Reszel - plebania i kościół
Stara plebania w Reszlu
(4.1 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Stara plebania w Reszlu - najstarsza plebania Warmii

Stara plebania w Reszlu stoi niedaleko gotyckiego kościoła farnego i zamku biskupów. Pochodzi najprawdopodobniej z 1444 roku, a może nawet i z wieku wcześniejszego. Jest uznawana za najstarszy zachowany, nieufortyfikowany budynek mieszkalny w Reszlu. Niegdyś bywał tu Ignacy Krasicki - brat miejscowego proboszcza.

Niestety ostatni remont plebani miał miejsce w roku 1923 i dlatego dziś budynek ten, choć uroczy i w ciekawym kształcie, odstrasza nieco swym wyglądem. Warto byłoby odnowić tę pamiątkę przeszłości miasta. Tym bardziej, że jest to najstarsza plebania Warmii!Reszel - plebania i kościół
Reszel - plebania i kościół

Adres

Stara Plebania
ul. Słowackiego, Reszel

GPS: 54°2'52N, 21°8'48E

Reszel noclegi

Reszel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Antosiewicz
Szkoda że można zobaczyć tylko z daleka za zamkniętą bramą i niestety zaniedbane miejsce.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023