Pałac Rodziny Seidlów w Świebodzicach

Świebodzice

(4.1 głosów: 34)

Świebodzice to historyczne miasto pięknie położone w województwie dolnośląskim, na skraju Książańskiego Parku Krajobrazowego. Przez miasto przepływa górska, niespokojna rzeka Pełcznica, która między Świebodzicami a Wałbrzychem tworzy malowniczy Wąwóz Książ.Południowe krańce Świebodzic wraz z jego najstarszą częścią - Pełcznicą, leżą na Pogórzu Świebodzickim u stóp Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych. Miasto jest świetną bazą wypadową w pobliskie góry Wałbrzyskie, Kamienne, Sowie i Masyw Ślęży oraz do okolicznych zabytkowych miejscowości - Wałbrzycha oraz Świdnicy.

Świebodzice - ulica Młynarska
Świebodzice - ulica Młynarska

Historia Świebodzic

Ślady bytności człowieka na terenie miasta Świebodzic sięgają czasów prehistorycznych, nawet 8000 lat p.n.e., o czym świadczą znaleziska archeologiczne. Przed tysiącem lat obszary te były porośnięte puszczą dość gęsto zamieszkałą przez Ślężan, ale udokumentowane źródłami pisanymi początki Świebodzic i dzisiejszych dzielnic miasta, a niegdyś odrębnych wsi - Pełcznicy i Cierni, sięgają początków XIII wieku.Zabytki w Świebodzicach

Świebodzice poszczycić mogą się ciekawymi zabytkami. Centralnym miejscem jest oczywiście piękny Rynek z okazałym Ratuszem i kompleksem kamieniczek pochodzących z przełomu XVIII i XIX wieku.

Mury miejskie w Świebodzicach
Brama Książańska w Świebodzicach
Kościół Św. Mikołaja w Świebodzicach

W pobliżu Rynku stoi klasycystyczny kościół Św. Piotra i Pawła, ale to nie jedyna budowla sakralna warta odwiedzenia w tym mieście. Jest też kościół Św. Mikołaja, Św. Franciszka oraz ruiny kościółka Św. Anny.Ponadto zobaczyć tu można Pałac rodziny Seidlów, średniowieczne mury miejskie czy zabytkowe dworce kolejowe.

Wnętrze Kościoła św. Mikołaja, Darek
Wnętrze Kościoła św. Mikołaja, Darek

Oficjalna strona Świebodzic

Mur otaczający Kościół św. Mikołaja, Darek
Ruiny zamku Cisy na Dolnym Śląsku
Rynek w Świebodzicach, Darek
Rynek w Świebodzicach, Darek
Budynek Urzędu Miasta Świebodzic, Darek
Rynek w Świebodzicach, Darek
Rynek w Świebodzicach, Darek
Dzisiejsza siedziba władz miejskich, Darek
Rynek w Świebodzicach, Darek
Wysoka niespełna 76-metrowa wieża Kościoła św. Piotra i Pawła, Darek
Świebodzice - organy w kościele Św. Piotra i Pawła
Renesansowy ołtarz i ambona z baldachimem z XIX w, Darek
Świebodzice - ołtarz w kościele Św. Franciszka
Fresk Św. Krzysztofa w kościele Św. Franciszka w Świebodzicach
Świebodzice - średniowieczny krzyż pokutny

Świebodzice noclegi

Świebodzice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Świebodzicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°51'35N, 16°19'13E
05 grudzień 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację