Międzygórze to Perła Sudetów, malowniczo położona u stóp Masywu Śnieżnika, w spokojnych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Międzygórze to wspaniałe miejsce dla turystów lubiących ciszę i błogi spokój. Dodatkowo czyste lasy i świeże powietrze oraz potoki górskie sprzyjają relaksowi. Dlatego letnicy cenią sobie Międzygórze już od XIX wieku.
Drewniana zabudowa w Międzygórzu
Międzygórze to bardzo oryginalne i swoiste uzdrowisko słynące z drewnianej, zabytkowej zabudowy, rzadko spotykanej w innych miejscowościach w Polsce. Domy oraz pensjonaty zbudowane zostały w stylu tyrolskim i norweskim, dzięki czemu ładnie komponują się z otaczającymi szczytami. Ostatnimi czasy ta zabudowa prezentuje się jeszcze lepiej, gdyż została odrestaurowana. Wśród najciekawszych obiektów wymienić można sanatorium "Gigant" (ul. Sanatoryjna 5) i pensjonat "Mimoza III" (ul. Sanatoryjna 13).

Atrakcje w Międzygórzu
Najpopularniejszą atrakcją w Międzygórzu, która przyciąga turystów z całej Polski jest niezwykle malowniczy, potężny Wodospad Wilczki, usytuowany niedaleko od centrum, wśród lasu.
Najmłodszym, i nie tylko, na pewno spodoba się Ogród Bajek w Międzygórzu. Ten niewielki ogród powstał na początku XX wieku na stromym zboczu Lesieńca. Wśród zieleni i kwiecia zagubiły się tutaj, zwykle wykonane z korzeni i konarów drzew motywy z baśni - figurki, totemy, altanki itp. Ogród Bajek leży przy żółtym szlaku prowadzącym z Międzygórza do Sanktuarium na Górze Iglicznej.

Atrakcją są w Międzygórzu także dwa kościoły, jeden drewniany, drugi murowany, stojący powyżej pierwszego. Murowany kościół Św. Krzyża pochodzi z XIX wieku i kiedyś służył ewangelikom, zaś kościół drewniany św. Józefa Oblubieńca NMP, stojący naprzeciw restauracji Złoty Róg budowano w latach 1740-42. Ciekawostką jest, że do 2001 roku dach świątyni pokryty był łupkiem, jako jedyny już zachowany w Sudetach. Łupek pochodził z polskich Sudetów, a usunięto go podczas remontu kościoła i położono gont, gdyż chciano przywrócić stan budowli z XVIII wieku.
Dla turystów powstały w Międzygórzu szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne. Zimą natomiast czas umilą wyciągi narciarskie.



Połączenie Międzygórze - Czarna Góra
Od roku 2009 w Międzygórzu istnieje oznakowany, łatwy szlak narciarski prowdzący do Ośrodka Górskiego Czarna Góra. Ma on długość 5 km i umożliwia uprawianie sportów zimowych w najnowoczesniejszym ośrodku narciarskim w Sudetach i przebywanie w klimatycznym Międzygórzu. Trasa zjazdu jest ratrakowana, łagodna i przeprowadzona w bardzo malowniczym terenie.
Noclegi w Międzygórzu
Międzygórze - mapa z zaznaczonymi atrakcjami
Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Międzygórza
Turyści najczęściej odwiedzają: Igliczna, a potem Śnieżnik i Wodospad Wilczki.








