Pałac w Sorkwitach

Pałac w Sorkwitach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Naturalny charakter obronny Sorkwit na Mazurach sprawił, że krzyżacki brat zakonny Hans von Oelsen postawił w miejscu dzisiejszego pałacu drewnianą strażnicę. W 1788 roku major huzarów Jan Zygmunt Bronikowski von Oppeln wybudował tu dwór, a w latach 1850-56 Juliusz von Mirbach przebudował dwór w pałac w stylu modnego wówczas neogotyku angielskiego.

Pałac w Sorkwitach to ogromna, piękna budowla z czerwonej cegły, przypominająca średniowieczny zamek. Stoi ona nad malowniczym jeziorem Lampackim i posiada wiele zdobień w postaci pseudokrenelaży, baszt czy oktagonalnej wieżyczki.

Pałac w Sorkwitach
Pałac w Sorkwitach

W czasie I wojny światowej pałac został zniszczony przez wojska generała Samsonowa, ale odbudował go baron Bernard von Paleske w latach 1922-23. Potem był w rękach PGR-u.

Pałac dzisiaj

Obecnie pałac w Sorkwitach ma prywatnego właściciela, w odrestaurowanych wnętrzach urządzono komfortowy hotel, a w dawnej wozowni powstała stylowa restauracja.
Tekst: Aneta Jastrzębska

Sorkwity - pałac
Sorkwity - pałac

Pałac
ul. Zamkowa
tel. 89/ 742-81-89
www.palacsorkwity.pl

Informacje praktyczne

Zamknięte

Noclegi w Mazurach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.1 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024