Błędne Skały

Błędne Skały
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.8

Skalny labirynt Gór Stołowych

Błędne Skały w Górach Stołowych to przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych, który koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tej części Sudetów. Ze względu na wyjątkowość i unikalność tego miejsca, w 1957 roku utworzono tu rezerwat przyrody. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.) wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Wiele skał zostało tu nazwanych np. "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel" czy "Wielka Sala". Odnajdziesz tu również punkt widokowy z platformą o nazwie "Skalne Czasze". Podziwiać stąd możesz najwyższy szczy Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki oraz Mały, a także widok na czeską stronę.

Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały w Górach Stołowych

Błędne Skały - hit Dolnego Śląska

Powstałe bloki skalne Błędnych Skał tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów, także co więksi muszą wciągać brzuchy 🙂 Przejście całego labiryntu zajmuje około 40 minut.

Polecam gorąco Błędne Skały jako jedną z najlepszych atrakcji Gór Stołowych i Dolnego Śląska, obok Wielkiego Szczelińca!  Jako, że jest to park narodowy, należy wykupić bilet przed wejściem na teren Błędnych Skał, wjazd na parkingi górne również jest płatny.

Błędne Skały
Błędne Skały

Dojazd do Błędnych Skał

Aby dojść do tego wspaniałego miejsca należy podążać z Kudowy czerwonym Głównym Szlakiem Sudeckim (około 2,5 h) lub jechać trasą w kierunku KarłowaDrogą stu zakrętów. Wjazd na płatny parking górny odbywa się wahadłowo, na dole znajduje się szczegółowy grafik wjazdów.

Zalety
Wady
  • Wahadłowy wjazd samochodów, który powoduje czasem kolejki
  • Zarówno wjazd jak i wejście płatne

Informacje praktyczne

Codziennie:  9.00-19.00 
Wakacje: 8.00-20.00
Wjazdy wahadłowe: 9.00-17.00
- wjazd na górne parkingi o pełnych godzinach do 15 minut po pełnej godzinie
- zjazd z górnych parkingów 30 minut po każdej pełnej godzinie do 45 minut po pełnej godzinie
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, wjazd sam. os. 30 zł
Parking: płatny

Błędne Skały
czerwony Główny Szlak Sudecki
Bukowina Kłodzka

Noclegi w Karłowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
Błędne Skały
(4.8 głosów: 451)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.8 głosów: 451)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Natty “AliLoba”
Natty “AliLoba”
Kolejny punkt na mapie, który warto zobaczyć. Super miejsce. Byłam z 7 letnią córką, była zachwycona. Pewnie pojedziemy jeszcze nie raz,,,🙂
Avatar użytkownika Marcin Werynski
Marcin Werynski
Nie trzeba nic mówić. Wystarczy pojechać i zobaczyć na własne oczy. Reszta napisze się sama.
IzaS
Miejsce niesamowite. Polecam!
Avatar użytkownika OTTO
OTTO
Moja 4 letnia córka (dziś dorosła) do dziś pamięta jak biegała między głazami szukając wyjścia 🙂
Dawid
Niewątpliwie unikatowe miejsce na skale Polski,które każdy powinien zwiedzić,niezależnie od pogody. Jedyny minus to wjazd i masa ludzi,dlatego polecam zwiedzać na przełomie marca/kwietnia,gdzie jest przed sezonem.
Avatar użytkownika tomtur
tomtur
Byłem, chyba 3 razy, i jako człek szczupły tylko z małymi parę razy problemami tę obłędną trasę zaliczyłem. Raz spotkałem grupę dwudziestoparolatków. Wśród nich była miła, wiecznie uśmiechnięta dziewczyna, niestety o wymiarach XXL. Będę pamiętał wyraz ogromnego szczęścia i dumy z zaliczenia tak trudnej dla Niej trasy. Znajomi zgotowali Jej zasłużoną owację. Obojętnie ile macie w biodrach Błędne Skały na Was czekają. I te widoki również
izekryzek
Pamiętam, że odwiedziłam to miejsce w podstawówce, w ramach wycieczki w klasach 4-6. Błędne Skały były wtedy niesamowitą atrakcją 🙂
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Polecam
Jacek

Super atrakcja również dla dzieciaków.

Avatar użytkownika Fasola na Szlaku
Fasola na Szlaku

Byliśmy tam kilka lat temu ... maszerując na własnych nogach z centrum Kudowy Zdrój 🙂

Idąc przez Błędne Skałki można sobie śmiało śpiewać "wyginam śmiało ciało ..." bo miejscami niezłe wygibasy trzeba było odprawić by przecisnąć się przez kolejne wąskie przejście ... to znów przejść na 4 jak dziki zwierz itd 🙂 Ubaw po pachy ... dodatkowy ubaw był widząc jak pewne osoby zawracały wręcz złe bo nikt im nie powiedział że trzeba być "elastycznym" by przejść nie brudząc tego i owego 🙂 bo im przecież nie wypada się brudzić i nie będą się poniżać idąc na czworakach 🙂

klema

Na upały idealna wycieczka. Można się ochłodzić między skałami 🙂

Blom

Super miejsce, chociaż ja wszedłem pod prąd - po prostu nie obruciłem się w prawo by zobaczyć napis WEJSCIE, pani w kasie nie wskazała kierunku, a na wyjściu nie było nic napisane więc myślałem, że trzeba iść tam. Na szczęscie była już późna godzina i ludzi było niewiele. Bez problemu udało się wszystkich minąć.

Avatar użytkownika JÓZEF
JÓZEF

Kilkanaście lat temu na jednej ze skał był napis "OBŁĘDNE SKAŁY' ... i takie one są. Tu kręcono niektóre sceny do filmu "Opowieści z Narnii".

Ostatnio edytowany: 2017-03-18 20:38

Aga

Magicze miejsce

Anpis

Byłem ale padał deszcz..

 

Piotr Szymiec

Rwelacja.

Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Błędne Skały położone są na terenie gór stołowych, to ciekawy labirynt złożony z ciasnych przejść. Fajna przygoda, bardzo polecam

Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar

Rewelka te skały.

Iwona Tomza

Momentami trzeba wciągąć brzuchy! 🙂 

Avatar użytkownika Polskim Szlakiem
Polskim Szlakiem

Błędne Skały lubię za dodatkową aktywność. Dzięki nim człowiek na trasie się nie nudzi, a i widoki piękne podejrzy 🙂

Avatar użytkownika mirosław
mirosław

Same podejście z porkingu na dole to już wyzwanie.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024