Katedra w Olsztynie

 Katedra w Olsztynie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Kościół Św. Jakuba w Olsztynie to przepiękna katedra, która dobrze przetrwała zawirowania dziejowe i nie została zniszczona. Dziś stanowi charakterystyczny element olsztyńskiego Starego Miasta. Już z zewnątrz przykuwa wzrok swą niecodzienną architekturą i ogromem, natomiast wewnątrz na uwagę zasługują zachowane sklepienia - sieciowe w nawie głównej i kryształowe w nawach bocznych oraz znaczące organy, na których odgrywane są koncerty. Olsztyńska katedra to cenny, gotycki zabytek. Jego budowę rozpoczęto w 1315 roku, a kontynuowano w XIV i XV wieku.

Katedra w Olsztynie
Katedra w Olsztynie
 Katedra w Olsztynie
Katedra w Olsztynie

Nad prezbiterium w katedrze widoczny jest zabytkowy krucyfiks, ponadto w świątyni znajdują się płyty nagrobne biskupów: Tomasza Wilczyńskiego, Józefa Drzazgi i Jana Obłąka. Do potężnej, trójnawowej bryły katedry z pięknym wschodnim szczytem przylega od frontu masywna czworoboczna wieża o wysokości 60 m, nakryta hełmem. Katedra stoi niedaleko olsztyńskiego Rynku i należy do Szlaku Św. Jakuba - fragmentu Camino Polaco.

 Katedra w Olsztynie
Katedra w Olsztynie
 Katedra w Olsztynie
Katedra w Olsztynie

Informacje praktyczne

Cały rok, od świtu do zmierzchu

Katedra Św. Jakuba
ul. Staszica 12, Olsztyn

Noclegi w Olsztynie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

 Katedra w Olsztynie
(4.4 głosów: 30)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 30)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024