Kościół NMP w Lubawce

Lubawka

(4.3 głosów: 38)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Lubawka to malowniczo położone miasteczko w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, na granicy Sudetów Zachodnich i Środkowych, nad potokiem Czarnuszka, niedaleko Kamiennej Góry i Wałbrzycha.

W centralnej części tego obszaru mieści się jedno z największych obniżeń w Sudetech - Brama Lubawska. Gmina Lubawka od południa sąsiaduje z Republiką Czeską, mieści się tutaj przejście graniczne, a od północy z Rudawami Janowickimi. Od zachodu ogranicza ją Lasocki Grzbiet - najbardziej wysunięta na wschód część Karkonoszy. Na wschód od Lubawki leżą Góry Krucze oraz pasmo Zaworów - północny fragment Gór Stołowych.

Ratusz w Lubawce
Ratusz w Lubawce


Atrakcje w Lubawce

Lubawka oferuje turystom wspaniały, aktywny wypoczynek przez cały rok. Latem góry przyciągają wspaniałymi szlakami turystycznymi, zarówno pieszymi, jak i rowerowymi, zimą natomiast na amatorów białych wrażeń czekają wyciągi i dobrze przygotowane nartostrady, trasy biegowe, a nawet skocznia narciarska.

Ponadto sama Lubawka jak i okolice obfitują w piękne i cenne pod względem architektonicznym oraz historycznym zabytki sakralne. Najlepszym tego przykładem jest barokowy zespół klasztorny w Krzeszowie. W Lubawce natomiast warto zobaczyć kościół Wniebowzięcia NMP z XV wieku. Na lubawskim Rynku stoi ciekawy ratusz z XVIII wieku oraz zabytkowe, urocze kamieniczki podcieniowe.

Góry Krucze i część Lubawki
Góry Krucze i część Lubawki

Dodatkowo malowniczo ulokowany sztuczny zbiornik w Bukówce oferuje wędkarzom czyste wody, zaś turystom wspaniałe widoki i możliwość wypoczynku.

Noclegi w Lubawce

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Lubawka - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Lubawki

Turyści najczęściej odwiedzają: Bazylika w Krzeszowie, a potem Święta Góra w Lubawce i Rezerwat Kruczy Kamień w Lubawce.

Lubawka- Rezerwat Kruczy Kamień, Danuta
Głazy Krasnoludków, Danuta
Skałki Gorzeszowskie czyli Głazy Krasnoludków, Danuta
Skałki Gorzeszowskie czyli Głazy Krasnoludków, Danuta
Lubawka- Rezerwat Kruczy Kamień, Danuta
Lubawka- Rezerwat Kruczy Kamień, Danuta
Gorzeszów- Czarcia Maczuga, Danuta
Gorzeszów- Czarcia Maczuga, Danuta
Domy Tkaczy Chełmsko, Danuta
Ruiny kaplicy Ostaniej Wieczerzy na zboczu Św. Góry w Lubawce
zbiornik zaporowy Bukówka koło Lubawki
zachód słońca nad Bramą Lubawska
Kruczy Kamień - Rezerwat przyrodnioczo-geologiczny
Potok Miłość w Dolinie Miłości w Górach Kruczych
strumień leśny w okolicach Lubawki
Graniczny grzbiet przy granicy z Czechami
skała na Granicznym grzbiecie
Graniczy grzbiet
Św. Góra w Lubawce
skocznia narciarska w Górach Kruczych
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023