Ciekawy kościół w Bezławkach w dawnym zamku krzyżackim!

Bezławki
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Bezławki to maleńka wioska leżąca 11 km od Reszla. Przepięknie położona, oferuje śliczne panoramy, z krzyżami starego cmentarza na pierwszym planie i dawnym grodziskiem w tle. A gdzie te widoki? Pod dawnym, gotyckim zamkiem krzyżackiego komornika. Budowla pochodzi z II połowy XIV wieku, a dziś, wzbogacona o masywną wieżę, stanowi kościół filialny Św. Jana Chrzciciela, należący do parafii w Wilkowie. Od XVI stulecia był to kościół ewangelicki.  Z miejscem tym wiąże się legenda o Świętym Graalu.

Bezławki zamek
Bezławki zamek
Bezławki
Bezławki

Wieża kościelna

Ta masywna wieża kościelna dobudowana do zamku to ciekawe wyzwanie. Zwiedza się ją na własną odpowiedzialność. Wspięliśmy się na nią po stromych drabinkach i przeszliśmy ponad sufitem zamku. Mocne wrażenia są tutaj gwarantowane! Osoby z lękiem wysokości mogą mieć pewne problemy.

Bezławki widok z wieży kościelnej
Bezławki widok z wieży kościelnej
Bezławki
Bezławki
Bezławki
Bezławki

 

Zwiedzanie zamku/kościoła w Bezławkach

A w dole czekają szkielety i zdjęcia z badań archeologicznych, prowadzonych tu przez doktora Arkadiusza Koperkiewicza, który z ekipą studentów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego przez parę lat prowadził tu prace badawcze.

Nawet, jeśli zastaniesz tu drzwi zamknięte, jest duża szansa na możliwość zwiedzania tego interesującego obiektu. Wystarczy zadzwonić pod numer 519-764-101. Jest on widoczny na drzwiach obiektu. Opłata co łaska do skarbony.

Bezławki
Bezławki
Bezławki
Bezławki

Atrakcje w okolicy

W okolicy warto zwiedzić przepiękne sanktuarium w Świętej Lipce, a ciut dalej śliczne miasteczko Reszel z gotyckim zamkiem oferującym hotel i zwiedzanie. W drugą stronę warto udać się do Kętrzyna, również z gotyckim zamkiem pełniącym rolę muzeum.

Bezławki
Bezławki
Bezławki
Bezławki

Film o Reszlu i zamku w Bezławkach

Zostawiamy Wam również film o Reszlu, na końcu którego odwiedzimy zamek w Bezławkach. Zapraszamy!

Informacje praktyczne

Na drzwiach świątyni widnieje nr telefonu 519-764-101, pod który można zadzwonić i umówić się na zwiedzanie. Przy odrobinie szczęścia przewodnik podejdzie od razu.

Zamek / kościół św. Jana Chrzciciela
Bezławki 1
tel. 519-764-101

Noclegi w Reszlu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Kościół w Bezławkach
Kościół w Bezławkach
Kościół w Bezławkach
Kościół w Bezławkach
Bezławki
Bezławki
Bezławki
Bezławki dawny zamek
Bezławki
Bezławki
Bezławki
Bezławki
(5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
żądna świata
zwiedzam siedząc. ale moze dzieki temu wybiore sie na wycieczke
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Mega fajne miejsce! Pięknie położone na niewysokim wzgórzu, w otoczeniu bluszczu i nagrobków. Do tego ta niesamowita aura tajemniczości. Polecam!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024