Jezioro Mikołajskie

Jezioro Mikołajskie na Mazurach

(4.4 głosów: 50)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Mikołajskie niezwykle malowniczo wcina się w zabudowę Mikołajek, w sercu Mazur, w sąsiedztwie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Powierzchnia jeziora Mikołajskiego to niemalże 500 ha, długość prawie 6 km, a maksymalna głębokość 26 m. Zbiornik zajmuje południowy fragment "Wielkiej Rynny", od Popielskiego Rogu przy wejściu na Jezioro Śniardwy do Mikołajek. Jezioro Mikołajskie ma połączenie z jeziorami: Śniardwy, Bełdany i Tałty i jest częścią trasy Żeglugi Mazurskiej.Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie

Atrakcje Jeziora Mikołajskiego

Brzegi zachodnie jeziora są zalesione Puszczą Piską, północne i wschodnie wchodzą w zabudowę Mikołajek i prowadzi tędy zrewitalizowana, wspaniała Promenada. Południowe brzegi są niskie i miejscami podmokłe. 

Nad jeziorem, szczególnie w części północnej ulokowały się atrakcyjne ośrodki wypoczynkowe oraz przystanie żeglarskie z wypożyczalniami sprzętu wodnego, gdyż Mikołajki to polska stolica żeglarstwa.

Zbiornik przyciąga też wędkarzy, każdego roku jest zarybiany, a wyłowić można tu okonia, leszcza, węgorza, a nawet szczupaka.

Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie

Nasz film z Mikołajek

Zobacz nasze wrażenia z pobytu w Mikołajkach na naszym filmie.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynne cały rok całą dobę

Adres

Jezioro Mikołajskie
ul. Aleja Kasztanowa, Michała Kajki, Mikołajki

GPS: 53°47'56N, 21°34'20E

Mikołajki noclegi

Mikołajki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Mikołajskie
Jezioro Mikołajskie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023