Czerwony samolot Red Barona

Samolot Czerwonego Barona w Świdnicy

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Samolot Czerwonego Barona zobaczyć można w centralnej części Parku Sikorskiego w Świdnicy, przy ulicy o tej samej nazwie. To oczywiście replika oryginalnego samolotu, niedawno ładnie zrewitalizowana, a owy samolot to słynny czerwony Fokker Dr. I. Latał nim Manfred von Richthofen, legendarny lotnik i as przestworzy, od koloru samolotu zwany Czerwonym Baronem. Przybył on w dzieciństwie do Świdnicy z Wrocławia i mieszkał z rodzicami w pobliskiej willi, a także uczęszczał do świdnickiego Gimnazjum Ewangelickiego. Red Baron z czasem stał się legendą, ponieważ podczas I wojny światowej zestrzelił 80 samolotów wroga. Był nierównany w powietrzu i wielokrotnie nagradzany odznaczeniami, np. Krzyżem Żelaznym I klasy czy najwyższym pruskim odznaczeniem wojskowym Pour le Merite. Czerwony Baron zginął podczas potyczki powietrznej we Francji, a zestrzelił go z ziemi australijski żołnierz. Miał wówczas 26 lat.

Samolot Red Barona w Świdnicy
Samolot Red Barona w Świdnicy
Czerwony Baron
Czerwony Baron
Willa von Richthofenów stojąca przy Parku Sikorskiego
Willa von Richthofenów stojąca przy Parku Sikorskiego

Red Baron i jego charakterystyczny, czerwony samolot stał się na świecie legendą i elementem popkultury, wykorzystywanym w grach komputerowych, modelach samolotów, bajkach, ale też pamiątkowych medalach czy monetach.Samolot Czerwonego Barona
Samolot Czerwonego Barona

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking przy parku bezpłatny

Adres

Samolot Czerwonego Barona
Park Sikorskiego, ul. Sikorskiego, Świdnica

GPS: 50°50'55N, 16°28'45E

Świdnica noclegi

Świdnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Świdnica
Normalna
czynne cały rok dla rodziny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Fajna ciekawostka, samolot jest dziś pięknie odnowiony
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023