Park Centralny

Park Centralny w Świdnicy

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Centralny w Świdnicy to bardzo ładnie utrzymana zielona przestrzeń miasta, która zachęca do spacerów. Park położony jest w obrębie ulic: Śląskiej, Pionierów, Lipowej oraz Placu Ludowego, nieco na południe od Starego Miasta Świdnicy. W ostatnich latach Park Centralny został gruntownie zrewitalizowany, dzięki czemu naprawdę cieszy oko i stwarza możliwość spędzenia przyjemnych chwil na łonie natury. Nie tylko jest tutaj bardzo ładnie, ale i bezpiecznie, bo teren parku jest monitorowany, a także niezwykle efektownie podświetlony wieczorami.Park Centralny
Park Centralny

Atrakcje w Parku Centralnym

Co czeka na Ciebie w Parku Centralnym? Ano piękna fontanna, szerokie aleje, pergole z kwieciem i roślinnością, scena, na której organizowane są plenerowe imprezy, nam np. udało trafić się na fajny Ekopiknik Świętojański, okazały most i zarybiane zbiorniki wodne. To bardzo malownicze miejsce!

Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny

Rzeźba Wielanda

Stoi tu również rzeźba Wielanda - mitycznego kowala z germańskiej mitologii. Był to niegdyś najbardziej antypolski pomnik w Świdnicy, jeszcze z czasów niemieckich. Powstał po plebiscycie i powstaniach górnośląskich, kiedy spora część Górnego Śląska dostała się w ręce polskie. Pomnik stał się antypolską manifestacją, jego cokół ozdobiono inskrypcją "Pamiętaj o Górnym Śląsku!". Obecnie pozbawiony cokołu i antypolskiej wymowy, stoi w Parku Centralnym jako ozdobna rzeźba.Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny
Park Centralny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok przez całą dobę
Wstęp bezpłatny

Adres

Park Centralny
ul. Śląska, Pionierów, Lipowa, Pl. Ludowy

GPS: 50°50'12N, 16°29'22E

Świdnica noclegi

Świdnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°50'12N, 16°29'22E
02 lipiec 2021
02 lipiec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
02 lipiec 2021 08:58
Bardzo ładny Park, jeden z tych, w którym czujesz się bezpiecznie również po zmroku
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację