go zabytkowym parkiem.Zabytki w Kozłówce

- Pałac Zamoyskich w Kozłówce, Kozłówka 3 - wspaniała zabytkowa budowla z XVIII wieku będąca Pomnikiem Historii. Okres swej świetności pałac przeżył na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to powstała tu ordynacja. Zamoyscy byli właścicielami posiadłości do roku 1944, od tego czasu pozostaje w rękach państwa polskiego. W zespole pałacowym obecnie siedzibę ma Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W Pałacu zachował się autentyczny wystrój z okresu jego świetności w stylu Drugiego Cesarstwa, który turyści mogą podziwiać zwiedzając Muzeum. Cały zespół pałacowy otacza piękny park, który zachował dawny układ, a do posiadłości prowadzi wspaniała neobarokowa brama z początku XX wieku.

Kozłówka Muzeum Zamoyskich
Kozłówka Muzeum Zamoyskich

Atrakcje w Kozłówce

- Muzeum Socrealizmu w Kozłówce - Galeria Sztuki Socrealizmu - nietypowe muzeum znajdujące się w zabudowaniach pałacowych, w dawnej powozowni

- Kozłowiecki Park Krajobrazowy

Kozłówka
Kozłówka
Kozłówka


Oficjalna strona Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Kozłówka pałac Kozłówka Kozłówka kaplica Kozłówka Kozłówka

Kozłówka noclegi

Kozłówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kozłówce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Artur Weekendowy turysta 38 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-10 na

piękny pałac i ogród ,polecam

Avatar użytkownika
KĘDZIOR Weekendowy turysta 26 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-11-22 na

Miłe miejsce na odpoczynek z rodziną, choć bilety do pałacu strasznie drogie.

rita Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-02 na

ciekawy obiekt piękny park i wnętrza

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-10-10 na

Piękny park, Pałac wspaniały

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021