Pałac w Sorkwitach, kasia ejsmont

Pałac w Sorkwitach

(4.1 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Naturalny charakter obronny Sorkwit na Mazurach sprawił, że krzyżacki brat zakonny Hans von Oelsen postawił w miejscu dzisiejszego pałacu drewnianą strażnicę. W 1788 roku major huzarów Jan Zygmunt Bronikowski von Oppeln wybudował tu dwór, a w latach 1850-56 Juliusz von Mirbach przebudował dwór w pałac w stylu modnego wówczas neogotyku angielskiego.

Pałac w Sorkwitach to ogromna, piękna budowla z czerwonej cegły, przypominająca średniowieczny zamek. Stoi ona nad malowniczym jeziorem Lampackim i posiada wiele zdobień w postaci pseudokrenelaży, baszt czy oktagonalnej wieżyczki.

Pałac w Sorkwitach, kasia ejsmont
Pałac w Sorkwitach, kasia ejsmont


W czasie I wojny światowej pałac został zniszczony przez wojska generała Samsonowa, ale odbudował go baron Bernard von Paleske w latach 1922-23. Potem był w rękach PGR-u.

Pałac dzisiaj

Obecnie pałac w Sorkwitach ma prywatnego właściciela, w odrestaurowanych wnętrzach urządzono komfortowy hotel, a w dawnej wozowni powstała stylowa restauracja.
Tekst: Aneta Jastrzębska

Sorkwity - pałac
Sorkwity - pałac

Pałac
ul. Zamkowa
tel. 89/ 742-81-89
www.palacsorkwity.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Sorkwity noclegi

Sorkwity to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Mazury Sorkwity
Ważna
pałace pałace hotele zabytki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023