Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°50'46" N, 16°29'16" E
Dolnośląskie
2016-12-01
2020-02-03 02:00

Opis Świdnicy

Świdnica to piękne miasto położone w południowo - zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, nad rzeką Bystrzycą, w sąsiedztwie autostrady A4, 50 km od Wrocławia, 50 km od Kłodzka i 20 km od Wałbrzycha.Zabytki w Świdnicy

Świdnica może pochwalić się ponad 700-letnią historią, przepiękną Starówką z niecodziennym Rynkiem i wspaniałymi zabytkami. Dzięki słynnemu, 350-letniemu Kościołowi Pokoju nazwa miasta widnieje na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Ratusz w Świdnicy
Ratusz w Świdnicy


Ponadto warto tu zobaczyć Katedrę Św. Stanisława i Wacława z niezwykle wysoką strzelistą wieżą czy Muzeum Dawnego Kupiectwa w zabytkowym Ratuszu na Rynku. W każdym narożu tego placu natomiast zachwyca zabytkowa fontanna.

Atrakcje w Świdnicy

Świdnica to również piękne, malownicze parki, powstałe przede wszystkim na bazie XVIII-wiecznych fortyfikacji. No ale warto też wyjść i wyjechać poza granice miasta, gdyż okoliczne rejony obfitują w ciekawe atrakcje, oprócz zabytkowych miast i miasteczek można zaliczyć górskie szlaki oraz piękne zamki.

Ratusz w Świdnicy - Muzeum Dawnego Kupiectwa
Świdnica
Świdnica
Rynek w Świdnicy Ratusz w świdnicy Świdnica Świdnica Świdnica Gmina Świdnica - Winnica w Makowicach Gmina Świdnica - Muzeum Broni Gmina Świdnica - Muzeum Broni Gmina Świdnica - Tama w Lubachowie Gmina Świdnica - Elektrownia w Lubachowie Gmina Świdnica - Krzyżowa Gmina Świdnica - Kopalnia w Bystrzycy Górnej Gmina Świdnica - Wiatrak Holenderski w Gogołowie Świdnica - Kościół Pokoju Świdnica - Muzeum Dawnego Kupiectwa Katedra Świdnicka Świdnica Karczma Zagłoba Świdnica Świdnica

Świdnica noclegi

Świdnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Świdnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa
Art Hotel ****
Pałac Kamieniec
Pałac Ławica

Świdnica na blogu

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-05 na

Ciekawe miasto na Dolnym Śląsku. Przede wszystkim w Świdnicy trzeba zobaczyć wspaniały kościół pokoju, rynek, katedrę oraz ratusz :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020