Czarna Góra

Czarna Góra

(4.5 głosów: 51)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Czarna Góra (1205 m n.p.m.) to szczyt w Masywie Śnieżnika górujący ponad Sienną. Czarna Góra jest doskonale widoczna z wielu punktów Kotliny Kłodzkiej, jako wysoki i stromy szczyt, kontrastujący z szeroką kopułą Śnieżnika. 

Na szczyt Czarnej Góry prowadzi szlak zielony z Międzygórza do Stronia Śląskiego oraz czerwony Główny Szlak Sudecki z Hali Pod Śnieżnikiem do Lądka-Zdroju.

Czarna Góra
Czarna Góra


Ośrodek Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra to kompleks sportowo - rekreacyjny, przede wszystkim narciarski, położony w Siennej nieopodal Stronia Śląskiego, u stóp Masywu Śnieżnika w Sudetach.

Czarna Góra to bardzo nowoczesny ośrodek narciarski, co roku rozwijający się i poszerzający swoją ofertę. To czołowa stacja narciarska nie tylko w Sudetach ale i w całej Polsce!

Czarna Góra, Krzysztof Dorota
Czarna Góra, Krzysztof Dorota

Wyciągi w Czarnej Górze

Czarna Góra oferuje nowoczesne wyciągi - 3 wyciągi krzesełkowe (4- i 2-osobowe), dwa z nich mają długość ponad 1000 m, czynne przez cały rok oraz 8 wyciągów talerzykowych. Dostępna jest tutaj również karuzela narciarska.

Trasy w Czarnej Górze

Amatorzy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji system nartostrad o łącznej długości około 10 km. Trasy mają różny stopień trudności, od wysokiego, poprzez średni do łatwych. System autostrad, pól narciarskich oraz dróg łączących tworzy nowoczesny kompleks zimowy zadowalający każdego narciarza. Część tras jest sztucznie dośnieżana oraz oświetlona. Dodatkowo dostępna jest trasa narciarstwa biegowego i śladowego w kierunku schroniska na Hali pod Śnieżnikiem.

Czarna Góra, Krzysztof Dorota
Czarna Góra, Krzysztof Dorota
Czarna Góra, Krzysztof Dorota


Na terenie ośrodka znajduje się ogromny bezpłatny parking, bogata baza gastronomiczna oraz szkółki i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Również latem nikt nie będzie się tutaj nudził, można na szczyt wyjechać kolejką, wyruszyć na piesze wędrówki, rowerowe eskapady, poza tym przybywają tu paralotniarze. A jakby tego było mało na resztę czekają wspaniałe widoki i piękna przyroda. W pobliżu można też odwiedzić Muzeum Ziemi i Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie oraz poplażować nad Zalewem Stara Morawa.

Czarna Góra
ul. Sienna 11, Sienna, Stronie Śląskie
tel. 74/ 814-12-45
biuro@czarnagora.pl
www.czarnagora.pl

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Stronie Śląskie noclegi

Stronie Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Czarna Góra, Krzysztof Dorota
Czarna Góra, Krzysztof Dorota
Wyciąg Czarna Góra
Czarna Góra, violus
Czarna Góra, violus
Czarna Góra, violus
Czarna Góra, violus
Czarna Góra, violus
Kletno Dolny Śląsk Stronie Śląskie Masyw Śnieżnika
Normalna
ośrodki narciarskie narciarstwo wyciągi narciarskie szczyty
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

MaciejW
Resort Czarna Góra widać, że się rozwija i to w dobrym kierunku. Byłem kiedyś tu na nartach (w sumie na nauce narciarstwa) i zachwytu nie doznałem. Czarna Góra to bardzo nowoczesny ośrodek narciarski - uważam, że te słowa są przesadzone. Ale lepiej niech się wypowiedzą prawdziwi narciarze którzy nie jedno widzieli 🙂 Ja byłem tu znów po latach, tym razem na pieszych wędrówkach i śmiało mogę powiedzieć, że miejsce jest bardzo fajne, do wypoczynku, do pieszych wędrówek itp. I nawet rowerzyści górscy mają swój raj. Funkcjonuje też szkła nauki jazdy z góry na pazury 😉.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022