Czerwony samolot Red Barona

Samolot Czerwonego Barona w Świdnicy

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Samolot Czerwonego Barona zobaczyć można w centralnej części Parku Sikorskiego w Świdnicy, przy ulicy o tej samej nazwie. To oczywiście replika oryginalnego samolotu, niedawno ładnie zrewitalizowana, a owy samolot to słynny czerwony Fokker Dr. I. Latał nim Manfred von Richthofen, legendarny lotnik i as przestworzy, od koloru samolotu zwany Czerwonym Baronem. Przybył on w dzieciństwie do Świdnicy z Wrocławia i mieszkał z rodzicami w pobliskiej willi, a także uczęszczał do świdnickiego Gimnazjum Ewangelickiego. Red Baron z czasem stał się legendą, ponieważ podczas I wojny światowej zestrzelił 80 samolotów wroga. Był nierównany w powietrzu i wielokrotnie nagradzany odznaczeniami, np. Krzyżem Żelaznym I klasy czy najwyższym pruskim odznaczeniem wojskowym Pour le Merite. Czerwony Baron zginął podczas potyczki powietrznej we Francji, a zestrzelił go z ziemi australijski żołnierz. Miał wówczas 26 lat.Samolot Red Barona w Świdnicy
Samolot Red Barona w Świdnicy
Czerwony Baron
Czerwony Baron
Willa von Richthofenów stojąca przy Parku Sikorskiego
Willa von Richthofenów stojąca przy Parku Sikorskiego

Red Baron i jego charakterystyczny, czerwony samolot stał się na świecie legendą i elementem popkultury, wykorzystywanym w grach komputerowych, modelach samolotów, bajkach, ale też pamiątkowych medalach czy monetach.

Samolot Czerwonego Barona
Samolot Czerwonego Barona

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking przy parku bezpłatny

Adres

Samolot Czerwonego Barona
Park Sikorskiego, ul. Sikorskiego, Świdnica

GPS: 50°50'55N, 16°28'45E

Świdnica noclegi

Świdnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°50'55N, 16°28'45E
02 lipiec 2021
02 lipiec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację