Kotlina Jeleniogórska

50°58'31" N
15°38'21" W
Dolnośląskie
2016-12-02 10:12:11
Kotlina Jeleniogórska, Anna Piernikarczyk
Pałac Pakoszów , Anna Piernikarczyk
Pałac Łomnica, Anna Piernikarczyk
Pałac Paulinum w Jeleniej, Anna Piernikarczyk
Zamek Chojnik Sobieszów, Anna Piernikarczyk
Rynek w Jeleniej Górze, Anna Piernikarczyk
, Anna Piernikarczyk
Pałac na Wodzie, Anna Piernikarczyk
Park Norweski tama, Anna Piernikarczyk
Cieplice, Anna Piernikarczyk
pałac Schaffgotschów od strony parku zdrojowego, Danuta
kaskada na Łomnicy, Roman Świątkowski
Zdjęcia Kotliny Jeleniogórskiej (12)

Kotlina Jeleniogórska leżąca w zachodniej części województwa dolnośląskiego, w dolinie rzeki Bóbr, to kraina cudnych, niezapomnianych krajobrazów. W tym malowniczym zakątku otoczonym pasmami górskimi odnaleźć można wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu i tyle samo miejsc, w których czas płynie wolniej, a piękne widoki współgrają z bajkową architekturą. Wizyta w Kotlinie Jeleniogórskiej zapewni udany wypoczynek nawet najbardziej wymagającym gościom, zarówno z Polski, jak i zagranicy.Kotlina Jeleniogórska to region u podnóża Karkonoszy, który swoje unikalne walory zawdzięcza malowniczemu położeniu, rozbudowanej infrastrukturze turystycznej i atrakcjom, których próżno szukać w innych częściach naszego kraju.

Jelenia Góra

Znajdująca się w centrum Kotliny Jelenia Góra to jedno z najpiękniej położonych miast w Polsce. To miejsce z powodzeniem przyjezdni mogą potraktować jako bazę wypadową do poznawania uroków całej Kotliny. W samym mieście atrakcji nie brak, a jeszcze więcej jest ich w okolicy.

Będąc w Jeleniej Górze nie sposób pominąć uzdrowiskowej dzielnicy Cieplice, malowniczego Parku Zdrojowego czy tętniącego życiem deptaku z Bramą Wojanowską w samym sercu miasta. Miłośnicy sztuki i rozrywki powinni odwiedzić te rejony pod koniec lata, gdy ma miejsce Wrzesień Jeleniogórski i Festiwal Teatrów Ulicznych, a plenerowym zabawom do późnych godzin nocnych nie ma końca.Karkonosze

Jelenia Góra i okolice stawiają główny nacisk na rekreację i aktywny wypoczynek. U stóp Karkonoszy znajdziemy wiele tras rowerowych, ścieżek dla amatorów nordic walking oraz atrakcji związanych z wypoczynkiem nad wodą. Miłośnikom gór polecam Szklarską Porębę i Karpacz (około 20 minut jazdy samochodem), skąd wyrusza się wprost na karkonoskie szlaki. Malowniczych wiosek u podnóża gór nie sposób zliczyć, ale na pewno warto wymienić Przesiekę z jej Wodospadem Podgórnej czy atrakcje nad stawami w Podgórzynie.

Dolina Pałaców i Ogrodów

Nowym szlakiem turystycznym jest Dolina Pałaców i Ogrodów, która rozciąga się od Jeleniej Góry przez Staniszów, Łomnicę, Wojanów i Karpniki, łącząc Karkonosze z Rudawami Janowickimi. Wcześniej znana była tylko koneserom, obecnie odzyskuje dawny blask i zarazem turystyczny charakter. Dolina ubiega się o wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Dolinie znajduje się kilkadziesiąt obiektów, głównie pałaców, z których pięć misternie odrestaurowano. Dziś mają szansę stać się unikatem na skalę krajową, porównywanym obecnie ze słynnymi zamkami nad Loarą.

Pałac Paulinum jako jedyny leży w samej Jeleniej Górze i idealnie łączy rolę hotelu z konieczną atrakcją na mapie Jeleniej Góry. Ta perełka architektoniczna otoczona jest malowniczym parkiem, a z tarasu podziwiać można wyśmienitym widokiem na Śnieżkę.

Spa

Uzdrowisko Cieplice zaprasza na turnusy oraz pojedyncze zabiegi, z których można skomponować swój indywidualny program. Kilkanaście kilometrów dalej, w Kowarach, znajduje się luksusowy resort SPA z bogatą ofertą zabiegów.

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2013-12-03 13:38:02

Ja polecam takze Kotlinę Kłodzką,którą spokojnei można porównac do Jeleniogórskiej, Zresztą w ogóle na Dolnym Śląsku mamy szereg ciekawych miejsc i atrakcji,na czele z pięknym Wrocławiem.

Kotlina Jeleniogorska  to Dolina Królów  i Cesarzy , ktorzy budowali tutaj  swoje  zamki ,palace , folwarki  .

byl kiedys najpiekniejszym regionem w Polsce  -teraz jest Wielkopolska

 

Karol Barsolis

Ostatnio edytowany: 2015-05-06 09:28

 DOLINA KRÓLÓW .

 

byla kiedys najpiekniejszym regionem w Polsce  -teraz jest Wielkopolska

 

 

Ostatnio edytowany: 2015-05-06 09:30

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: