Kudowa Zdrój

Zdjęcia Kudowy Zdrój (44)

Kudowa Zdrój to wspaniała miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo położona w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej na zachód od Kłodzka, tuż przy granicy z Czechami.

Doskonałe walory przyrodnicze i lecznicze, przepiękny park zdrojowy, bliskość przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne i ciekawe Muzea, nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy sprawia, że Kudowa Zdrój cieszy się ogromnym zainteresowaniem kuracjuszy jak i turystów.Atrakcje w Kudowie

Najpopularniejsze miejsce w Kudowie to wspaniały Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi. Park w Kudowie odzyskał niedawno oryginalny, XIX-wieczny charakter, z pięknymi budowlami, fontanna i innymi atrakcjami. Stoi tu ogromny efektowny Teatr, Zameczek i słynna Pijalnia Wód. Choć wielu turystów każdego dnia pragnie odwiedzić kudowski Park, zawsze znajdzie się tu zaciszny zakątek, zachęcający do wypoczynku i relaksu. Piękny jest również pobliski Ogród Muzyczny, z instrumentami jako pomniki, niemal każdy robi sobi zdjęcie przy fortepianie w tym niewielkim, ale popularnym parku.

Niewątpliwymi atrakcjami Kudowy są tutejsze Muzea - jednym z ciekwszych jest Muzeum Zabawek Bajka, idealne miejsce dla ludzi w każdym wieku. Starsi będą zachwyceni widząc zabawki swej młodości, z kolei dzieci zawsze chętnie pooglądają wszystkie zabawki. Muzeum znajduje się na deptaku. Dzieciom na pewno spodoba się też darmowe Muzeum Żaby w siedzibie Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.Okolica Kudowy oferuje również niecodzienne atrakcje. Miejsc takich jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki leżących w Parku Narodowym Gór Stołowych próżno szukać gdzie indziej w Polsce. Dotarcie do nich umożliwia malownicza górska Droga Stu Zakrętów, wiodąca z Kudowy przez Karłów do Radkowa.

Dla miłośników zieleni i kwiecia polecam gorąco Ogród Japoński w Jarkowie - czarowne miejsce!

Zabytki w Kudowie

Będąc w Kudowie koniecznie odwiedzić trzeba Kaplicę Czaszek, to miejsce pełne zadumy, tragedii i historii, które naprawdę warto poznać. Mieści się w dzielnicy Czermna.

Warto też zwiedzić Szlak ginących zawodów - tradycyjne gospodarstwo niedaleko Kaplicy Czaszek, składające się z kilku drewnianych chat, w których można zapoznać się z dawnymi zawodami, jak: garncarstwo, tkactwo, piekarstwo czy kowalstwo.

Na końcu Kudowy, w Pstrążnej warto odwiedzić piękny i ciekawy Skansen, z drewnianą tradycyjną zabudową i wystawami. To wspaniałe miejsce dla tych, którzy miłują spokój oraz bliski kontakt z naturą.Cała Kudowa usiana jest zabytkowymi sanatoriami i pensjonatami, które są prawdziwą ozdobą miasta. Większość prezentuje się wspaniale. Okazały jest też sam Ratusz.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2016-05-24 14:17:07

Zgadzam siętym bardziej jeżeli ktoś oczekuje łagodnych gór i chce uniknąć tłumów,wtedy Kudowa-Zdrój jest bardzo dobrym rozwiązaniem,sam ncoleg też powinien się bez problemu znaleźć.

2016-05-23 09:15:00

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego podróżnika :)

2015-08-11 14:45:44

W Kudowie bylismy w zeszłym roku. Malownicza miejscowość.  Dobre miejsce na wypady do Gór Stołowych, Czech oraz ciekawych miejsc w okolicach  miasta których naprawdę jesrt wiele ;)

2015-08-01 08:21:18

W Kudowie atrakcji jest wiele. Lubię jeżdzić w tamte strony. W samym centrum najlepiej się jest zatrzymać, wtedy wszędzie na spokojnie można sobie dojechać. Ja wykupiłam nocleg w Hotel Adam & Spa ( www.adamspa.pl ), można się w nim odprężyć. Jest on usytuowany w centrum, ale przy bocznej ulicy, jest wiec spokojnie. Lubię ich zabiegi zwłaszcza masaże w czekoladzie i klasyczne masaże. Widać że w swoją pracę wkładają duzo serca. :) Polecam się  tam wybrać miłośniczkom i miłośnikom spa

Ostatnio edytowany: 2015-08-03 13:43

2015-02-27 11:54:02

A co konkretnie polecacie do zwiedzenia w Kudowie? Poza tym nigdy nie byłem w tamtej okolicy wiec czekam na szczegóły i zdjęcia:)

2015-02-19 14:15:30

Kudowa piękne miasto, okolice również piękne... uwielbiam wracać w te rejony

2015-02-16 20:39:26

Odwiedziłem Kudowę w 2013 roku. Był naprawdę super i Góry Stołowe i Kaplica Czaszek. Udał się też wypad do Pragi z kudowskim biurem podróży.

2015-02-16 13:15:09

Też polecam jak najbardziej, pięknie w samej Kudowie i bardzo malowniczej okolicy, warto wyjść na szlaki :)

2015-02-16 09:53:22

Piękna i urokliwa miejscowość. Polecam wszystkim, kto szuka wytchnienia.

2013-09-18 18:23:42

fajne miasteczko na urlop maksymalnie 8-10dni.Chyba że ktoś podróżuje własnym samochodem,to bliski wypad do PRAGI,lub na skalne miasto do czech.

Mika
2013-09-13 04:55:02

Odpowiedz dla Kudowianina - Kudowa jest polozona w tzw. Obnizeniu Kudowskim, ktore jest czescia Ziemii Klodzkiej :)

Ewa
2013-09-13 04:33:47

Film ciekawy, choc nie przedstawia chocby w niewielkim stopniu zalet tego naprawde przeuroczego i ciekawgo miasteczka uzdrowiskowego.  Informacja jest bardzo ogolnikowa i poruszyla tylko kilka ciekawostek o Kudowie.  Wspomniano o Kapliczy Czaszek czy Muzeum Ginacych Zawodow, ale jakze mozna bylo pominac Ruchoma Szopke, ktora rowniez znajduje sie w dzielnicy Czermna.  Calosc "dobija" glos narratorki, ktorej osobe zupelnie niepotrzebnie pokazuje sie dosyc czesto w i tak krotkim filmie :(

Pozdrawiam.

kudowianin
2013-09-12 13:45:57

Kudowa nie leży w Kotlinie Kłodzkiej. Kudowa jest położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: