133m npm
Normalna
Wieża Ciśnień w Giżycku, Mariola i Marcin
Zdjęcia (1)

Wieża Ciśnień w Giżycku z 1900 roku zwana Wodną Wieżą zaopatrywała miasto w bieżącą wodę aż do roku 1997. Wieża stoi na wzgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wodociągowej. Zbudowana jest z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół korony. Ponad wejściem widoczne są herby: Mazurski i Herb Miasta.Cała wieża w Giżycku ma wysokość 25 m, szerokość u podstawy 7,20 m, a korony ponad 9 m. Wejście na górę odbywa się po wewnętrznych krętych schodach.

Wieża dla turystów

Obecnie wieża jest własnością lokalnego przedsiębiorcy. Po modernizacji wnętrza, dobudowaniu kopuły, powiększeniu platformy widokowej z lunetami i dodatkowych trzech pięter Wieża Górnego (od nazwiska właściciela) stała się niepowtarzalną atrakcją turystyczną Giżycka, udostępnioną dla turystów. Działa tu również kawiarnia.

Pokonując 129 stopni schodów lub wjeżdżając windą można znaleźć się na najwyższej kondygnacji wieży, na wysokości 162 metrów n.p.m., skąd przez lunety można podziwiać panoramę miasta, okoliczne wioski, lasy i jeziora czyli mazurskie krajobrazy. We wnętrzu wieży mieści się lokalne Muzeum obrazujące życie dawnych mieszkańców okolic.Wieża Ciśnień
ul. Warszawska 37, Giżycko
tel. 503-091-955
www.wieza-gizycko.pl
Godziny zwiedzania: V-IX codziennie 8.00 - 18.00-22.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, grupy taniej, parking i lunety bezpłatnie

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Zamek Ryn - zdjęcie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: