Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

50°26'15" N
16°39'11" W
Dolnośląskie
2017-02-22 12:01:52
299m npm
Ważna
Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, Anna Piernikarczyk
Kłodzko - Podziemna Trasa Turystyczna, Anna Piernikarczyk
Podziemia w Kłodzku, Anna Piernikarczyk
Kłodzko, Anna Piernikarczyk
Kłodzko, Anna Piernikarczyk
Podziemna Trasa w Kłodzku, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia (6)

Pod Starówką Kłodzka ciągną się podziemne korytarze, które są udostępnione dla turystów w formie Podziemnej Trasy Turystycznej. Od 2013 roku mają one nowe oblicze, tzn. zwiedzanie wzbogacono o multimedia, które pozwalają się przenieść do Kłodzka minionych wieków i poznać codzienne życie jego mieszkańców.Wędrując Podziemną Trasą Turystyczną w Kłodzku oglądać można też eksponaty obrazujące życie dawnych mieszkańców miasta i sposób wykorzystania piwnic. Są tu manekiny naturalnej wielkości przedstawiające mieszkańców w epokowych strojach, a ponadto wyposażenie piekarni, kantoru kupieckiego, karczmy, katowni czy pralni. Jest też składzik amunicji.

Straszne podziemia kłodzkie

Na trasie poczujemy dreszczyk emocji, są tu bowiem repliki narzędzi tortur, kajdany, dyby, topór katowski, a odgłosy w głośnikach pozwalają się wyobrazić ich użycie. Wizyta w Kłodzkich podziemiach pozostawia niezatarte wspomnienia.

Trasa rozpoczyna się obok kościoła Wniebowzięcia NMP w Kłodzku i biegnie w jednym kierunku, do ulicy Czeskiej, wyjście trasy mieści się u podóża Twierdzy Kłodzkiej.Podziemna Trasa Turystyczna
ul. Zawiszy Czarnego, Kłodzko
Godziny zwiedzania: codziennie 9.00-18.00
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 9 zł, dzieci do lat 4 gratis

Widok z ulicy

Czy wiesz, że?

Średniowieczni mieszkańcy Kłodzka zamiast wody pili piwo, dlaczego? Ponieważ woda nie była na tyle czysta i zagrażała zdrowiu, a nawet życiu. Nie myśl jednak, że mieli się tak dobrze, wówczas piwo było taką lurą, że wiele od wody się nie różniło :)

Ciekawostkę przesłał(a) Anna Piernikarczyk

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2017-07-30 21:21:05

miejsce ok, dużo włożonej pracy w stworzenie trasy, jednakże wydaje mi się że można by dodać więcej miesc multimedialnych.

2016-01-29 12:47:49

fajne miejsce :)

NewsletterWypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: