Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kłodzko z mostu

Kłodzko

(4.4 głosów: 184)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kłodzko to pięknie położone miasto w województwie dolnośląskim, w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką i jej dopływami. Miejsce to stanowi świetną bazę wypadową w okoliczne góry i do innych, niezmiernie ciekawych miast Kotliny, jak Kudowa, Polanica czy Bystrzyca Kłodzka. Blisko stąd również do Parku Narodowego Gór Stołowych ze słynnym Szczelińcem. Kłodzko jest jedną z najstarszych miejscowości w regionie, prawa miejskie uzyskało około 1275 roku, ale największy rozkwit nastąpił w XVI wieku.Rynek w Kłodzku
Rynek w Kłodzku

Atrakcje w Kłodzku

Miasto odznacza się śliczną Starówką. Można tu spotkać naprawdę urocze zaułki, zagubione wśród nieco zaniedbanej zabudowy. Poznaj najlepsze atrakcje Kłodzka!

1. Twierdza Kłodzka

Historia Twierdzy łączy się z dziejami miasta, pierwszy gród powstał tu już w IX wieku, później był systematycznie rozbudowywany, w XVI stuleciu twierdza stanowiła już wielki system obronny miasta, a na przełomie XVII i XVIII wieku powstały jeszcze bastiony. Twierdza Kłodzko była jedną z największych twierdz Śląska! Dziś jest udostępniona turystom.Kłodzko - Twierdza
Kłodzko - Twierdza

2. Gotycki most w Kłodzku

W pobliżu Rynku, przy ulicy Wita Stwosza, koniecznie odwiedzić trzeba niezwykle romantyczny, choć króciutki gotycki most na Młynówce, z pięknymi rzeźbami. To najstarszy most gotycki w Polsce!

Most gotycki
Most gotycki

3. Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Pod starówką kłodzką ciągnie się Podziemna Trasa Turystyczna, która pozwala poznać życie mieszkańców miasta w minionych wiekach. Wejście do podziemi znajduje się przy ul. Zawiszy Czarnego, a wyjście przy ulicy Czeskiej, u stóp potężnej Twierdzy Kłodzkiej, która również udostępniona jest dla turystów.Kłodzko - podziemia
Kłodzko - podziemia
Kłodzko
Kłodzko

4. Rynek w Kłodzku

Centralną część Kłodzka stanowi ładny i dobrze utrzymany Rynek z okazałym Ratuszem, wysoką Kolumną Maryjną i kamienicami.

Rynek Kłodzko
Rynek Kłodzko

5. Kościół Wniebowzięcia NMP w Kłodzku

Spośród zabytków sakralnych w Kłodzku na pierwszy plan wysuwa się gotycki kościół parafialny Wniebowzięcia NMP przy placu Kościelnym, ale również kościół MB Bolesnej z klasztorem Franciszkanów (plac Franciszkański).

Kłodzko - kościół
Kłodzko - kościół

6. Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Muzeum znajduje się przy ulicy Łukasiewicza, w barokowym konwikcie jezuickim. Warto tu wstąpić, aby poznać historię miasta

Kłodzko
Kłodzko

7. Pałac Kamieniec

Około 10 km od Kłodzka, w małej wsi Kamieniec znajduje się cudowny Pałac Kamieniec, z wystrojem w stylu gustawiańskim. To perełka wśród pałaców Dolnego Śląska, gdzie możesz spędzić wyjątkową noc i skosztować smacznych specjałów ich kuchni, która znalazła się w Żółtym Przewodniku Gault & Millau Polska.

Pałac Kamieniec
Pałac Kamieniec

Mapa Kłodzka z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Kłodzku. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kłodzko noclegi

Kłodzko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kłodzku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kłodzko
Kłodzko - gotycki most
Kłodzko
Kościół MB Bolesnej
Kosciół Wniebowstąpienia NMP w Kłodzku
Kłodzko - Podziemna Trasa Turystyczna
Podziemia w Kłodzku
Ratusz w Kłodzku
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Twierdza Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Kościół w Kłodzku
Kłodzko
Most gotycki w Kłodzku
Kłodzko - Kolumna Maryjna
Wnętrze kościoła w Kłodzku
Twierdza w Kłodzku
Kłodzko Rynek
Kłodzko
Kłodzko - most gotycki
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Kłodzko
Podziemna Trasa w Kłodzku
Kościół klasztorny w Kłodzku
Kłodzko, Wojtek
50°26'18N, 16°39'13E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Tadeusz
Urokliwe miasto, piękna starówka i kościol Wniebowzięcia.. Most sw. Jana - piekny. Bardzo dobra pizzeria Daria.
mirosław
Miasto bardzo zatłoczone,z mnóstwem atrakcji.Warto się wybrać
Grzegorz

Miejsce to wyjatkowe. Sliczne o każdej porze roku. I niespodzianka! Nad Nysą z widokiem

na piękny zabytkowy most jest bar w którym można zjeść tanie prawdziwe ręcznie robione

placki ziemniaczane. PYCHOTA!

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021