Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Brukowany Rynek to serce urokliwego Kazimierza Dolnego, to tutaj licznie gromadzą się mieszkańcy, turyści oraz artyści kochający to miasto. Piękna zabudowa i ciekawe detale sprawiają, że chce się tutaj przebywać i wracać.Kamienice Przybyłów

Na Rynku zachowały się wspaniałe zabytkowe kamieniczki, m.in. bliźniacze Pod Świętym Mikołajem i Pod Świętym Krzysztofem z XVII wieku o manierystycznym wystroju. Obie mają identyczny układ fasad - przyziemie z trzyarkadowym podcieniem oraz piętro z trzema oknami. Dachy budynków ozdobione są wysokimi attykami. Ich właścicielami byli bracia Mikołaj i Krzysztof Przybyłowie, którzy przyozdobili fasady figurami swych patronów. Najlepiej podziwiać kamienice późnym popołudniem, kiedy błyszczą w promieniach chylącego się słońca.

Kaizmierz Dolny Rynek
Kaizmierz Dolny Rynek

Inne zabytki na Rynku

Na uwagę na Rynku zasługuje też barokowa kamienica Gdańska. W centralnym punkcie stoi studnia nadając fajnego klimatu. Spodobała mi się ona tym bardziej, że podobna zdobi Rynek w moich rodzinnych Tarnowskich Górach. No a dodatkowo widać stąd nie tylko Rynkową zabudowę, ale i piękną Farę, ruiny zamku i baszty, a obok Wzgórze Trzech Krzyży. Posiedzieć tu wieczorną porą, przy muzyczce to fantastyczna sprawa.

Kazimierz Dolny Kamienice Przybyłów Panorama Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020