Rezerwat Łuknajno

Rezerwat Łuknajno w Mikołajkach

(3.9 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rezerwat Łuknajno obejmujący jezioro o tej samej nazwie leży 5 km na wschód od Mikołajek. Można tu dotrzeć trasami rowerowymi - R1 i R2. Jezioro Łuknajno objęte jest ochroną już od 1937 roku, a w 1947 roku miejsce to uznano za rezerwat ornitologiczny. 30 lat później rezerwat włączono do międzynarodowej sieci rezerwatów biosfery UNESCO, a wkrótce potem wpisano je na listę międzynarodowych rezerwatów Kon­wencji RAMSAR.

Łabędzie i inne ptaki

W Rezerwacie Łuknajno spotkać można gatunki lęgowe oraz te, które odpoczywają tu podczas przelotów. Jezioro Łuknajno to największe skupisko łabędzia niemego w Polsce, w okresie przelotów gromadzi się tu nawet do 2,5 tys. osobników tego gatunku.

Ponadto występują tu: łyski, perkozy, kaczki krzyżówki i płaskonose oraz rzadkie w Polsce kaczki hełmiatki. W przybrzeżnych szuwarach i trzcinowiskach występują: wodnik, kokoszka wodna, kureczka nakrapiana, a z czapli - bąk, bączek i czapla siwa. Do rzadkich gatunków gnieżdżących się w trzcinach należy wąsatka. Nad zbiornikiem pojawiąją się też polujące orły bieliki, rybołowy, kormorany, rybitwy czarne i kanie rdzawe.Odwiedzając to wspaniałe miejsce, należy pamiętać, że poruszać się tu można tylko po wyznaczonej trasie i to w taki sposób, by prawowici mieszkańcy tego terytorium nie odczuli zbytnio naszej obecności.

Adres

Rezerwat Łuknajno
ul. Łabędzia, Mikołajki

GPS: 53°48'30N, 21°37'32E

Rezerwat Łuknajno w Mikołajkach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Mazur wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Mikołajki noclegi

Mikołajki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury Mikołajki
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty jeziora ostoje
53°48'30N, 21°37'32E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021