Wieża Ratuszowa w Świdnicy

Wieża Ratuszowa w Świdnicy

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wieża Ratuszowa w Świdnicy to obecnie świetny punkt widokowy na cudne miasto i malowniczą okolicę. Dostępny dla turystów, przyciąga ich jak magnes. Znajdziesz tutaj aż dwa tarasy widokowe, na niższy, zabudowany można wjechać windą, jest więc dostępny dla wózków. Ten wyższy znajduje się na wysokości niespełna 40 metrów i trzeba na niego podejść jeszcze 2 piętra schodami. Tutaj wychodzi się na otwartą przestrzeń i tarasem można obejść wieżę dookoła, podziwiając niczym nie zmąconą panoramę, z katedrą, Górą Ślężą, Śnieżką czy wieżą Sky Tower we Wrocławiu.

Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Wieża Ratuszowa w Świdnicy

Historia Wieży Ratuszowej

Stare Miasto Świdnicy rozwijało się z dużym powodzeniem już w średniowieczu, wtedy też powstała pierwsza wieża przy ratuszu. II wojna światowa i jej zniszczenia dość szczęśliwie ominęły Świdnicę, ale zły czas dla wieży iał przyjść dopiero później. Mianowicie w późniejszych latach wyburzono domy stojące wokół zabytkowej wieży, co osłabiło konstrukcję wieży i sprawiło, że w 1967 roku budowla runęła. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Wieżę ratuszową odbudowano dopiero w 2012 roku i udostępniono ją dla turystówWieża Ratuszowa w Świdnicy
Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Wieża Ratuszowa w Świdnicy

Na poszczególnych piętrach dowiesz się różnych ciekawostek o Świdnicy, w tym o Czerwonym Baronie. Legendarny Red Baron to Manfred von Richthofen mieszkający w dzieciństwie w Świdnicy. Zasłynął on podczas I wojny światowej jako wspaniały lotnik i as przestworzy. Replikę jego czerwonego samolotu Fokker (stąd nazwa Czerwony Baron) zobaczyć można w Świdnicy w Parku Sikorskiego. Z kolei we wnętrzu Ratusza zwiedzić też można Muzeum Dawnego Kupiectwa, ciekawe i dość rozbudowane.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok wt-nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 1,5 zł
Dzieci do lat 6 bezpłatnie
Lunety na tarasie są bezpłatne

Adres

Wieża Ratuszowa
ul. Wewnętrzna 4, Świdnica
tel. 730-796-626
www.wieza.swidnica.pl

GPS: 50°50'33N, 16°29'13E

Świdnica noclegi

Świdnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wieża Ratuszowa w Świdnicy
Świdnica
Ważna
czynne cały rok dla rodziny punkty widokowe wstęp płatny tanio
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Piękny widok, za tą cenę zdecydowanie warto skorzystać 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023