Samolot Czerwonego Barona w Świdnicy

Czerwony samolot Red Barona
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Samolot Czerwonego Barona zobaczyć można w centralnej części Parku Sikorskiego w Świdnicy, przy ulicy o tej samej nazwie. To oczywiście replika oryginalnego samolotu, niedawno ładnie zrewitalizowana, a owy samolot to słynny czerwony Fokker Dr. I. Latał nim Manfred von Richthofen, legendarny lotnik i as przestworzy, od koloru samolotu zwany Czerwonym Baronem. Przybył on w dzieciństwie do Świdnicy z Wrocławia i mieszkał z rodzicami w pobliskiej willi, a także uczęszczał do świdnickiego Gimnazjum Ewangelickiego. Red Baron z czasem stał się legendą, ponieważ podczas I wojny światowej zestrzelił 80 samolotów wroga. Był nierównany w powietrzu i wielokrotnie nagradzany odznaczeniami, np. Krzyżem Żelaznym I klasy czy najwyższym pruskim odznaczeniem wojskowym Pour le Merite. Czerwony Baron zginął podczas potyczki powietrznej we Francji, a zestrzelił go z ziemi australijski żołnierz. Miał wówczas 26 lat.

Samolot Red Barona w Świdnicy
Samolot Red Barona w Świdnicy
Czerwony Baron
Czerwony Baron
Willa von Richthofenów stojąca przy Parku Sikorskiego
Willa von Richthofenów stojąca przy Parku Sikorskiego

Red Baron i jego charakterystyczny, czerwony samolot stał się na świecie legendą i elementem popkultury, wykorzystywanym w grach komputerowych, modelach samolotów, bajkach, ale też pamiątkowych medalach czy monetach.Samolot Czerwonego Barona
Samolot Czerwonego Barona

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking przy parku bezpłatny

Samolot Czerwonego Barona
Park Sikorskiego, ul. Sikorskiego, Świdnica

Noclegi w Świdnicy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Fajna ciekawostka, samolot jest dziś pięknie odnowiony
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024