Jezioro Drwęckie

Jezioro Drwęckie

(4.4 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Malownicze Jezioro Drwęckie rozlewa się na Pojezierzu Iławskim, w centrum Ostródy. Tym samym jest to jedna z ważniejszych i zarazem piekniejszych atrakcji tego miasta. Powierzchnia jeziora wynosi ponad 880 ha, a głębokość ponad 22 metry. Jezioro Drwęckie tworzą dwie rynny o długości 12 km i 5 km. Szerokość natomiast to 1,1 km. W najszerszej części jeziora znajduje się wyspa Ostrów. Przez jezioro przepływa rzeka Drwęca.

Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie

Atrakcje Jeziora Drwęckiego

Jezioro Drwęckie jest bardzo atrakcyjne dla turystów i wodniaków. W Ostródzie nad jeziorem można korzystać z nowoczesnego wyciągu nart wodnych i profesjonalnego toru kajakowego. Wzdłuż brzegu w części miasta ciągnie się zrewitalizowana promenada, przy której powstała Przystań Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Powstała też plaża miejska oraz urokliwe, drewniane molo Nad brzegiem podziwiać też można kilka marin. Przy jednej z nich powstała Rodzinna Strefa Aktywności. Nad jeziorem stoi też zabytkowa Wieża Bismarcka, dostępna dla turystów jako punkt widokowy.Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Jezioro Drwęckie
ul. Mickiewicza, ul. Tetzlaffa, Ostróda

GPS: 53°42'12N, 19°57'30E

Ostróda noclegi

Ostróda to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
Jezioro Drwęckie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023