Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Park Centralny w Świdnicy

Park Centralny
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Park Centralny w Świdnicy to bardzo ładnie utrzymana zielona przestrzeń miasta, która zachęca do spacerów. Park położony jest w obrębie ulic: Śląskiej, Pionierów, Lipowej oraz Placu Ludowego, nieco na południe od Starego Miasta Świdnicy. W ostatnich latach Park Centralny został gruntownie zrewitalizowany, dzięki czemu naprawdę cieszy oko i stwarza możliwość spędzenia przyjemnych chwil na łonie natury. Nie tylko jest tutaj bardzo ładnie, ale i bezpiecznie, bo teren parku jest monitorowany, a także niezwykle efektownie podświetlony wieczorami.

Park Centralny
Park Centralny

Atrakcje w Parku Centralnym

Co czeka na Ciebie w Parku Centralnym? Ano piękna fontanna, szerokie aleje, pergole z kwieciem i roślinnością, scena, na której organizowane są plenerowe imprezy, nam np. udało trafić się na fajny Ekopiknik Świętojański, okazały most i zarybiane zbiorniki wodne. To bardzo malownicze miejsce!

Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny

Rzeźba Wielanda

Stoi tu również rzeźba Wielanda - mitycznego kowala z germańskiej mitologii. Był to niegdyś najbardziej antypolski pomnik w Świdnicy, jeszcze z czasów niemieckich. Powstał po plebiscycie i powstaniach górnośląskich, kiedy spora część Górnego Śląska dostała się w ręce polskie. Pomnik stał się antypolską manifestacją, jego cokół ozdobiono inskrypcją "Pamiętaj o Górnym Śląsku!". Obecnie pozbawiony cokołu i antypolskiej wymowy, stoi w Parku Centralnym jako ozdobna rzeźba.

Park Centralny
Park Centralny

Informacje praktyczne

Cały rok przez całą dobę
Wstęp bezpłatny

Park Centralny
ul. Śląska, Pionierów, Lipowa, Pl. Ludowy

Noclegi w Świdnicy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Park Centralny
Park Centralny
(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Bardzo ładny Park, jeden z tych, w którym czujesz się bezpiecznie również po zmroku
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024