50°55'18" N, 16°5'52" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–15:30
  • wtorek: 09:00–15:30
  • środa: 09:00–15:30
  • czwartek: 09:00–15:30
  • piątek: 09:00–15:30
  • sobota: 09:00–15:30
  • niedziela: 09:00–15:30

XIII-wieczny zamek w Bolkowie należy do najstarszych i najciekawszych zachowanych zabytków średniowiecznego budownictwa obronnego w Polsce. Usytuowany na wzgórzu, niedaleko centrum Bolkowa, stanowi najbardziej malowniczą warownię Dolnego Śląska. To najstarszy zamek na Szlaku Zamków Piastowskich.Zamek stał się słynny w szerokiej okolicy nie tylko za sprawą swej urody, ale też dzięki prestiżowym turniejom rycerskim odbywającym się tu kilka razy do roku.

Zamek Bolków
Zamek Bolków

Powstanie zamku gotyckiego związane jest z panowaniem Bolka I. To wówczas najprawdopodobniej powstała wieża dziobowa (klinowa). Jest ona jedynym przykładem tego typu budowli w Polsce, jej wysokość wynosi obecnie 25 m. W przyziemiu wieży znajduje się tzw. loch głodowy. W kolejnych wiekach zamek kilkakrotnie był zdobywany i niszczony przez wroga, obecnie trwają starania przywrócenia mu przynajmniej namiastki dawnej świetności.

Muzeum Zamek Bolków

Na zamku w Bolkowie czynne jest Muzeum oraz prężnie działa stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Zamku Bolków, dzięki któremu turyści często mogą spotkać tu rycerzy, tańczące damy dworu i poznać kulturę oraz rzemiosło wyjęte wprost z czasów średniowiecza. Można też kupić pamiątki.

Zamek Bolków
Bolków
Zamek Bolków


Muzeum Zamek Bolków
tel. 75/ 741-32-97
kustosz@zamek-bolkow.info.pl
www.zamek-bolkow.info.pl

Zamek Bolków Zamek Bolków Zamek w Bolkowie Bolków zamek Bolków Ruiny zamku w Bolkowie zamek w Bolkowie Zamek w Bolkowie Zamek w Bolkowie Zamek w Bolkowie

Bolków noclegi

Bolków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

andy Uzależniony od podróży 1224 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-04 na
Dobrze zachowany, dostępny i atrakcyjny zamek. Wart obejrzenia, zwłaszcza, że w okolicy są inne atrakcje warte zwiedzenia
Avatar użytkownika
perlator Wędrowiec 134 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-02-03 na

Szkoda żę tak mało z niego zostało. Musiała to być okazała warownia w latach świetności

Avatar użytkownika
Halina Brzoza Weekendowy turysta 77 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2008-11-30 na
Zwiedzałam Bolków na wiosnę, pięknie się prezentuje ten zamek, a zwłaszcza niesamowita wieża.
Krajtroter ocenił to miejsce 2008-04-26 na
Bolków i Gothic, niezłe połączenie :-)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021