Kudowa Zdrój. Atrakcje, które warto zwiedzić

Kudowa Zdrój
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Kudowa Zdrój to wspaniała miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo położona w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej na zachód od Kłodzka, tuż przy granicy z Czechami.

Doskonałe walory przyrodnicze i lecznicze, przepiękny park zdrojowy, bliskość przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne i ciekawe Muzea, nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy sprawia, że Kudowa Zdrój cieszy się ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy jak i turystów.

Atrakcje w Kudowie

Najpopularniejsze miejsce w Kudowie to wspaniały Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi. Park w Kudowie odzyskał niedawno oryginalny, XIX-wieczny charakter, z pięknymi budowlami, fontanna i innymi atrakcjami. Stoi tu ogromny efektowny Teatr, Zameczek i słynna Pijalnia Wód. Choć wielu turystów każdego dnia pragnie odwiedzić kudowski Park, zawsze znajdzie się tu zaciszny zakątek, zachęcający do wypoczynku i relaksu. Piękny jest również pobliski Ogród Muzyczny, z instrumentami jako pomniki, niemal każdy robi sobi zdjęcie przy fortepianie w tym niewielkim, ale popularnym parku.

Zameczek w Kudowie
Zameczek w Kudowie

Niewątpliwymi atrakcjami Kudowy są tutejsze Muzea - jednym z ciekwszych jest Muzeum Zabawek Bajka, idealne miejsce dla ludzi w każdym wieku. Starsi będą zachwyceni widząc zabawki swej młodości, z kolei dzieci zawsze chętnie pooglądają wszystkie zabawki. Muzeum znajduje się na deptaku. Dzieciom na pewno spodoba się też darmowe Muzeum Żaby w siedzibie Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

Okolica Kudowy oferuje również niecodzienne atrakcje. Miejsc takich jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki leżących w Parku Narodowym Gór Stołowych próżno szukać gdzie indziej w Polsce. Dotarcie do nich umożliwia malownicza górska Droga Stu Zakrętów, wiodąca z Kudowy przez Karłów do Radkowa.

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój

Dla miłośników zieleni i kwiecia polecam gorąco Ogród Japoński w Jarkowie - czarowne miejsce!

Zabytki w Kudowie

Będąc w Kudowie koniecznie odwiedzić trzeba Kaplicę Czaszek, to miejsce pełne zadumy, tragedii i historii, które naprawdę warto poznać. Mieści się w dzielnicy Czermna.

Pijalnia Wód
Kaplica Czaszek w Kudowie
Czermna

Warto też zwiedzić Szlak ginących zawodów - tradycyjne gospodarstwo niedaleko Kaplicy Czaszek, składające się z kilku drewnianych chat, w których można zapoznać się z dawnymi zawodami, jak: garncarstwo, tkactwo, piekarstwo czy kowalstwo.

Na końcu Kudowy, w Pstrążnej warto odwiedzić piękny i ciekawy Skansen, z drewnianą tradycyjną zabudową i wystawami. To wspaniałe miejsce dla tych, którzy miłują spokój oraz bliski kontakt z naturą.

Szlak Ginących Zawodów
Szlak Ginących Zawodów

Cała Kudowa usiana jest zabytkowymi sanatoriami i pensjonatami, które są prawdziwą ozdobą miasta. Większość prezentuje się wspaniale. Okazały jest też sam Ratusz.

Noclegi w Kudowie-Zdrój

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Kudowa Zdrój - Muzeum Zabawek
Muzeum Zabawek Bajka w Kudowie
Kudowa Zdrój - Skansen
Kudowa Zdrój - skansen w Pstrążnej
Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych
Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych
Szczeliniec Wielki
Góry Stołowe
Kudowa Zdrój
Muzeum Zabawek Kudowa
Kudowa Zdrój
Muzeum Zabawek w Kudowie
Muzeum Zabawek
Kudowa Zdrój -Skansen
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Skansen
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Muzeum Zabawek
Kudowa Zdrój
Kudowski Skansen
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Ruchoma Szopka
Kudowa Ogród Muzyczny
Kudowa Zdrój
Kaplica Czaszek w Kudowie
Siedziba Parku Narodowego Gór Stołowych
Muzeum Żaby
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój, Czermna, Kaplica Czaszek
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
(4.4 głosów: 255)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 255)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Aleksandra Świerczek
Aleksandra Świerczek

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego podróżnika 🙂

Marta

W Kudowie bylismy w zeszłym roku. Malownicza miejscowość.  Dobre miejsce na wypady do Gór Stołowych, Czech oraz ciekawych miejsc w okolicach  miasta których naprawdę jesrt wiele 😉

Avatar użytkownika Marcin_Henioo
Marcin_Henioo

Piękna i urokliwa miejscowość. Polecam wszystkim, kto szuka wytchnienia.

Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar

Odwiedziłem Kudowę w 2013 roku. Był naprawdę super i Góry Stołowe i Kaplica Czaszek. Udał się też wypad do Pragi z kudowskim biurem podróży.

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk

Też polecam jak najbardziej, pięknie w samej Kudowie i bardzo malowniczej okolicy, warto wyjść na szlaki 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024