Dworek Chopina Duszniki Zdrój

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

(4 głosów: 55)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dworek Chopina znajduje się Parku Zdrojowym w Dusznikach Zdroju, to dawny  teatr zdrojowy, nazywany tak dla uczczenia pobytu i pierwszego koncertu zagranicznego Fryderyka Chopina w tym miejscu w sierpniu 1826 roku.Budowy scen teatralnych w parkach zdrojowych słynnych uzdrowisk była związana z akcją kulturalną Fryderyka II, króla Prus. Teatr w Dusznikach, nazywany dziś "Dworkiem Chopina", powstał w 1802 roku wraz z całym zespołem zdrojowym. Autorem projektu kompleksu był królewski architekt - Geisler.

Duszniki Zdrój - Dwór Chopina
Duszniki Zdrój - Dwór Chopina

Festiwal Chopinowski

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie to słynna impreza odbywająca się w Dworku Chopina już od ponad sześćdziesięciu lat. Tym sposobem to najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, jak również najstarszy polski festiwal muzyczny.Dworek Chopina leżący w dusznickim Parku Zdrojowym, w sercu Kotliny Kłodzkiej, to od lat miejsce spotkań światowej klasy artystów i wielbicieli muzyki Chopina. 

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju
Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju

Piotr Paleczny - dyrektor artystyczny Festiwalu, zaprasza do Dusznik utalentowanych pianistów z całego świata, którzy często pierwszy raz odwiedzają Polskę. Festiwalowi towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów.Pierwszy festiwal w Dusznikach odbył się w sierpniu 1946 roku, w 120 rocznicę dusznickich koncertów samego Chopina. W sierpniu 2013 roku odbył się już 68 Festiwal i przez te wszystkie lata w Dusznikach wystąpili wszyscy najznakomitsi wykonawcy muzyki Chopina i większość zwycięzców Konkursow Chopinowskich. Każdego lata Park Zdrojowy w Dusznikach rozbrzmiewa wspaniałą muzyką.

Dworek Chopina - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Zdrojowa 8, Duszniki-Zdrój
tel. 74/ 866-94-38
mokis@mokis.duszniki.pl
www.mokis.duszniki.pl

Biuro Festiwalu i Fundacji
Rynek 10, Duszniki Zdrój
tel. 74/ 866-92-80, 601-874-708
chopin@festival.pl
www.chopin.festival.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Dworek Chopina w Dusznikach Zdroju na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Duszników Zdrój wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Duszniki Zdrój noclegi

Duszniki Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°23'37N, 16°23'2E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021