Pałac w Sorkwitach, kasia ejsmont

Pałac w Sorkwitach

(4.1 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Naturalny charakter obronny Sorkwit na Mazurach sprawił, że krzyżacki brat zakonny Hans von Oelsen postawił w miejscu dzisiejszego pałacu drewnianą strażnicę. W 1788 roku major huzarów Jan Zygmunt Bronikowski von Oppeln wybudował tu dwór, a w latach 1850-56 Juliusz von Mirbach przebudował dwór w pałac w stylu modnego wówczas neogotyku angielskiego.Pałac w Sorkwitach to ogromna, piękna budowla z czerwonej cegły, przypominająca średniowieczny zamek. Stoi ona nad malowniczym jeziorem Lampackim i posiada wiele zdobień w postaci pseudokrenelaży, baszt czy oktagonalnej wieżyczki.

Sorkwity - pałac
Sorkwity - pałac

W czasie I wojny światowej pałac został zniszczony przez wojska generała Samsonowa, ale odbudował go baron Bernard von Paleske w latach 1922-23. Potem był w rękach PGR-u.Pałac dzisiaj

Obecnie pałac w Sorkwitach ma prywatnego właściciela, w odrestaurowanych wnętrzach urządzono komfortowy hotel, a w dawnej wozowni powstała stylowa restauracja.
Tekst: Aneta Jastrzębska

Pałac
ul. Zamkowa
tel. 89/ 742-81-89
www.palacsorkwity.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Sorkwity noclegi

Sorkwity to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°50'30N, 21°8'19E
01 grudzień 2014
30 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację