Wieża Ciśnień w Giżycku

Wieża ciśnień w Giżycku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Wieża Ciśnień w Giżycku to budowla z 1900 roku, zbudowana z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół korony. Zwana jest też Wodną Wieżą, bo zaopatrywała miasto w bieżącą wodę aż do roku 1997. Ponad wejściem widoczne są herby: Mazurski i Herb Miasta. Wieża stoi na wzgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wodociągowej. Wieża w Giżycku ma wysokość 25 m, szerokość u podstawy 7,20 m, a korony ponad 9 m. Wejście na górę odbywa się po wewnętrznych krętych schodach lub windą.

Wieża z punktem widokowym dla turystów

Obecnie wieża jest własnością lokalnego przedsiębiorcy, który po modernizacji wnętrza i dobudowaniu dodatkowych trzech pięter, udostępnił ją dla turystów. Wieża Górnego (od nazwiska właściciela) stała się niepowtarzalną atrakcją turystyczną Giżycka. Pokonując 129 stopni schodów lub wjeżdżając windą można znaleźć się na najwyższej kondygnacji wieży, na wysokości 162 metrów n.p.m., skąd można podziwiać panoramę miasta, Jezioro Niegocin i mazurskie krajobrazy, również przez lunety. We wnętrzu na szczycie wieży mieści się kawiarnia.Wieża ciśnień w Giżycku - kawiarnia na szczycie
Wieża ciśnień w Giżycku - kawiarnia na szczycie

Informacje praktyczne

Czynne codziennie w sezonie turystycznym:
V i IX 10.00-18.00
VI 10.00-20,00
VII-VIII 10.00-22.00
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, grupy taniej
Dzieci do lat 7 bezpłatnie
Lunety na tarasie są bezpłatne
Parking: bezpłatny
Aktualne godziny zwiedzania i cennik znajdziesz na stronie:  www.wieza-gizycko.pl

Wieża Ciśnień
ul. Warszawska 37, Giżycko
tel. 87/ 428-51-70, 503-091-955

Noclegi w Mazurach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 40)
Twoja ocena
Avatar użytkownika Anna
Anna

Na samej górze oprócz widoków, można też usiąść i zjeść pyszne ciasto oraz wypić kawę. Obaj chłopcy byli zachwyceni widokami, polecam.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024