Jezioro Drwęckie

Aktualizacja: 2024-04-19
Jezioro Drwęckie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Malownicze Jezioro Drwęckie rozlewa się na Pojezierzu Iławskim, w centrum Ostródy. Tym samym jest to jedna z ważniejszych i zarazem piekniejszych atrakcji tego miasta. Powierzchnia jeziora wynosi ponad 880 ha, a głębokość ponad 22 metry. Jezioro Drwęckie tworzą dwie rynny o długości 12 km i 5 km. Szerokość natomiast to 1,1 km. W najszerszej części jeziora znajduje się wyspa Ostrów. Przez jezioro przepływa rzeka Drwęca.

Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie

Atrakcje Jeziora Drwęckiego

Jezioro Drwęckie jest bardzo atrakcyjne dla turystów i wodniaków. W Ostródzie nad jeziorem można korzystać z nowoczesnego wyciągu nart wodnych i profesjonalnego toru kajakowego. Wzdłuż brzegu w części miasta ciągnie się zrewitalizowana promenada, przy której powstała Przystań Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Powstała też plaża miejska oraz urokliwe, drewniane molo.  Nad brzegiem podziwiać też można kilka marin. Przy jednej z nich powstała Rodzinna Strefa Aktywności. Nad jeziorem stoi też zabytkowa Wieża Bismarcka, dostępna dla turystów jako punkt widokowy.

Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Jezioro Drwęckie
ul. Mickiewicza, ul. Tetzlaffa, Ostróda

Noclegi w Ostródzie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
(4.4 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024