Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks

Retro Meleks - Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Retro Meleks w Nałęczowie to wyjątkowa atrakcja turystyczna okolicy. To podróż z przewodnikiem po Krainie Lessowych Wąwozów stylizowanym retro pojazdem. Stylowym "wehikułem czasu" pojedziesz do Nałęczowa na XIX-wieczną leczniczą kurację słońcem, klimatem oraz wodami żelazistymi. Po drodze nie zabraknie legend, anegdot i barwnych opowieści z życia dawnego kurortu, będącego "Letnią Stolicą Królestwa Polskiego". Ponadto podróżując meleksem odkryjesz położoną w dolinie rzeki Bystrej Wąwolnicę - dawne miasto królewskie, w którym król Kazimierz Wielki w XIV wieku wybudował zamek, a obecne wzgórze kościelne otoczył murami obronnymi. Posłuchasz ciekawych opowieści o znaczeniu tej okolicy, która stanowiła niegdyś ważną miejscowość w całej sieci dróg królewskich. A dodatkowo pospacerujesz po lessowych wąwozach oraz zaznasz rozrywki ze śpiewem przy ognisku. To "Zwiedzanie w dobrym stylu".

Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks
Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks
Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks
Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks
Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks
Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Aktualna oferta i cennik dostępna jest na stronie: https://www.facebook.com/retro.meleks

Adres

Retro Meleks
ul. Chopina 1, Nałęczów
tel. 721-948-772

GPS: 51°17'15N, 22°12'52E

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Retro meleksy w Nałęczowie, autor Retro Meleks
Nałęczów
Normalna
dla rodziny dla dzieci czynne sezonowo
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022