Błędne Skały

Błędne Skały

(4.8 głosów: 431)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skalny labirynt Gór Stołowych

Błędne Skały w Górach Stołowych to przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tej części Sudetów. Ze względu na wyjątkowość i unikalność tego miejsca, w 1957 roku utworzono tu rezerwat przyrody. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Wiele skał zostało tu nazwanych np. "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel" czy "Wielka Sala". Odnajdziesz tu również punkt widokowy z platformą o nazwie "Skalne Czasze". Podziwiać stąd możesz najwyższy szczy Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki oraz Mały, a także widok na czeską stronę.Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały w Górach Stołowych

Błędne Skały - hit Dolnego Śląska

Powstałe bloki skalne Błędnych Skał tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów, także co więksi muszą wciągać brzuchy 🙂 Przejście całego labiryntu zajmuje około 40 minut.

Polecam gorąco Błędne Skały jako jedną z najlepszych atrakcji Gór Stołowych i Dolnego Śląska, obok Wielkiego Szczelińca!  Jako, że jest to park narodowy, należy wykupić bilet przed wejściem na teren Błędnych Skał, wjazd na parkingi górne również jest płatny.Błędne Skały
Błędne Skały

Dojazd do Błędnych Skał

Aby dojść do tego wspaniałego miejsca należy podążać z Kudowy czerwonym Głównym Szlakiem Sudeckim (około 2,5 h) lub jechać trasą w kierunku KarłowaDrogą stu zakrętów. Wjazd na płatny parking górny odbywa się wahadłowo, na dole znajduje się szczegółowy grafik wjazdów.

Zalety
Wady
  • Wahadłowy wjazd samochodów, który powoduje czasem kolejki
  • Zarówno wjazd jak i wejście płatne
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały, Wojtek
Błędne Skały, Wojtek
Błędne Skały, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie:  9.00-19.00 
Wakacje: 8.00-20.00
Wjazdy wahadłowe: 9.00-17.00
- wjazd na górne parkingi o pełnych godzinach do 15 minut po pełnej godzinie
- zjazd z górnych parkingów 30 minut po każdej pełnej godzinie do 45 minut po pełnej godzinie
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, wjazd sam. os. 30 zł
Parking: płatny

Adres

Błędne Skały
czerwony Główny Szlak Sudecki
Bukowina Kłodzka

GPS: 50°28'48N, 16°17'14E

Kudowa Zdrój noclegi

Kudowa Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°28'48N, 16°17'14E
14 maj 2019
18 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dawid
14 luty 2021 10:07
Niewątpliwie unikatowe miejsce na skale Polski,które każdy powinien zwiedzić,niezależnie od pogody. Jedyny minus to wjazd i masa ludzi,dlatego polecam zwiedzać na przełomie marca/kwietnia,gdzie jest przed sezonem.
tomtur
08 listopad 2020 09:11
Byłem, chyba 3 razy, i jako człek szczupły tylko z małymi parę razy problemami tę obłędną trasę zaliczyłem. Raz spotkałem grupę dwudziestoparolatków. Wśród nich była miła, wiecznie uśmiechnięta dziewczyna, niestety o wymiarach XXL. Będę pamiętał wyraz ogromnego szczęścia i dumy z zaliczenia tak trudnej dla Niej trasy. Znajomi zgotowali Jej zasłużoną owację. Obojętnie ile macie w biodrach Błędne Skały na Was czekają. I te widoki również
izekryzek
24 sierpień 2020 18:51
Pamiętam, że odwiedziłam to miejsce w podstawówce, w ramach wycieczki w klasach 4-6. Błędne Skały były wtedy niesamowitą atrakcją :)
DominikPL
16 kwiecień 2020 13:16
Polecam
Jacek
19 październik 2018 11:04

Super atrakcja również dla dzieciaków.

Fasola na Szlaku
09 sierpień 2018 20:00

Byliśmy tam kilka lat temu ... maszerując na własnych nogach z centrum Kudowy Zdrój :)

Idąc przez Błędne Skałki można sobie śmiało śpiewać "wyginam śmiało ciało ..." bo miejscami niezłe wygibasy trzeba było odprawić by przecisnąć się przez kolejne wąskie przejście ... to znów przejść na 4 jak dziki zwierz itd :) Ubaw po pachy ... dodatkowy ubaw był widząc jak pewne osoby zawracały wręcz złe bo nikt im nie powiedział że trzeba być "elastycznym" by przejść nie brudząc tego i owego :) bo im przecież nie wypada się brudzić i nie będą się poniżać idąc na czworakach :)

klema
09 sierpień 2018 14:18

Na upały idealna wycieczka. Można się ochłodzić między skałami :)

Blom
30 lipiec 2017 21:12

Super miejsce, chociaż ja wszedłem pod prąd - po prostu nie obruciłem się w prawo by zobaczyć napis WEJSCIE, pani w kasie nie wskazała kierunku, a na wyjściu nie było nic napisane więc myślałem, że trzeba iść tam. Na szczęscie była już późna godzina i ludzi było niewiele. Bez problemu udało się wszystkich minąć.

JÓZEF
15 czerwiec 2017 20:33

Kilkanaście lat temu na jednej ze skał był napis "OBŁĘDNE SKAŁY' ... i takie one są. Tu kręcono niektóre sceny do filmu "Opowieści z Narnii".

Ostatnio edytowany: 2017-03-18 20:38

Aga
20 listopad 2016 10:18

Magicze miejsce

Anpis
01 listopad 2016 08:10

Byłem ale padał deszcz..

 

Piotr Szymiec
30 październik 2016 10:32

Rwelacja.

Karolina
13 wrzesień 2016 08:10

Błędne Skały położone są na terenie gór stołowych, to ciekawy labirynt złożony z ciasnych przejść. Fajna przygoda, bardzo polecam

Lutodar
11 sierpień 2016 22:01

Rewelka te skały.

Iwona Tomza
31 lipiec 2016 17:02

Momentami trzeba wciągąć brzuchy! :) 

Polskim Szlakiem
03 maj 2016 20:54

Błędne Skały lubię za dodatkową aktywność. Dzięki nim człowiek na trasie się nie nudzi, a i widoki piękne podejrzy :)

mirosław
26 luty 2014 18:24

Same podejście z porkingu na dole to już wyzwanie.

Błędne Skały na blogu

Top 10 niecodziennych atrakcji w Polsce! Ciekawe osobliwości przyrodnicze.

Otaczająca nas przyroda jest wspaniała i choć sporo turystów lubi zamki czy parki rozrywki, zawsze znajdą się miłośnicy atrakcji stworzonych właśnie przez naturę, szczególnie gdy stanowią one jakieś niecodzienne osobliwości przyrodnicze, przez co budzą zachwyt i naszą ciekawość. W Polsce nie brakuje takich unikalnych miejsc, sprawdź nasze propozycje!

05 marzec 2020 11:34
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację