51°27'35" N
22°29'21" W
Lubelskie
2016-11-22 13:54:56
154m npm
Perełka
Pałac w Kozłówce
Kozłówka
Kozłówka Muzeum Zamoyskich
Kozłówka
Kozłówka
Kozłówka
Kozłówka
Kozłówka
Kozłówka kaplica
Kozłówka
Zdjęcia (10)

W zacisznej Kozłówce koło Lubartowa znajduje się przepiękny, potężny kompleks pałacowy - dawna siedziba Zamoyskich.Pałac w Kozłówce powstał w XVIII wieku dla Michała Bielińskiego, ale okres swej największej świetności przeżył na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to powstała na tych terenach ordynacja zamojska. W czasach Konstantego Zamoyskiego pałac w Kozłówce był jedną z najpiękniejszych siedzib arystokratycznych w dawnej Polsce. Jego uroda zachwyca do dziś. 

Zamoyscy byli właścicielami posiadłości w Kozłówce do roku 1944. Od tego czasu obiekt pozostaje w rękach państwa polskiego.

Muzeum Zamoyskich

We wnętrzach pałacu w Kozłówce od lat istnieje Muzeum Zamoyskich, z galerią portretów właścicieli, z malarstwem, a nawet meblami, tkaninami i zastawą kuchenną Zamoyskich. W zabudowaniach przypałacowych powstało też ciekawe Muzeum SocrealizmuPałac w Kozłówce otacza piękny park z elementami ogrodu, z tyłu pałacu znajduje się piękna fontanna z amorkami, otoczona latem kolorowym kwieciem.

Pałac - Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Kozłówka 3, Kamionka
tel. 81/ 852-83-10
www.muzeumzamoyskich.pl

Widok z ulicy

Atrakcje w okolicy

Powiązane miejsca

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2016-11-22 19:13:14

Fajne miejsce, super park, miłe miejsce na spędzenie czasu z rodziną. Jedyny minus to za duża cena biletu wstępu do pałacu,

piekne obiekty .bardziej to zamek niz palac .

 

Karol Barsolis

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: