Kowary to przepięknie położone miasto turystyczne w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Karkonoszy i Rudaw Janowickich. O każdej porze roku miasto ładnie się prezentuje i zarówno same Kowary z wieloma atrakcjami, jak i malownicze okolice dostarczą wielu ciekawych i niezapomnianych wrażeń turystom.
Powstanie Kowar wiąże się z górnictwem rud żelaza i kowalstwem. W 1148 roku odkryto na zboczu Góry Rudnik rudę żelaza, a 10 lat później z polecenia ówczesnego księcia - Bolesława Kędzierzawego założono tu osadę.
W roku 1513 ówczesny król Czech i Węgier - Władysław Jagiellończyk nadał Kowarom prawa miejskie. Po wojnie 30-letniej zakończył się okres górniczej świetności a rozpoczęła się era tkactwa w Kowarach.
- Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, ul. Zamkowa 9 - najsłynniejsza atrakcja w Kowarach - jeden z pierwszych parków rozrywki w Polsce. Park skupia miniatury najpiękniejszych budowli architektonicznych z obszaru całego Dolnego Śląska.
- Starówka i Ratusz w Kowarach
- Kościół Imienia NMP w Kowarach, pl. Franciszkański - najstarszy zabytek miasta z XIII wieku
- Sztolnie Kowary, ul. Podgórze 55 - podziemna trasa turystyczna o długości 1200 m
- Kowarskie Kopalnie, ul. Podgórze - nowa trasa podziemna o długości 1700 m
- Pałac Smyrna w Kowarach - jeden z obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów, obecnie hotel
- Jelenia Struga w Kowarach
Kowary to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kowarach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.