Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°26'18" N, 16°39'13" E
Dolnośląskie
2016-12-02
2020-02-03 02:00

Opis Kłodzka

Kłodzko to pięknie położone miasto w województwie dolnośląskim, w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką i jej dopływami. Miejsce to stanowi świetną bazę wypadową w okoliczne góry i do innych, niezmiernie ciekawych miast Kotliny, jak Kudowa, Polanica czy Bystrzyca Kodzka. Blisko stąd również do Parku Narodowego Gór Stołowych ze słynnym Szczelińcem.

Kłodzko jest jedną z najstarszych miejscowości w regionie, prawa miejskie uzyskało około 1275 roku, ale największy rozkwit nastąpił w XVI wieku.Zabytki w Kłodzku

Miasto odznacza się śliczną Starówką. Można tu spotkać naprawdę urocze zaułki, zagubione wśród nieco zaniedbanej zabudowy. Centralną jej część stanowi ładny i dobrze utrzymany Rynek z okazałym Ratuszem, wysoką Kolumną Maryjną i kamienicami.

Kłodzko
Kłodzko

Zabytki sakralne w Kłodzku to gotycki kościół parafialny Wniebowzięcia NMP (plac Kościelny) oraz kościół MB Bolesnej z klasztorem Franciszkanów (plac Franciszkański).

W pobliżu, przy ulicy Wita Stwosza, koniecznie odwiedzić trzeba niezwykle romantyczny, choć króciutki gotycki most na Młynówce, z pięknymi rzeźbami. To najstarszy most gotycki w Polsce!

Kłodzko - Twierdza
Most gotycki
Rynek w Kłodzku


Pod starówką kłodzką ciągnie się Podziemna Trasa Turystyczna, która pozwala poznać życie mieszkańców miasta w minionych wiekach. Wejście do podziemi znajduje się przy ul. Zawiszy Czarnego, a wyjście przy ulicy Czeskiej, u stóp potężnej Twierdzy Kłodzkiej, która również udostępniona jest dla turystów.

Warto odwiedzić też Muzeum Ziemi Kłodzkiej (ul. Łukasiewicza), aby poznać historię miasta, placówka mieści się w barokowym konwikcie jezuickim.

Kłodzko - gotycki most
Kłodzko - gotycki most


Kłodzko Kościół MB Bolesnej Kłodzko - kościół Kosciół Wniebowstąpienia NMP w Kłodzku Kłodzko - Podziemna Trasa Turystyczna Podziemia w Kłodzku Ratusz w Kłodzku Kłodzko Rynek Kłodzko Kłodzko Kłodzko Twierdza Kłodzko Kłodzko Kłodzko Kościół w Kłodzku Kłodzko Most gotycki w Kłodzku Kłodzko - Kolumna Maryjna Wnętrze kościoła w Kłodzku Twierdza w Kłodzku Kłodzko Rynek Kłodzko Kłodzko - podziemia Kłodzko Kłodzko - most gotycki Kłodzko Kłodzko Kłodzko Kłodzko Kłodzko Kłodzko Podziemna Trasa w Kłodzku Kościół klasztorny w Kłodzku Fosa twierdzy Umocnienia ziemne TwierdzyKlodzkiej Fragmęt Twierdzy Klodzkiej Kłodzko- Podziemna trasa turystyczna Kłodzko- Kościoł Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Kłodzko- Wnętrze Kościoła WNMP Kłodzko Kłodzko

Kłodzko noclegi

Kłodzko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kłodzku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Kłodzko na blogu

Zdjęcie Film o Kłodzku
Film o Kłodzku
Kłodzko to historyczna miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej. Znajdziesz tutaj nie tylko piękny średniowieczny rynek, ale również najstarszy w Polsce gotycki most z XIII w., znaną w Europie Twierdzę Kłodzką oraz piękne kościoły.  Zapraszamy do oglądania, udostępniania i klikania "Lubię to". …
Wokół turystyki · 2013-10-02 14:41:15

Wasze opinie

Grzegorz Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-10-02 na

Miejsce to wyjatkowe. Sliczne o każdej porze roku. I niespodzianka! Nad Nysą z widokiem

na piękny zabytkowy most jest bar w którym można zjeść tanie prawdziwe ręcznie robione

placki ziemniaczane. PYCHOTA!

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020