Olsztyn Rynek

Rynek w Olsztynie

(4.3 głosów: 41)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek w Olsztynie to centralne miejsce Starego Miasta. Otoczony jest zabytkowymi, skromnymi kamieniczkami z XVII-XIX wieku. Niektóre z nich mają arkadowe podcienia oraz ozdoby sgraffito. Na uwagę zasługuje tu najstarszy budynek z XIV wieku, tzw. Dom Burmistrza (nr 11).

Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek

Na środku placu stoi Stary Ratusz wzniesiony w latach 1623-24, częściowo na fundamentach średniowiecznego ratusza, który spłonął w 1620 roku. Obecnie w odnowionym Starym Ratuszu mieści się Biblioteka Publiczna. Obok ratusza zjesz pyszne lody, a w kamieniczkach znajduje się kilka kawiarni i restauracji. Latem życie kwitnie tu do późnych godzin wieczornych.Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek

Niewątpliwą ozdobą olsztyńskiego Starego Miasta jest również popularna gotycka Wysoka Brama oraz stojący niedaleko Rynku Zamek kapituły, mieszczący Muzeum Warmii i Mazur.

Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Rynek
Rynek, Olsztyn

GPS: 53°46'35N, 20°28'34E

Rynek w Olsztynie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Olsztyna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Olsztyn noclegi

Olsztyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
Olsztyn Rynek
53°46'35N, 20°28'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Miejsce klimatyczne, może kilka kamienic bym widziała odnowionych, bo są nieco zaniedbane, ale spaceruje się tu bardzo przyjemnie, i siedzi w letnich kawiarenkach 🙂
Dorota Jegla
Fajny ryneczek. Fontanna, ławeczki i gofry
Andzia75

piękny jest rynek w Olsztynie !!!!

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022