Zamek w Ostródzie

Zamek w Ostródzie

(3.8 głosów: 36)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek w Ostródzie to najsłynniejszy zabytek miasta. To XIV-wieczny, murowany krzyżacki zamek, którego budowę rozpoczął około 1349 roku komtur Ostródy Günther von Hohenstein.

Warownię założono na planie czworoboku zbliżonego do kwadratu o wymiarach 44 x 45 m. Wewnątrz zamku znajdowały się kaplica, mieszkanie komtura i refektarz, a ponadto kapitularz, infirmeria, dormitoria dla braci zakonnych i komnaty gościnne. Do dziś zdobią je ceramiczne portale znajdujące się na wewnętrznych elewacjach.Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie

Historia zamku w Ostródzie

Po bitwie pod Grunwaldem ostródzkim zamkiem na krótko władał książę Janusz Mazowiecki, ale we wrześniu 1410 roku zamek ponownie przejęli Krzyżacy. Później jeszcze kilkakrotnie zmieniali się jego włodarze. W ostródzkim zamku kwaterował czasowo król szwedzki Gustaw Adolf, a później Napoleon Bonaparte, skąd zarządzał Europą przez około 40 dni!

Podczas ostatniej wojny światowej, za sprawą armii radzieckiej, budowla została spalona, a jej odbudowa rozpoczęła się dopiero w 1974 roku. Obecnie mieści się tu Muzeum dostępne dla turystów przez cały rok. Dziedziniec zamku dostępny jest bezpłatnie, na wystawy należy kupić bilet.

Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

VII-VIII pn-pt 9.00-17.00, sb-nd 10.00-16.00
V-VI i IX-X pn-pt 9.00-16.00, sb-nd 10.00-16.00
XI-IV pn-pt 9.00-16.00, sb 10.00-16.00
Dziedziniec zamku jest dostępny bezpłatnie
Bilety na wystawy: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł
W czwartek bezpłatne zwiedzanie wystaw
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: http://muzeumwostrodzie.pl/zamek-w-ostrodzie/

Adres

Zamek - Muzeum w Ostródzie
ul. Mickiewicza 22, Ostróda
tel. 89/ 646-32-31, 503-434-631

GPS: 53°42'13N, 19°57'39E

Ostróda noclegi

Ostróda to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie
Zamek w Ostródzie
Ostróda Mazury
Ważna
gotyckie zamki udostępnione wiek XIV zamki Krzyżackie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Andzia75

Obiekt bardzo ładny , godny polecenia dla zdobywców zamków ;-)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022