Czarna Góra (1205 m n.p.m.) to szczyt w Masywie Śnieżnika górujący ponad Sienną. Czarna Góra jest doskonale widoczna z wielu punktów Kotliny Kłodzkiej, jako wysoki i stromy szczyt, kontrastujący z szeroką kopułą Śnieżnika. Na szczyt Czarnej Góry prowadzi szlak zielony z Międzygórza do Stronia Śląskiego oraz czerwony Główny Szlak Sudecki z Hali Pod Śnieżnikiem do Lądka-Zdroju.

Czarna Góra
Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra to kompleks sportowo - rekreacyjny, przede wszystkim narciarski, położony w Siennej nieopodal Stronia Śląskiego, u stóp Masywu Śnieżnika w Sudetach.

Czarna Góra to bardzo nowoczesny ośrodek narciarski, co roku rozwijający się i poszerzający swoją ofertę. To czołowa stacja narciarska nie tylko w Sudetach ale i w całej Polsce!

Czarna Góra
Czarna Góra
Czarna Góra


Wyciągi w Czarnej Górze

Czarna Góra oferuje nowoczesne wyciągi - 3 wyciągi krzesełkowe (4- i 2-osobowe), dwa z nich mają długość ponad 1000 m, czynne przez cały rok oraz 8 wyciągów talerzykowych. Dostępna jest tutaj również karuzela narciarska.

Trasy w Czarnej Górze

Amatorzy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji system nartostrad o łącznej długości około 10 km. Trasy mają różny stopień trudności, od wysokiego, poprzez średni do łatwych. System autostrad, pól narciarskich oraz dróg łączących tworzy nowoczesny kompleks zimowy zadowalający każdego narciarza. Część tras jest sztucznie dośnieżana oraz oświetlona. Dodatkowo dostępna jest trasa narciarstwa biegowego i śladowego w kierunku schroniska na Hali pod Śnieżnikiem.Na terenie ośrodka znajduje się ogromny bezpłatny parking, bogata baza gastronomiczna oraz szkółki i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Również latem nikt nie będzie się tutaj nudził, można na szczyt wyjechać kolejką, wyruszyć na piesze wędrówki, rowerowe eskapady, poza tym przybywają tu paralotniarze. A jakby tego było mało na resztę czekają wspaniałe widoki i piękna przyroda. W pobliżu można też odwiedzić Muzeum Ziemi i Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie oraz poplażować nad Zalewem Stara Morawa.

Czarna Góra
ul. Sienna 11, Sienna, Stronie Śląskie
tel. 74/ 814-12-45
biuro@czarnagora.pl
www.czarnagora.pl

Czarna Góra
Czarna Góra
Czarna Góra Czarna Góra Wyciąg Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra Czarna Góra

Stronie Śląskie noclegi

Stronie Śląskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Avatar użytkownika
MaciejW Krajtroter 5748 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-11-04 na
Resort Czarna Góra widać, że się rozwija i to w dobrym kierunku. Byłem kiedyś tu na nartach (w sumie na nauce narciarstwa) i zachwytu nie doznałem. Czarna Góra to bardzo nowoczesny ośrodek narciarski - uważam, że te słowa są przesadzone. Ale lepiej niech się wypowiedzą prawdziwi narciarze którzy nie jedno widzieli :) Ja byłem tu znów po latach, tym razem na pieszych wędrówkach i śmiało mogę powiedzieć, że miejsce jest bardzo fajne, do wypoczynku, do pieszych wędrówek itp. I nawet rowerzyści górscy mają swój raj. Funkcjonuje też szkła nauki jazdy z góry na pazury ;).
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021