Opis Giżycka

Giżycko leżące w województwie warmińsko-mazurskim to jeden z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowane pomiędzy malowniczymi jeziorami Mamry i Niegocin stanowi niezwykle atrakcyjny ośrodek tyrystyczny i wypoczynkowy.Giżycko to letnia stolica Warmii i Mazur, nazywana polską stolicą żeglarstwa. I nic w tym dziwnego, bowiem miasto otacza 7 jezior, z których największe to Niegocin i Kisajno. Mniejsze okoliczne zbiorniki to Tajty, Tracz, Wojsak, Duża i Mała Popówka. Powstały przy nich porty, przystanie i kluby żeglarskie, w których można czarterować jachty oraz prowadzi się szkolenia i obozy żeglarskie.

Giżycko
Giżycko

Z pewnością każdy wodniak będzie zachwycony pobytem w Giżycku. Również wędkarze nie będą zawiedzeni no i oczywiście miłośnicy plażowania.

Atrakcje w Giżycku

Poza uciechami wodnymi Giżycko oferuje też inne atrakcje, w mieście zachował się wspaniały przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej - Twierdza Boyen, udostępniona do zwiedzania. Ciekawym obiektem jest też most obrotowy - jedyna czynna w Europie konstrukcja tego typu obsługiwana ręcznie.

Giżycko-zamek
Giżycko-wieża ciśnień
Giżycko-most obrotowy


W nie najlepszym stanie ostał się zamek krzyżacki stojący na Wyspie Giżyckiej, za to niedaleko miasta można spotkać tipi - autentyczny namiot indiański, a w Puszczy Boreckiej natknąć się na żubra, choć bezpieczniej będzie zobaczyć okazy tego gatunku w zagrodzie pokazowej.

Giżycko-most obrotowy twierdza Boyen twierdza Boyen Giżycko Giżycko rejs statkiem Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Wieża Ciśnień Giżycko Giżycko Giżycko Giżycko Praska twierdza Boyen,Giżycko Praska twierdza Boyen, Giżycko Most obrotowy, Giżycko Most obrotowy, Giżycko Zamek krzyżacki, Giżycko Zamek krzyżacki, Giżycko Wieża ciśnień, Giżycko Wieża ciśnień, Giżycko Wojnowo Wojnowo Wojnowo Giżycko Giżycko Jezioro Giżycko Most Obrotowy

Giżycko noclegi

Giżycko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Giżycku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Giżycko na blogu

Zdjęcie Giżycko
Giżycko
Giżycko to piękny kurort na Mazurach, ostatnio nawet zyskuje na popularności za sprawą cudnie odrestaurowanego zamku krzyżackiego. Mało jednak mamy zdjęć z tego obszaru, więc jeśli masz ładne zdjęcia Giżycka, dodaj do portalu Polskie Szlaki poprzez hasło Dodaj zdjęcie obok fotografii Giżycka. …
Wokół turystyki · 2014-06-25 20:00:25

Wasze opinie

mariusz Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-18 na
Byłem w Giżycku tydzień temu i to co zobaczyłem bardzo mnie zachwycilo będąc tu 40 lat temu, przede wszystkim przepiękna marina, twierdzą Boyena i wieża cisnien.
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-26 na

moje  marzenie to Gizycko i okolice. w tym roku na 100%  bede tam .

bylem tam 30 lat temu i juz niewiele pamietam .

 

Karol Barsolis

Turysta Kulturowy

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021