50°14'51" N, 16°51'24" E
Dolnośląskie
2016-12-02
2020-02-03 02:00

Opis Kletna

Kletno to niewielka miejscowość sudecka w województwie dolnośląskim, malowniczo położona we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, u podnoża Masywu Śnieżnika, w dolinie rzeki Kleśnicy, niedaleko Stronia Śląskiego.Atrakcje w Kletnie

Kletno słynne jest w całej Polsce za sprawą najpiękniejszej w Polsce Jaskini Niedźwiedziej, ale mało kto wie, że istnieją tu sztolnie kopalni uranu czy kamieniołomy barwnych marmurów. Dodatkowo można tu odwiedzić Muzeum Ziemi. To wszystko sprawia, że Kletno stanowi prawdziwą osobliwość geologiczną w skali Europy.

Jaskinia Niedźwiedzia
Jaskinia Niedźwiedzia

Kletno to również świetna baza wypadowa na szlaki piesze, rowerowe oraz trasy narciarskie w Masywie Śnieżnika, który jest najwyższym szczytem całych Sudetów poza Karkonoszami. Można się tutaj zaszyć w prawdziwą głuszę, ostoję dzikiej przyrody, z dala od zgiełku miast. A przy trasie do Jaskini Niedźwiedziej odwiedzić można nowy park linowy.

A w pobliżu, w Starej Morawie czeka atrakcyjny zbiornik wodny z kąpieliskiem oraz stary wapiennik z ogrodem japońskim.

Kletno
Muzeum Ziemi
Kletno


dinozaury w Kletnie Kletno Muzeum Ziemi Kletno muzeum ziemi Park Linowy w Kletnie Muzeum Ziemi w Kletnie Kletno Kletno Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Wapiennik w Kletnie Jaskinia Niedźwiedzia Muzeum Ziemi Kletno Kletno Kletno Kletno Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie Kletno Niedźwiedzia Kletno Kletno Kletno muzeum ziemi Kletno Muzeum Ziemi w Kletnie Kletno Kletno- Wnętrze Muzeum Ziemi Kletno- Jaskinia Niedźwiedzia formy naciekowe Kletno- Jaskinia Niedźwiedzia szkielet niedźwiedzia Kletno- Jaskinia Niedźwiedzia Kletno- Budynek Nieczynnej Kopalni Uranu Kletno- Wnętrze Kopalni Uranu Kletno- Budynek Muzeum Ziemi

Kletno noclegi

Kletno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kletnie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA

Kletno na blogu

Zdjęcie Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie
Historia odkrycia jaskini Otwór Jaskini Niedźwiedziej odsłonięto podczas robót górniczych w kamieniołomie III w 1966 roku. Otwór ten stanowiła pozioma szczelina prowadząca do niewielkiej komory nazwanej Salą Niedźwiedzia, gdyż z gliniastego namuliska sterczały liczne kości zwierzęce. Od tej pory zaniechano eksploatacji w kamieniołomie, natomiast rozpoczęto intensywne badania nad jaskinią. Odkryto Wielką Szczelinę a później Salę Lwa i dalsze fragmenty jaskini. Prowadzono...
Wokół turystyki · 2006-09-13 20:07:00

Wasze opinie

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2011-08-20 na

jaskinia niedzwiedzia robi imponujące wrażenia,jak również znajdująca się powyżej kopalnia uranu.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021