Giżycko, Danusia
Giżycko, kasia
Giżycko-zamek, Danusia
Giżycko-wieża ciśnień, Danusia
Giżycko-most obrotowy, Danusia
Giżycko-most obrotowy, Danusia
twierdza Boyen, Danusia
twierdza Boyen, Danusia
Giżycko, kasia
Giżycko, kasia
rejs statkiem, Maciej A
Giżycko, kasia
Giżycko, kasia
Giżycko, kasia
Giżycko, kasia
Giżycko, kasia
Zdjęcia Giżycka (39)

Giżycko leżące w województwie warmińsko-mazurskim to jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowane pomiędzy malowniczymi jeziorami Mamry i Niegocin stanowi niezwykle atrakcyjny ośrodek tyrystyczny i wypoczynkowy.Giżycko to letnia stolica Warmii i Mazur, nazywana polską stolicą żeglarstwa. I nic w tym dziwnego, bowiem miasto otacza 7 jezior, z których największe to Niegocin i Kisajno. Mniejsze okoliczne zbiorniki to Tajty, Tracz, Wojsak, Duża i Mała Popówka. Powstały przy nich porty, przystanie i kluby żeglarskie, w których można czarterować jachty oraz prowadzi się szkolenia i obozy żeglarskie.

Z pewnością każdy wodniak będzie zachwycony pobytem w Giżycku. Również wędkarze nie będą zawiedzeni no i oczywiście miłośnicy plażowania.

Atrakcje w Giżycku

Poza uciechami wodnymi Giżycko oferuje też inne atrakcje, w mieście zachował się wspaniały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej - Twierdza Boyen, udostępniona do zwiedzania. Ciekawym obiektem jest też most obrotowy - jedyna czynna w Europie konstrukcja tego typu obsługiwana ręcznie.W nie najlepszym stanie ostał się zamek krzyżacki stojący na Wyspie Giżyckiej, za to niedaleko miasta można spotkać tipi - autentyczny namiot indiański, a w Puszczy Boreckiej natknąć się na żubra, choć bezpieczniej będzie zobaczyć okazy tego gatunku w zagrodzie pokazowej.

W okolicy zobacz koniecznie

Zamek Ryn - zdjęcie

Komentarze

moje  marzenie to Gizycko i okolice. w tym roku na 100%  bede tam .

bylem tam 30 lat temu i juz niewiele pamietam .

 

Karol Barsolis

Turysta Kulturowy

2008-10-27 12:54:39
W Giżycku spędziłem jedne z najpiękniejszych wakacji w moim raczej niezbyt długim życiu, a było to roku pańskiego 1988. Dawno panie dziejku, oj dawno..., ale jak się z koleżkami spotykamy to mamy temat. Wówczas to zwiedziliśmy twierdzę Boyen i całą okolicę.
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: