Skansen Olsztynek

Skansen w Olsztynku

(4.6 głosów: 35)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Etnograficzny czyli Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku to największy w województwie skansen zawierający liczne drewniane budowle z czterech historycznych regionów Prus Wschodnich: Warmii, Mazur, Powiśla oraz terenów Litwy.Pierwotnie utworzony był w Królewcu w 1909 roku, ale powstałe na miejscu kopie zabudowań w latach 1938-42 przeniesiono pod Olsztynek. W czasie działań II wojny światowej wyposażenie wnętrz wielu chat uległo zniszczeniu.

Skansen Olsztynek
Skansen Olsztynek

Na obszarze Skansenu znajdują się: stanowisko archeologiczne, grób kurhanowy z wczesnej epoki żelaza oraz 66 obiektów dużej i małej architektury, wyposażonych w narzędzia pracy charakterystyczne dla XIX i XX-wiecznej wsi.Obiekty w Skansenie

Najciekawsze obiekty w Parku to: kopia kościoła z Rychnowa z polichromią i ołtarzem z połowy XVII wieku, chałupa mazurska z Gązwy koło Mrągowa, chałupa z wystawką podcieniową z Zielonki Pasłęckiej, wiatrak "holender" z Dobrocina oraz wozownia z garncarnią i piecem do wypalania ceramiki z Tomaszkowa.

Skansen Olsztynek
Skansen Olsztynek
Skansen Olsztynek

Na obszarze Muzeum organizowane są lekcje muzealne, Targi Chłopskie prezentujące twórców i prace rękodzieła z Warmii i Mazur a także Festiwal Folkloru.Na Rynku w Olsztynku natomiast stoi dawny kościół ewangelicki - obecnie Salon Wystawowy Skansenu.

Skansen Olsztynek
Skansen Olsztynek

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku
ul. Leśna 23, Olsztynek
tel. 89/ 519-21-64
http://muzeumolsztynek.com.pl
Godziny zwiedzania: 15 kwietnia - 31 października 9.00 - 15.00-20.00 (zależnie od miesiąca)

Skansen Olsztynek
Skansen Olsztynek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 00:00–00:30

Olsztynek noclegi

Olsztynek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Olsztynek
Muzea i skanseny
Ważna
skanseny
53°35'28N, 20°17'15E
01 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Andzia75
28 marzec 2016 22:01

Ciekawe miejsce , godne polecenia nawet z małymi dziećmi. Obiekty zadbane , bardzo fajne są cykliczne imprezy. Polecam.

Marta
20 grudzień 2015 20:05

Cudowne miejsce

 

 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację