Kłodzko z mostu

Kłodzko

(4.4 głosów: 184)

Kłodzko to pięknie położone miasto w województwie dolnośląskim, w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką i jej dopływami. Miejsce to stanowi świetną bazę wypadową w okoliczne góry i do innych, niezmiernie ciekawych miast Kotliny, jak Kudowa, Polanica czy Bystrzyca Kłodzka. Blisko stąd również do Parku Narodowego Gór Stołowych ze słynnym Szczelińcem. Kłodzko jest jedną z najstarszych miejscowości w regionie, prawa miejskie uzyskało około 1275 roku, ale największy rozkwit nastąpił w XVI wieku.Rynek w Kłodzku
Rynek w Kłodzku

Atrakcje w Kłodzku

Miasto odznacza się śliczną Starówką. Można tu spotkać naprawdę urocze zaułki, zagubione wśród nieco zaniedbanej zabudowy. Poznaj najlepsze atrakcje Kłodzka!

1. Twierdza Kłodzka

Historia Twierdzy łączy się z dziejami miasta, pierwszy gród powstał tu już w IX wieku, później był systematycznie rozbudowywany, w XVI stuleciu twierdza stanowiła już wielki system obronny miasta, a na przełomie XVII i XVIII wieku powstały jeszcze bastiony. Twierdza Kłodzko była jedną z największych twierdz Śląska! Dziś jest udostępniona turystom.Kłodzko - Twierdza
Kłodzko - Twierdza

2. Gotycki most w Kłodzku

W pobliżu Rynku, przy ulicy Wita Stwosza, koniecznie odwiedzić trzeba niezwykle romantyczny, choć króciutki gotycki most na Młynówce, z pięknymi rzeźbami. To najstarszy most gotycki w Polsce!

Most gotycki
Most gotycki

3. Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Pod starówką kłodzką ciągnie się Podziemna Trasa Turystyczna, która pozwala poznać życie mieszkańców miasta w minionych wiekach. Wejście do podziemi znajduje się przy ul. Zawiszy Czarnego, a wyjście przy ulicy Czeskiej, u stóp potężnej Twierdzy Kłodzkiej, która również udostępniona jest dla turystów.Kłodzko - podziemia
Kłodzko - podziemia
Kłodzko
Kłodzko

4. Rynek w Kłodzku

Centralną część Kłodzka stanowi ładny i dobrze utrzymany Rynek z okazałym Ratuszem, wysoką Kolumną Maryjną i kamienicami.

Rynek Kłodzko
Rynek Kłodzko

5. Kościół Wniebowzięcia NMP w Kłodzku

Spośród zabytków sakralnych w Kłodzku na pierwszy plan wysuwa się gotycki kościół parafialny Wniebowzięcia NMP przy placu Kościelnym, ale również kościół MB Bolesnej z klasztorem Franciszkanów (plac Franciszkański).

Kłodzko - kościół
Kłodzko - kościół

6. Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Muzeum znajduje się przy ulicy Łukasiewicza, w barokowym konwikcie jezuickim. Warto tu wstąpić, aby poznać historię miasta

Kłodzko
Kłodzko

7. Pałac Kamieniec

Około 10 km od Kłodzka, w małej wsi Kamieniec znajduje się cudowny Pałac Kamieniec, z wystrojem w stylu gustawiańskim. To perełka wśród pałaców Dolnego Śląska, gdzie możesz spędzić wyjątkową noc i skosztować smacznych specjałów ich kuchni, która znalazła się w Żółtym Przewodniku Gault & Millau Polska.

Pałac Kamieniec
Pałac Kamieniec
Kłodzko
Kłodzko - gotycki most
Kłodzko
Kościół MB Bolesnej
Kosciół Wniebowstąpienia NMP w Kłodzku
Kłodzko - Podziemna Trasa Turystyczna
Podziemia w Kłodzku
Ratusz w Kłodzku
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Twierdza Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Kościół w Kłodzku
Kłodzko
Most gotycki w Kłodzku
Kłodzko - Kolumna Maryjna
Wnętrze kościoła w Kłodzku
Twierdza w Kłodzku
Kłodzko Rynek
Kłodzko
Kłodzko - most gotycki
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Podziemna Trasa w Kłodzku
Kościół klasztorny w Kłodzku
Kłodzko, Wojtek

Kłodzko noclegi

Kłodzko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kłodzku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°26'18N, 16°39'13E
02 grudzień 2016
02 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Tadeusz
13 czerwiec 2021 21:04
Urokliwe miasto, piękna starówka i kościol Wniebowzięcia.. Most sw. Jana - piekny. Bardzo dobra pizzeria Daria.
mirosław
05 czerwiec 2021 12:24
Miasto bardzo zatłoczone,z mnóstwem atrakcji.Warto się wybrać
Grzegorz
02 październik 2013 20:44

Miejsce to wyjatkowe. Sliczne o każdej porze roku. I niespodzianka! Nad Nysą z widokiem

na piękny zabytkowy most jest bar w którym można zjeść tanie prawdziwe ręcznie robione

placki ziemniaczane. PYCHOTA!

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację