Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Opis Reszla

Reszel to niewielkie, ale przepiękne miasto położone na północy Polski, w województwie warmińsko - mazurskim, około 20 km od Kętrzyna. Jest ono uznawane za prawdziwą perełkę tych okolic, szczycącą się bogatą historią i niecodziennymi zabytkami skupionymi w pobliżu Rynku.Historia Reszla

Powstanie grodu sięga roku 1241, kiedy to Krzyżacy założyli tu drewnianą strażnicę, natomiast prawa miejskie Reszel uzyskał w 1337 roku. Z tego właśnie okresu pochodzi średniowieczny układ Starego Miasta zaliczany do siedmiu średniowiecznych cudów Reszla.

Reszel
Reszel

Zabytki w Reszlu

Pozostałe cuda to zamek biskupów warmińskich, kościół farny Św. Piotra i Pawła, most gotycki (Wysoki), średniowieczny system wodociągów miejskich, średniowieczny system kanalizacji miejskiej oraz fosa miejska z fragmentami murów obronnych. Wszystkie te zabytki pochodzą z XIV wieku.

Atrakcje w Reszlu

Jeśli do pięknych zabytków architektonicznych dodamy ładny Park Miejski i wspaniałą okolicę z czystymi lasami a przede wszystkim z pobliską Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, nikt chyba nie będzie miał wątpliwości, że Reszel warty jest odwiedzenia.
 

Reszel
Reszel
Reszel, cerkiew


Reszel Reszel, most gotycki Reszel, ratusz Reszel, pomnik Ignacego Paderewskiego Reszel Reszel Reszel Reszel Reszel Reszel Reszel Reszel Reszel, rynek Reszel, kamieniczki przy zamku Reszel Reszel, kościół p.w. św. Piotra i Pawła Reszel, kościół p.w. św. Piotra i Pawła Reszel, kościół p.w. św. Piotra i Pawła Reszel

Reszel noclegi

Reszel to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Reszlu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020