Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

Zdjęcia (3)

Dworek Chopina znajduje się Parku Zdrojowym w Dusznikach Zdroju, to dawny  teatr zdrojowy, nazywany tak dla uczczenia pobytu i pierwszego koncertu zagranicznego Fryderyka Chopina w tym miejscu w sierpniu 1826 roku.Budowy scen teatralnych w parkach zdrojowych słynnych uzdrowisk była związana z akcją kulturalną Fryderyka II, króla Prus. Teatr w Dusznikach, nazywany dziś "Dworkiem Chopina", powstał w 1802 roku wraz z całym zespołem zdrojowym. Autorem projektu kompleksu był królewski architekt - Geisler.

Festiwal Chopinowski

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie to słynna impreza odbywająca się w Dworku Chopina już od ponad sześćdziesięciu lat. Tym sposobem to najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, jak również najstarszy polski festiwal muzyczny.Dworek Chopina leżący w dusznickim Parku Zdrojowym, w sercu Kotliny Kłodzkiej, to od lat miejsce spotkań światowej klasy artystów i wielbicieli muzyki Chopina. 

Piotr Paleczny - dyrektor artystyczny Festiwalu, zaprasza do Dusznik utalentowanych pianistów z całego świata, którzy często pierwszy raz odwiedzają Polskę. Festiwalowi towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów.

Pierwszy festiwal w Dusznikach odbył się w sierpniu 1946 roku, w 120 rocznicę dusznickich koncertów samego Chopina. W sierpniu 2013 roku odbył się już 68 Festiwal i przez te wszystkie lata w Dusznikach wystąpili wszyscy najznakomitsi wykonawcy muzyki Chopina i większość zwycięzców Konkursow Chopinowskich. Każdego lata Park Zdrojowy w Dusznikach rozbrzmiewa wspaniałą muzyką.

Dworek Chopina - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Zdrojowa 8, Duszniki-Zdrój
tel. 74/ 866-94-38
mokis@mokis.duszniki.pl
www.mokis.duszniki.pl

Biuro Festiwalu i Fundacji
Rynek 10, Duszniki Zdrój
tel. 74/ 866-92-80, 601-874-708
chopin@festival.pl
www.chopin.festival.plZaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: