Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół Ewangelicki i Wieża w Ostródzie

Kościół ewangelicki w Ostródzie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Kościół ewangelicki Bożej Łaski w Ostródzie zbudowano w latach 1907-09. We wnętrzu tej neogotyckiej świątyni warto zobaczyć zabytkowe organy i interesujące witraże, jednak najciekawsza jest oryginalna wieża kościoła, na której podziwiać można sprawny do dziś mechanizm zegara wahadłowego.

Kościół ewangelicki w Ostródzie
Kościół ewangelicki w Ostródzie

Na Wieży powstał też punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniała panorama Ostródy i rozlewających się malowniczych jezior wśród wzgórz i lasów. Wieża dostępna jest dla turystów od końca czerwca przez całe wakacje. Można ją zwiedzać w ramach bezpłatnych spacerów z przewodnikiem po Ostródzie, które organizowane są w każdą sobotę wakacji. Spacery ruszają z dziedzińca zamku w Ostródzie.

W drodze na Wieżę trzeba pokonać 105 schodów, ale warto podjąć ten wysiłek mając na uwadze późniejszą ucztę dla oczu. Z wieży tej odgrywany jest hejnał miasta Ostródy. 

Kościół ewangelicki w Ostródzie
Kościół ewangelicki w Ostródzie

Informacje praktyczne

Wieża dostępna jest od końca czerwca przez całe wakacje
Można ją zwiedzać w ramach bezpłatnych spacerów z przewodnikiem po Ostródzie, organizowanych w każdą sobotę wakacji, spod zamku w Ostródzie.

Kościół Łaski Bożej
ul. Sienkiewicza 22, Ostróda

Noclegi w Ostródzie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Kościół ewangelicki w Ostródzie
(4.1 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024