Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, kasia
Lidzbark Warmiński, cerkiew prawosławna
Lidzbark Warmiński, kościół farny od strony zamku
Lidzbark Warmiński, mury obronne
Zdjęcia Lidzbarka Warmińskiego (11)

Lidzbark Warmiński to piękna miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim, przy trasie nr 51, niedaleko Dobrego Miasta, nad rzeką Łyną.Sam Lidzbark, jak i jego malownicze okolice leżą w jednym z najpiękniejszych i najciekawszych zakątków naszego kraju, na obszarze tzw. "Zielonych Płuc Polski". Sprawiają to przepiękne krajobrazy usiane wzgórzami morenowymi, jeziorami i zasobnymi w grzyby lasami poprzecinanymi wijącymi się rzeczkami.

Lidzbark jako miasto powstał w XIV wieku, nad rzekami Łyną i Symsarną, by wkrótce stać się stolicą Warmii i siedzibą biskupów warmińskich.

Zabytki w Lidzbarku Warmińskim

Do dzisiaj zachowały się tutaj wspaniałe zabytki - pamiątki bogatej przeszłości miasta, a wśród nich okazały gotycki zamek biskupów warmińskich będący pomnikiem narodowym najwyższej klasy. Pozostaje on w świetnym stanie i jest jednym z elementów Szlaku Zamków Gotyckich.Ponadto warto zobaczyć w Lidzbarku XIV-wieczny kościół farny czy Wysoką Bramę - jeden z wielu zachowanych elementów średniowiecznych obwarowań miejskich.

Atrakcje w Lidzbarku

Niewątpliwym atutem Lidzbarka jest też niezwykle czysta przyroda, z którą można tu obcować na codzień, spotykając przy okazji rzadkie gatunki flory i fauny. Poznanie miasta i okolic ułatwiają wytyczone szlaki turystyczne piesze i rowerowe, a nawet kajakowe, których przemierzanie jest prawdziwą przyjemnością i ciekawą przygodą.

Spośród okolicznych jezior największe są: Jezioro Blanki (Gajlickie), Jezioro Symsar i Jezioro Wielochowskie. Wszystkie one obfitują w ryby, m.in. sandacze, leszcze, szczupaki oraz węgorze, co licznie przyciąga wędkarzy. W takiej okolicy nie zabrakło też gospodarstw agroturystycznych, których właściciele dbają o to, by turystom nie zabrakło najwspanialszych dóbr tej ziemi.

Lidzbark Warmiński atrakcje

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2008-11-11 12:33:43
Zwiedzałam Zamek Biskupów Warmińskich w czasie ostatnich wakacji, piękna budowla . Można było przenieść się w odległe czasy wypożyczając stroje z epoki. Pozdrawiam
NewsletterWypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: