97m npm
Normalna
Jezioro Jeziorak w Iławie, Krzysztof Dorota
Jeziorak , Krzysztof Dorota
J.Jeziorak , Krzysztof Dorota
J.Jeziorak , Krzysztof Dorota
J.Jeziorak , Krzysztof Dorota
J.Jeziorak , Krzysztof Dorota
J.Jeziorak , Krzysztof Dorota
Jeziorak w Iławie, Krzysztof Dorota
J.Jeziorak , Krzysztof Dorota
Zdjęcia (9)

Malownicze Jezioro Jeziorak w Iławie na Mazurach to największy zbiornik na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, a przy tym najdłuższe jezioro w Polsce, o długości 27,5 km. Jeziorak i inne jeziora - Rucewo Wielkie, Rucewo Małe, Płaskie i Ewingi tworzą powiązany system kanałów o wspólnym poziomie wód - jedyny tego typu w Europie Kanał Ostródzko-Elbląski.Ostoja ptaków

Jezioro zamieszkuje wiele gatunków ptaków - kaczki, perkozy, łyska, bąk, bączek, trzcinniaczek czy błotniak stawowy. Na jednej z wysp Jezioraka gnieżdżą się nawet kormorany i czaple.

Na Jezioraku znajduje się wiele zatok, półwyspów i 16 wysp. Największe wyspy to Wielki Ostrów (Wielka Żuława) - największa wyspa śródlądowa Europy i Wielki Bukowiec.

Atrakcje Jezioraka

Nad Jeziorakiem znajdziesz piaszczyste plaże, kąpielisko, przystanie oraz wyporzyczalnie rowerów i sprzętu wodnego. Ponadto wokół jeziora świetnie rozwinięta jest baza turystyczno-noclegowa.Jezioro Jeziorak
ul. Michała Kajki, ul. Karola Chodkiewicza, ul. Mazurska i inne, Iława
 

Widok z ulicy

Atrakcje w okolicy

Powiązane miejsca

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2012-01-25 14:31:36

A o rzut kamieniem od Iławy zagubione w lesie Makowo jedno z  najwspanialszych wspomnień spędzanych przed laty wakacji. Po raz pierwszy wieczorową lipcową porą zobaczyliśmy tam wśród tysiąca świetlików latające pomiędzy drzwami nietoperze. Niezapomniane chwile.

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: