Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kozłówka Muzeum Zamoyskich

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

(4.9 głosów: 36)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Kozłówce

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mieści się w pięknym pałacu, położonym 35 km od Lublina. Historia budowli związana jest z dwoma znaczącymi polskimi rodami arystokratycznymi - Bielińskich i Zamoyskich.Pierwotny pałac ufundował Michał Bieliński, a zbudował go najprawdopodobniej Józef Fontana w stylu późnego baroku. Była to skromna, wiejska rezydencja, która w 1799 roku przeszła na własność rodziny Zamoyskich. Na przełomie XIX i XX stulecia dawna posiadłość została znacząco rozbudowana i urządzona przez Konstantego Zamoyskiego. Wtedy to pałac w Kozłówce stał się jedną z najpiękniejszych siedzib arystokratycznych w całej Polsce.

Kozłówka
Kozłówka

Dziś wnętrza pałacu kryją Muzeum Zamoyskich, zachowały się tutaj oryginalny układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z II połowy XIX wieku i początku XX wieku. Obecnie zbiory Muzeum prezentują głównie dawną kolekcję Zamoyskich, uzupełnioną zakupami rzemiosła artystycznego - mebli, porcelany, zegarów czy dywanów.Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zadziwia wiernym utrzymaniem dawnego wyglądu pałacu, zarówno zabytkowych wnętrz, jak i otoczenia obiektu czyli zabytkowego parku z kaplicą i powozownią. Turystów przyciąga do Kozłówki także unikatowa Galeria Socrealizmu, mieszcząca się w zespole pałacowym.

Kozłówka
Kozłówka

Doskonały stan zachowania pałacu został doceniony i uhonorowany tytułem Pomnik Historii oraz licznymi nagrodami: Europa Nostra, 7 Nowych Cudów Polski Magazynu National Geographic Traveller.Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Kamionka
tel. 81/ 852-83-00
www.muzeumzamoyskich.pl

Kozłówka
Kozłówka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Kozłówka noclegi

Kozłówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kozłówka
Muzea i skanseny
Ważna
muzea
51°27'35N, 22°29'18E
23 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

KĘDZIOR
22 listopad 2016 19:13

Ciekawe eksponaty, za drogie wejściówki.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację