53°50'30" N, 21°8'19" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Naturalny charakter obronny Sorkwit na Mazurach sprawił, że krzyżacki brat zakonny Hans von Oelsen postawił w miejscu dzisiejszego pałacu drewnianą strażnicę. W 1788 roku major huzarów Jan Zygmunt Bronikowski von Oppeln wybudował tu dwór, a w latach 1850-56 Juliusz von Mirbach przebudował dwór w pałac w stylu modnego wówczas neogotyku angielskiego.Pałac w Sorkwitach to ogromna, piękna budowla z czerwonej cegły, przypominająca średniowieczny zamek. Stoi ona nad malowniczym jeziorem Lampackim i posiada wiele zdobień w postaci pseudokrenelaży, baszt czy oktagonalnej wieżyczki.

Pałac w Sorkwitach
Pałac w Sorkwitach

W czasie I wojny światowej pałac został zniszczony przez wojska generała Samsonowa, ale odbudował go baron Bernard von Paleske w latach 1922-23. Potem był w rękach PGR-u.

Pałac dzisiaj

Obecnie pałac w Sorkwitach ma prywatnego właściciela, w odrestaurowanych wnętrzach urządzono komfortowy hotel, a w dawnej wozowni powstała stylowa restauracja.
Tekst: Aneta Jastrzębska

Sorkwity - pałac
Sorkwity - pałac


Pałac
ul. Zamkowa
tel. 89/ 742-81-89
www.palacsorkwity.pl

Sorkwity noclegi

Sorkwity to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021