Czarna Góra

Zdjęcia (15)

Czarna Góra (1205 m n.p.m.) to szczyt w Masywie Śnieżnika górujący ponad Sienną. Czarna Góra jest doskonale widoczna z wielu punktów Kotliny Kłodzkiej, jako wysoki i stromy szczyt, kontrastujący z szeroką kopułą Śnieżnika. Na szczyt Czarnej Góry prowadzi szlak zielony z Międzygórza do Stronia Śląskiego oraz czerwony Główny Szlak Sudecki z Hali Pod Śnieżnikiem do Lądka-Zdroju.

Ośrodek Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra to kompleks sportowo - rekreacyjny, przede wszystkim narciarski, położony w Siennej nieopodal Stronia Śląskiego, u stóp Masywu Śnieżnika w Sudetach.Czarna Góra to bardzo nowoczesny ośrodek narciarski, co roku rozwijający się i poszerzający swoją ofertę. To czołowa stacja narciarska nie tylko w Sudetach ale i w całej Polsce!

Wyciągi w Czarnej Górze

Czarna Góra oferuje nowoczesne wyciągi - 3 wyciągi krzesełkowe (4- i 2-osobowe), dwa z nich mają długość ponad 1000 m, czynne przez cały rok oraz 8 wyciągów talerzykowych. Dostępna jest tutaj również karuzela narciarska.

Trasy w Czarnej Górze

Amatorzy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji system nartostrad o łącznej długości około 10 km. Trasy mają różny stopień trudności, od wysokiego, poprzez średni do łatwych. System autostrad, pól narciarskich oraz dróg łączących tworzy nowoczesny kompleks zimowy zadowalający każdego narciarza. Część tras jest sztucznie dośnieżana oraz oświetlona. Dodatkowo dostępna jest trasa narciarstwa biegowego i śladowego w kierunku schroniska na Hali pod Śnieżnikiem.

Na terenie ośrodka znajduje się ogromny bezpłatny parking, bogata baza gastronomiczna oraz szkółki i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Również latem nikt nie będzie się tutaj nudził, można na szczyt wyjechać kolejką, wyruszyć na piesze wędrówki, rowerowe eskapady, poza tym przybywają tu paralotniarze. A jakby tego było mało na resztę czekają wspaniałe widoki i piękna przyroda. W pobliżu można też odwiedzić Muzeum Ziemi i Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie oraz poplażować nad Zalewem Stara Morawa.

Czarna Góra
ul. Sienna 11, Sienna, Stronie Śląskie
tel. 74/ 814-12-45
biuro@czarnagora.pl
www.czarnagora.plZaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2018-10-23 08:55:03

W lecie też jest to fajne miejsce jako baza wypadowa po okolicznych szlakach.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: