Opis Kudowy Zdrój

Kudowa Zdrój to wspaniała miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo położona w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej na zachód od Kłodzka, tuż przy granicy z Czechami.

Doskonałe walory przyrodnicze i lecznicze, przepiękny park zdrojowy, bliskość przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne i ciekawe Muzea, nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy sprawia, że Kudowa Zdrój cieszy się ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy jak i turystów.Atrakcje w Kudowie

Najpopularniejsze miejsce w Kudowie to wspaniały Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi. Park w Kudowie odzyskał niedawno oryginalny, XIX-wieczny charakter, z pięknymi budowlami, fontanna i innymi atrakcjami. Stoi tu ogromny efektowny Teatr, Zameczek i słynna Pijalnia Wód. Choć wielu turystów każdego dnia pragnie odwiedzić kudowski Park, zawsze znajdzie się tu zaciszny zakątek, zachęcający do wypoczynku i relaksu. Piękny jest również pobliski Ogród Muzyczny, z instrumentami jako pomniki, niemal każdy robi sobi zdjęcie przy fortepianie w tym niewielkim, ale popularnym parku.

Zameczek w Kudowie
Zameczek w Kudowie

Niewątpliwymi atrakcjami Kudowy są tutejsze Muzea - jednym z ciekwszych jest Muzeum Zabawek Bajka, idealne miejsce dla ludzi w każdym wieku. Starsi będą zachwyceni widząc zabawki swej młodości, z kolei dzieci zawsze chętnie pooglądają wszystkie zabawki. Muzeum znajduje się na deptaku. Dzieciom na pewno spodoba się też darmowe Muzeum Żaby w siedzibie Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

Okolica Kudowy oferuje również niecodzienne atrakcje. Miejsc takich jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki leżących w Parku Narodowym Gór Stołowych próżno szukać gdzie indziej w Polsce. Dotarcie do nich umożliwia malownicza górska Droga Stu Zakrętów, wiodąca z Kudowy przez Karłów do Radkowa.

Kudowa Zdrój
Pijalnia Wód
Kaplica Czaszek w Kudowie


Dla miłośników zieleni i kwiecia polecam gorąco Ogród Japoński w Jarkowie - czarowne miejsce!

Zabytki w Kudowie

Będąc w Kudowie koniecznie odwiedzić trzeba Kaplicę Czaszek, to miejsce pełne zadumy, tragedii i historii, które naprawdę warto poznać. Mieści się w dzielnicy Czermna.

Czermna
Czermna


Warto też zwiedzić Szlak ginących zawodów - tradycyjne gospodarstwo niedaleko Kaplicy Czaszek, składające się z kilku drewnianych chat, w których można zapoznać się z dawnymi zawodami, jak: garncarstwo, tkactwo, piekarstwo czy kowalstwo.

Na końcu Kudowy, w Pstrążnej warto odwiedzić piękny i ciekawy Skansen, z drewnianą tradycyjną zabudową i wystawami. To wspaniałe miejsce dla tych, którzy miłują spokój oraz bliski kontakt z naturą.

Szlak Ginących Zawodów
Szlak Ginących Zawodów

Cała Kudowa usiana jest zabytkowymi sanatoriami i pensjonatami, które są prawdziwą ozdobą miasta. Większość prezentuje się wspaniale. Okazały jest też sam Ratusz.

Kudowa Zdrój - Muzeum Zabawek Muzeum Zabawek Bajka w Kudowie Kudowa Zdrój - Skansen Kudowa Zdrój - skansen w Pstrążnej Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych Szczeliniec Wielki Kudowa Zdrój Muzeum Zabawek Kudowa Kudowa Zdrój Muzeum Zabawek w Kudowie Muzeum Zabawek Kudowa Zdrój -Skansen Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Skansen Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Muzeum Zabawek Kudowa Zdrój Kudowski Skansen Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój Ruchoma Szopka Kudowa Ogród Muzyczny Kudowa Zdrój Kaplica Czaszek w Kudowie Siedziba Parku Narodowego Gór Stołowych Muzeum Żaby Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój, Czermna, Kaplica Czaszek Kudowa Zdrój Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój noclegi

Kudowa Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kudowie-Zdrój. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Kudowa Zdrój na blogu

Zdjęcie Cudna Kudowa i okolice
Cudna Kudowa i okolice
Kudowa Zdrój to od lat turystyczny hit Polski! Turyści bardzo chętnie odwiedzają to miejsce, bowiem jest niezwykle malownicze i czarowne. Zarówno samo miasteczko jest piękne, atrakcyjne i klimatyczne, ale i okolica zapiera dech w piersiach. Park Zdrojowy, Kaplica Czaszek, Muzeum Zabawek czy Skansen w Pstrążnej to pewniaki Kudowy, okolica zaś przyzywa w Góry Stołowe, gdzie prym niewątpliwie wiodą Szczeliniec Wielki i …
Wokół turystyki · 2015-02-16 09:50:10
Zdjęcie Film o Kudowie Zdroju
Film o Kudowie Zdroju
Kudowa Zdrój to perła Kotliny Kłodzkiej, dlatego przygotowaliśmy film opisujący tą piękną miejscowość. Jak zawsze zapraszamy do oglądania, udostępniania i klikania "Fajne". …
Wokół turystyki · 2013-09-11 15:36:09

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Aleksandra Świerczek Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-23 na

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego podróżnika :)

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-25 na

W Kudowie bylismy w zeszłym roku. Malownicza miejscowość.  Dobre miejsce na wypady do Gór Stołowych, Czech oraz ciekawych miejsc w okolicach  miasta których naprawdę jesrt wiele ;)

Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-11-18 na

Piękna i urokliwa miejscowość. Polecam wszystkim, kto szuka wytchnienia.

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-28 na

Odwiedziłem Kudowę w 2013 roku. Był naprawdę super i Góry Stołowe i Kaplica Czaszek. Udał się też wypad do Pragi z kudowskim biurem podróży.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-09-05 na

Też polecam jak najbardziej, pięknie w samej Kudowie i bardzo malowniczej okolicy, warto wyjść na szlaki :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021