Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju
50°23'37" N, 16°23'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Dworek Chopina znajduje się Parku Zdrojowym w Dusznikach Zdroju, to dawny  teatr zdrojowy, nazywany tak dla uczczenia pobytu i pierwszego koncertu zagranicznego Fryderyka Chopina w tym miejscu w sierpniu 1826 roku.Budowy scen teatralnych w parkach zdrojowych słynnych uzdrowisk była związana z akcją kulturalną Fryderyka II, króla Prus. Teatr w Dusznikach, nazywany dziś "Dworkiem Chopina", powstał w 1802 roku wraz z całym zespołem zdrojowym. Autorem projektu kompleksu był królewski architekt - Geisler.

Duszniki Zdrój - Dwór Chopina
Duszniki Zdrój - Dwór Chopina


Festiwal Chopinowski

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie to słynna impreza odbywająca się w Dworku Chopina już od ponad sześćdziesięciu lat. Tym sposobem to najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, jak również najstarszy polski festiwal muzyczny.

Dworek Chopina leżący w dusznickim Parku Zdrojowym, w sercu Kotliny Kłodzkiej, to od lat miejsce spotkań światowej klasy artystów i wielbicieli muzyki Chopina. 

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju
Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

Piotr Paleczny - dyrektor artystyczny Festiwalu, zaprasza do Dusznik utalentowanych pianistów z całego świata, którzy często pierwszy raz odwiedzają Polskę. Festiwalowi towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów.Pierwszy festiwal w Dusznikach odbył się w sierpniu 1946 roku, w 120 rocznicę dusznickich koncertów samego Chopina. W sierpniu 2013 roku odbył się już 68 Festiwal i przez te wszystkie lata w Dusznikach wystąpili wszyscy najznakomitsi wykonawcy muzyki Chopina i większość zwycięzców Konkursow Chopinowskich. Każdego lata Park Zdrojowy w Dusznikach rozbrzmiewa wspaniałą muzyką.

Dworek Chopina - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Zdrojowa 8, Duszniki-Zdrój
tel. 74/ 866-94-38
mokis@mokis.duszniki.pl
www.mokis.duszniki.pl

Biuro Festiwalu i Fundacji
Rynek 10, Duszniki Zdrój
tel. 74/ 866-92-80, 601-874-708
chopin@festival.pl
www.chopin.festival.pl

Duszniki Zdrój noclegi

Duszniki Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020