Świdnica

Zdjęcia Świdnicy (25)

Świdnica to piękne miasto położone w południowo - zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, nad rzeką Bystrzycą, w sąsiedztwie autostrady A4, 50 km od Wrocławia, 50 km od Kłodzka i 20 km od Wałbrzycha.Zabytki w Świdnicy

Świdnica może pochwalić się ponad 700-letnią historią, przepiękną Starówką z niecodziennym Rynkiem i wspaniałymi zabytkami. Dzięki słynnemu, 350-letniemu Kościołowi Pokoju nazwa miasta widnieje na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Ponadto warto tu zobaczyć Katedrę Św. Stanisława i Wacława z niezwykle wysoką strzelistą wieżą czy Muzeum Dawnego Kupiectwa w zabytkowym Ratuszu na Rynku. W każdym narożu tego placu natomiast zachwyca zabytkowa fontanna.Atrakcje w Świdnicy

Świdnica to również piękne, malownicze parki, powstałe przede wszystkim na bazie XVIII-wiecznych fortyfikacji. No ale warto też wyjść i wyjechać poza granice miasta, gdyż okoliczne rejony obfitują w ciekawe atrakcje, oprócz zabytkowych miast i miasteczek można zaliczyć górskie szlaki oraz piękne zamki.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2015-08-05 21:49:51

Ciekawe miasto na Dolnym Śląsku. Przede wszystkim w Świdnicy trzeba zobaczyć wspaniały kościół pokoju, rynek, katedrę oraz ratusz :)

2014-05-09 20:19:55

wspaniały kościół pokoju,zbudowany bez użycia gwozdzi.Atrakcja warta zobaczenia,wnętrza robią imponujące wrażenia.

Gość
2008-03-29 19:40:15
Bardzo Ladny Zabytek
Bozdrawiam wszystkich z Polski i Świdnicy.
Tu mieszkam
Adriana Liphardt
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: