Droga Stu Zakrętów, Wojtek

Droga Stu Zakrętów zwana też Szosą Stu Zakrętów to bardzo popularna trasa wiodąca przez Góry Stołowe, z Radkowa przez Karłów do Kudowy Zdroju. Jest to droga wojewódzka nr 387, o długości około 35 km.

Droga jest asfaltowa i udostępniona dla pojazdów samochodowych, ale jest miejscami wąska i przepaścista, a zimą bywa nieprzejezdna.

Radkowskie Skały

Droga Stu Zakrętów malowniczo pnie się w górę, wijąc się wieloma zakrętami, a na jej trasie co rusz wyrastają skalne baszty sterczące wysoko ponad drogę. Powstały tu również tzw. leśne parkingi, które umożliwiają wyruszenie na szlaki do pobliskich atrakcji, np. Radkowskich SkałSkalnych Grzybów czy do Fortu Karola.

Droga Stu Zakrętów biegnie też niedaleko Szczelińca Wielkiego - najwyższego wzniesienia Gór Stołowych oraz popularnych Błędnych Skał.

Fort Karola

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-17 na

Jazda samochodem po tej drodze może sprawić nielada frajdę

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-03-28 na

to jest naprawdę droga Stu Zakrętów !!!!

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-11 na

 .. o zawrotnych prędkościach można tam zapomnieć, wąsko ...i zakrętów wbród ;)

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-16 na

Nie rewelacyjne, bo z chorobą lokomocyjną to był koszmar... :P

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: