Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Kozłówka Muzeum Zamoyskich
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.9

Pałac w Kozłówce

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mieści się w pięknym pałacu, położonym 35 km od Lublina. Historia budowli związana jest z dwoma znaczącymi polskimi rodami arystokratycznymi - Bielińskich i Zamoyskich.

Pierwotny pałac ufundował Michał Bieliński, a zbudował go najprawdopodobniej Józef Fontana w stylu późnego baroku. Była to skromna, wiejska rezydencja, która w 1799 roku przeszła na własność rodziny Zamoyskich. Na przełomie XIX i XX stulecia dawna posiadłość została znacząco rozbudowana i urządzona przez Konstantego Zamoyskiego. Wtedy to pałac w Kozłówce stał się jedną z najpiękniejszych siedzib arystokratycznych w całej Polsce.

Kozłówka Muzeum Zamoyskich
Kozłówka Muzeum Zamoyskich

Dziś wnętrza pałacu kryją Muzeum Zamoyskich, zachowały się tutaj oryginalny układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z II połowy XIX wieku i początku XX wieku. Obecnie zbiory Muzeum prezentują głównie dawną kolekcję Zamoyskich, uzupełnioną zakupami rzemiosła artystycznego - mebli, porcelany, zegarów czy dywanów.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zadziwia wiernym utrzymaniem dawnego wyglądu pałacu, zarówno zabytkowych wnętrz, jak i otoczenia obiektu czyli zabytkowego parku z kaplicą i powozownią. Turystów przyciąga do Kozłówki także unikatowa Galeria Socrealizmu, mieszcząca się w zespole pałacowym.

Kozłówka
Kozłówka

Doskonały stan zachowania pałacu został doceniony i uhonorowany tytułem Pomnik Historii oraz licznymi nagrodami: Europa Nostra, 7 Nowych Cudów Polski Magazynu National Geographic Traveller.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Kamionka
tel. 81/ 852-83-00
www.muzeumzamoyskich.pl

Kozłówka kaplica
Kozłówka kaplica

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Noclegi w Kozłówce

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Kozłówka
(4.9 głosów: 36)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.9 głosów: 36)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika KĘDZIOR
KĘDZIOR

Ciekawe eksponaty, za drogie wejściówki.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024