Kletno

Kletno

(4.8 głosów: 64)

Kletno to niewielka miejscowość sudecka w województwie dolnośląskim, malowniczo położona we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, u podnoża Masywu Śnieżnika, w dolinie rzeki Kleśnicy, niedaleko Stronia Śląskiego.Atrakcje w Kletnie

Kletno słynne jest w całej Polsce za sprawą najpiękniejszej w Polsce Jaskini Niedźwiedziej, ale mało kto wie, że istnieją tu sztolnie kopalni uranu czy kamieniołomy barwnych marmurów. Dodatkowo można tu odwiedzić Muzeum Ziemi. To wszystko sprawia, że Kletno stanowi prawdziwą osobliwość geologiczną w skali Europy.

Kletno
Kletno

Kletno to również świetna baza wypadowa na szlaki piesze, rowerowe oraz trasy narciarskie w Masywie Śnieżnika, który jest najwyższym szczytem całych Sudetów poza Karkonoszami. Można się tutaj zaszyć w prawdziwą głuszę, ostoję dzikiej przyrody, z dala od zgiełku miast. A przy trasie do Jaskini Niedźwiedziej odwiedzić można nowy park linowy.A w pobliżu, w Starej Morawie czeka atrakcyjny zbiornik wodny z kąpieliskiem oraz stary wapiennik z ogrodem japońskim.

Muzeum Ziemi
Kletno
dinozaury w Kletnie
Kletno
Muzeum Ziemi
Kletno muzeum ziemi
Park Linowy w Kletnie
Muzeum Ziemi w Kletnie
Kletno
Kletno
Jaskinia Niedźwiedzia
Jaskinia Niedźwiedzia
Wapiennik w Kletnie
Jaskinia Niedźwiedzia
Muzeum Ziemi Kletno
Kletno
Kletno
Kletno
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
Kletno
Niedźwiedzia
Kletno
Kletno
Kletno muzeum ziemi
Kletno
Muzeum Ziemi w Kletnie
Kletno
Kletno- Jaskinia Niedźwiedzia szkielet niedźwiedzia, Katarzyna
Kletno- Jaskinia Niedźwiedzia, Katarzyna
Kletno- Budynek Nieczynnej Kopalni Uranu, Katarzyna
Kletno- Wnętrze Kopalni Uranu, Katarzyna
Kletno- Budynek Muzeum Ziemi, Katarzyna
Kletno- Wnętrze Muzeum Ziemi, Katarzyna
Kletno- Jaskinia Niedźwiedzia formy naciekowe, Katarzyna

Kletno noclegi

Kletno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kletnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°14'51N, 16°51'24E
02 grudzień 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

mirosław
20 sierpień 2011 19:12

jaskinia niedzwiedzia robi imponujące wrażenia,jak również znajdująca się powyżej kopalnia uranu.

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację