Kozłówka Muzeum Zamoyskich

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

(4.9 głosów: 36)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Kozłówce

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mieści się w pięknym pałacu, położonym 35 km od Lublina. Historia budowli związana jest z dwoma znaczącymi polskimi rodami arystokratycznymi - Bielińskich i Zamoyskich.Pierwotny pałac ufundował Michał Bieliński, a zbudował go najprawdopodobniej Józef Fontana w stylu późnego baroku. Była to skromna, wiejska rezydencja, która w 1799 roku przeszła na własność rodziny Zamoyskich. Na przełomie XIX i XX stulecia dawna posiadłość została znacząco rozbudowana i urządzona przez Konstantego Zamoyskiego. Wtedy to pałac w Kozłówce stał się jedną z najpiękniejszych siedzib arystokratycznych w całej Polsce.

Kozłówka kaplica
Kozłówka kaplica

Dziś wnętrza pałacu kryją Muzeum Zamoyskich, zachowały się tutaj oryginalny układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z II połowy XIX wieku i początku XX wieku. Obecnie zbiory Muzeum prezentują głównie dawną kolekcję Zamoyskich, uzupełnioną zakupami rzemiosła artystycznego - mebli, porcelany, zegarów czy dywanów.Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zadziwia wiernym utrzymaniem dawnego wyglądu pałacu, zarówno zabytkowych wnętrz, jak i otoczenia obiektu czyli zabytkowego parku z kaplicą i powozownią. Turystów przyciąga do Kozłówki także unikatowa Galeria Socrealizmu, mieszcząca się w zespole pałacowym.

Kozłówka
Kozłówka

Doskonały stan zachowania pałacu został doceniony i uhonorowany tytułem Pomnik Historii oraz licznymi nagrodami: Europa Nostra, 7 Nowych Cudów Polski Magazynu National Geographic Traveller.Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Kamionka
tel. 81/ 852-83-00
www.muzeumzamoyskich.pl

Kozłówka
Kozłówka
Kozłówka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Kozłówka noclegi

Kozłówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kozłówka
Muzea i skanseny
Ważna
muzea
51°27'35N, 22°29'18E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

KĘDZIOR

Ciekawe eksponaty, za drogie wejściówki.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021