Zamek Bolków

(4.4 głosów: 133)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Najstarszy zamek Szlaku Zamków Piastowskich

XIII-wieczny zamek w Bolkowie należy do najstarszych i najciekawszych zachowanych zabytków średniowiecznego budownictwa obronnego w Polsce. Usytuowany na wzgórzu, niedaleko centrum Bolkowa, stanowi najbardziej malowniczą warownię Dolnego Śląska. To najstarszy zamek na Szlaku Zamków Piastowskich. Zamek stał się słynny w szerokiej okolicy nie tylko za sprawą swej urody, ale też dzięki prestiżowym turniejom rycerskim odbywającym się tu kilka razy do roku. 

Zamek Bolków
Zamek Bolków

Powstanie zamku gotyckiego związane jest z panowaniem Bolka I. To wówczas najprawdopodobniej powstała wieża dziobowa (klinowa). Jest ona jedynym przykładem tego typu budowli w Polsce, jej wysokość wynosi obecnie 25 m. W przyziemiu wieży znajduje się tzw. loch głodowy. W kolejnych wiekach zamek kilkakrotnie był zdobywany i niszczony przez wroga, obecnie trwają starania przywrócenia mu przynajmniej namiastki dawnej świetności. Bolków, Krzysztof Dorota
Bolków, Krzysztof Dorota

Muzeum Zamek Bolków

Na zamku w Bolkowie czynne jest Muzeum oraz prężnie działa stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Zamku Bolków, dzięki któremu turyści często mogą spotkać tu rycerzy, tańczące damy dworu i poznać kulturę oraz rzemiosło wyjęte wprost z czasów średniowiecza. Można też kupić pamiątki. 

Zamek Bolków
Zamek Bolków

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn 9.00-15.30 (wstęp bezpłatny, sale wystawowe nieczynne)
wt-nd 9.00-15.30
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł
Z Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki
Parking: bezpłatny

Adres

Muzeum Zamek Bolków
ul. Zamkowa 1, Bolków
tel. 75/ 741-32-97
www.zamek-bolkow.info.pl

GPS: 50°55'18N, 16°5'52E

Zamek Bolków na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bolków noclegi

Bolków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zamek Bolków
Zamek Bolków
Zamek Bolków
Zamek w Bolkowie, marian
Bolków, Krzysztof Dorota
zamek Bolków, marian
Ruiny zamku w Bolkowie
zamek w Bolkowie, marian
Zamek w Bolkowie
Zamek w Bolkowie
Zamek w Bolkowie
50°55'18N, 16°5'52E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

andy
Dobrze zachowany, dostępny i atrakcyjny zamek. Wart obejrzenia, zwłaszcza, że w okolicy są inne atrakcje warte zwiedzenia
perlator

Szkoda żę tak mało z niego zostało. Musiała to być okazała warownia w latach świetności

Halina Brzoza
Zwiedzałam Bolków na wiosnę, pięknie się prezentuje ten zamek, a zwłaszcza niesamowita wieża.

Bolków i Gothic, niezłe połączenie :-)
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021