Reszel

Reszel

(4.5 głosów: 56)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Reszel to niewielkie, ale przepiękne miasto położone na północy Polski, w województwie warmińsko - mazurskim, około 20 km od Kętrzyna. Jest ono uznawane za prawdziwą perełkę tych okolic, szczycącą się bogatą historią i niecodziennymi zabytkami skupionymi w pobliżu Rynku.

Historia Reszla

Powstanie grodu sięga roku 1241, kiedy to Krzyżacy założyli tu drewnianą strażnicę, natomiast prawa miejskie Reszel uzyskał w 1337 roku. Z tego właśnie okresu pochodzi średniowieczny układ Starego Miasta zaliczany do siedmiu średniowiecznych cudów Reszla.

Reszel
Reszel


Zabytki w Reszlu

Pozostałe cuda to zamek biskupów warmińskich, kościół farny Św. Piotra i Pawła, most gotycki (Wysoki), średniowieczny system wodociągów miejskich, średniowieczny system kanalizacji miejskiej oraz fosa miejska z fragmentami murów obronnych. Wszystkie te zabytki pochodzą z XIV wieku.

Atrakcje w Reszlu

Jeśli do pięknych zabytków architektonicznych dodamy ładny Park Miejski i wspaniałą okolicę z czystymi lasami a przede wszystkim z pobliską Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, nikt chyba nie będzie miał wątpliwości, że Reszel warty jest odwiedzenia.
 

Reszel
Reszel

Noclegi w Reszlu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Reszel - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Reszla

Turyści najczęściej odwiedzają: Zamek Reszel, a potem Park Miejski w Reszlu i Most gotycki w Reszlu.

Reszel
Reszel, cerkiew
Reszel
Reszel, most gotycki
Reszel, ratusz
Reszel, pomnik Ignacego Paderewskiego
Reszel
Reszel
Reszel
Reszel
Reszel
Reszel
Reszel
Reszel
Reszel, rynek
Reszel, kamieniczki przy zamku
Reszel
Reszel, kościół p.w. św. Piotra i Pawła
Reszel, kościół p.w. św. Piotra i Pawła
Reszel, kościół p.w. św. Piotra i Pawła
Reszel, Eliza Organiściak
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022