Jelenia Góra

Zdjęcia Jeleniej Góry (36)
Jelenia Góra atrakcje

Jelenia Góra to piękne miasto położone w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej, malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej. Od zachodu otaczają ją Góry Izerskie, od północy Góry Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, a od południa najwyższe pasmo Sudetów - Karkonosze.Jelenia Góra jest bardzo interesującym miejscem za sprawą długiej historii, rozpoczętej w 1108 roku, której pozostałościami są liczne zabytki architektoniczne porozrzucane po mieście, reprezentujące wszystkie style łącznie z gotykiem.

Zabytki w Jeleniej Górze

Najpiękniejszym miejscem na Starówce jest Rynek z okazałym Ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami, często zdobionymi motywem jelenia. Co ciekawe, stoi też tutaj zabytkowy tramwaj, który stał się niecodzienną siedzibą Informacji Turystycznej.Perłą Jeleniej Góry niewątpliwie jest wspaniały Pałac Paulinum - XIX-wieczna rezydencja myśliwska, w której obecnie mieści się luksusowy hotel spa i restauracja.

Uzdrowisko

Dziś w granicach Jeleniej Góry leżą atrakcyjne tereny, kiedyś samodzielne miejscowości jak Cieplice-Zdrój, Sobieszów, Maciejowa czy Goduszyn, kryjące pałace, parki zdrojowe i wiele innych atrakcji turystycznych, jak np. trójkątny domek. Park Zdrojowy w Cieplicach i Park Norweski to duże atuty Jeleniej Góry, to idealne miejsce dla kuracjuszy i turystów szukających spokoju w pięknej okolicy, tym bardziej że z Parków roztacza się wspaniały widok na Karkonosze.

Atrakcje w Jeleniej Górze

Sama Jelenia Góra, jak i jej okolice to bardzo atrakcyjny obszar dla turystów. Piękne krajobrazy, bliskość Karkonoszy i innych grup górskich, wspaniała Dolina Pałaców i Ogrodów, mnogość szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych sprawia, że obszar ten jest bardzo chętnie odwiedzany zarówno latem, jak i zimą.

Jelenia Góra często nazywana jest perłą Sudetów i trudno się z tym nie zgodzić.

Jelenia Góra atrakcje

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2016-08-25 08:58:32

Piękne zdjęcia, wybieramy się właśnie w te okolice :) Myśleliśmy o tym od dawna i postanowiliśmy zarezerwować coś na koniec wakacji z nadzieją, że ludzi mniej. I wydaje mi się, że kwatery też są tańsze (my akurat zamawialiśmy pokój przez nocujznami i tanio wyszło na osobę). Wygląda na to, że pogoda może dopisać pod koniec wakacji, więc będzie się miło zwiedzało. Już nie mogę się doczekać.

2016-08-24 21:50:45

Jelenia Góra to  stolica  Kotliny -Doliny zamków  .pałaców  , parkow  i ogrodów  na Dolnym śląsku w Polsce

2014-07-22 15:21:17

Tak szczerze mówiąc to nigdy nie miałem okajzi być w Jeleniej Górze,więc z chęcią skorzystam z Wasztch porad i wskazówe,juz teraz wiem co warto tam zwiedzić:)

2014-07-20 11:59:26

piękny Rynek t.z.w Plac Ratuszowy!.

2014-07-18 20:18:49

Rzeczywiscie .

  Jelenia Gora to  miasto -zabytek w skali swiatowej -powinno byc prawem chronione

,to  miasta  ZDROJowe . trzeba by dodac do Jeleniej Gory ZDROJ .

w Jeleniej Gorze  na kazdym kroku spotkac mozna  zabytek , park itp. 

Super miejsce na odpoczynek i wypoczynek  od  dnia codziennego . 

jestem zakochany w tym miescie .

 

Karol Barsolis 

Ostatnio edytowany: 2014-07-18 20:32

2012-11-15 15:38:49

Z kolei ja do Jeleniej Góry nie mogę dotrzeć :) Witaj

2012-11-15 14:15:30

Spędziłem tam mój dwutygodniowy miesiąc poślubny. Bardzo mile wspominam dzielnicę Sobieszowo oraz szlaki i wycieczki piesz wokół Jeleniej Góry. Jest to świetna baza wypadowa. 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: