Zamek Ryn

Zdjęcia (7)

Na pięknej mazurskiej ziemi, wśród zieleni, na wzgórzu, pomiędzy jeziorami Ryńskim i Ołów stoi piekny zamek pokrzyżacki. Ta średniowieczna warownia była wznoszona etapami, a najstarsze wzmianki o niej sięgają 1377 roku. Według legendy po Zamku po zmroku przechadza się dobry duch Białej Damy. To podobno Anna - żona litewskiego księcia Witolda. Wiotold wielokrotnie odwiedzał zamek w Rynie, również przed samą bitwą pod Grunwaldem, kiedy zobowiązał się do przejścia na stronę Krzyżaków, czego gwarancją miały być zatrzymane na zamku księżna Anna i jej dzieci. Jak pokazała historia, Witold nie zdradził Jagiełły, a w ramach zemsty jego rodzinę zamurowano w zamkowych piwnicach. Odtąd duch Anny pojawia się na murach.

Zwiedzanie zamku

Dziś w pięknej warowni w centrum Rynu mieści się luksusowy hotel i Spa, z basenem, kręgielnią, saunami i kortami tenisowymi. Choć w zamku istnieje hotel, warownia jest też udostępniona do zwiedzania dla turystów. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, od maja do sierpnia (tel. 87 429-70-30).Restauracja Refektarz

Wyjątkowa restauracja w zamku słynie z tradycyjnych potraw i składników kuchni północno-wschodniej Polski w nowoczesnym, innowacyjnym wydaniu. Kucharze korzystają z ekologicznych warzyw pochodzących z okolicznych upraw oraz naturalnych produktów wytwarzanych przez miejscowych rolników. Na stołach królują ryby z pobliskich jezior oraz najwyższej jakości mięso. Restauracja w Zamku Ryn otrzymała w 2014 roku nagrodę Grand Award Trzy Widelce - najwyższą możliwą notę w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants Awards 2014.

Zamek Ryn - Hotel i Restauracja
ul. Plac Wolności 2, Ryn
tel. 87/ 429-70-00
www.zamekryn.pl
www.wsercunatury.pl

 

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-06-04 21:40:58 na

Miejsce fajne tylko fotograf słabo się postarał :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: