Wieża Ciśnień, Mariola i Marcin

Wieża Ciśnień w Giżycku

(4.4 głosów: 39)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wieża Ciśnień w Giżycku z 1900 roku zwana Wodną Wieżą zaopatrywała miasto w bieżącą wodę aż do roku 1997. Wieża stoi na wzgórzu, przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wodociągowej. Zbudowana jest z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół korony. Ponad wejściem widoczne są herby: Mazurski i Herb Miasta.Cała wieża w Giżycku ma wysokość 25 m, szerokość u podstawy 7,20 m, a korony ponad 9 m. Wejście na górę odbywa się po wewnętrznych krętych schodach.

, Anna
, Anna

Wieża dla turystów

Obecnie wieża jest własnością lokalnego przedsiębiorcy. Po modernizacji wnętrza, dobudowaniu kopuły, powiększeniu platformy widokowej z lunetami i dodatkowych trzech pięter Wieża Górnego (od nazwiska właściciela) stała się niepowtarzalną atrakcją turystyczną Giżycka, udostępnioną dla turystów. Działa tu również kawiarnia.Pokonując 129 stopni schodów lub wjeżdżając windą można znaleźć się na najwyższej kondygnacji wieży, na wysokości 162 metrów n.p.m., skąd przez lunety można podziwiać panoramę miasta, okoliczne wioski, lasy i jeziora czyli mazurskie krajobrazy. We wnętrzu wieży mieści się lokalne Muzeum obrazujące życie dawnych mieszkańców okolic.

, Anna
, Anna

Wieża Ciśnień
ul. Warszawska 37, Giżycko
tel. 503-091-955
www.wieza-gizycko.pl
Godziny zwiedzania: V-IX codziennie 8.00 - 18.00-22.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, grupy taniej, parking i lunety bezpłatnieGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 12:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Wieża Ciśnień w Giżycku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Mazur wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Giżycko noclegi

Giżycko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°2'11N, 21°46'45E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna

Na samej górze oprócz widoków, można też usiąść i zjeść pyszne ciasto oraz wypić kawę. Obaj chłopcy byli zachwyceni widokami, polecam.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021