Muzeum Ziemi w Kletnie

Zdjęcia (10)

Pasjonackie Muzeum Ziemi w Kletnie założone przez geologa Arnolda Miziołka oferuje bogatą kolekcję kamieni, minerałów i skamieniałości cieszących oko. Kolekcja jest stale uzupełniana nowymi okazami, a część z nich można na miejscu kupić.Wielką ciekawostką są tutaj skamieniałe gniazda jaj dinozaurów sprzed 70 milionów lat, sprowadzone tu aż z Chin. Są też ślady łap dinozaurów z Gór Świętokrzyskich oraz inne formy życia flory i fauny sprzed milionów lat.Od niedawna przy Muzeum istnieje również wspaniała atrakcja przede wszystkim dla dzieci - Park Jurajski, w którym prezentowane są dinozaury i skamieniały las permski. Na dinozaury można wchodzić, co chętnie wykorzystują najmłodsi turyści.

Muzeum znajduje się w Kletnie niedaleko parkingu, na którym należy zostawić samochód, zmierzając do wspaniałej, słynnej w całej Polsce Jaskini Niedźwiedziej.

Muzeum Ziemi Geologiczne
Kletno 27, Kletno
tel. 74/ 814-08-28, 607-074-052 
kontakt@muzeumkletno.pl
www.muzeum-kletno.pl
Godziny zwiedzania: codzienie 9.00-18.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

MalaLu
2017-06-15 20:48:12

Co to ma być?!?! Cale muzeum wyglada bardziej jak sklepik z pamiatkami zero jakiejkolwiek wiadomości czy opowiesci, a te dinozaury? Moze 5 sztuk co pamieta lepsze czasy. My zawiadzeni, dzieciaki mega zawiedzione! Nie polecam. 

kaya
2007-07-03 21:04:47
Witam i bardzo się cieszę, że pojawiają się takie wirtyny - jest informacja, a jakby jej nie było, bo po co mi dane o muzeum, godziny otwarcia itp, jeśli tajemnicą pozostaje adres!!!
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: