Wodospad Podgórnej, Anna Piernikarczyk

Wodospad Podgórnej to najciekawsza atrakcja niewielkiej Przesieki w Karkonoszach, bardzo popularna wśród turystów, bowiem wielki jest urok tego wodospadu i okolicy.Wodospad Podgórnej to trzeci pod względem wysokości wodospad w polskich Karkonoszach. Wody malowniczego potoku Podgórna spadają w dół z 10-metrowego progu skalnego dwiema kaskadami tworząc śliczny widok. Miejsce to znajduje się z dala od zabudowań i pozostaje dość zaciszne, co pozytywnie wpływa na przyjemność spędzanych tu chwil, na łonie natury.

wodospad podgórnej

Powstały plany, aby nad Wodospadem wybudować małą elektrownię, na szczęście zostały one zaniechane. Przy Wodospadzie w sezonie można zakupić pamiątki i magnesik na niewielkim kramiku.

Droga do Wodospadu z samej Przesieki jest dobrze oznakowana. W pobliżu drogi do wodospadu znajduje się też Waloński Kamień i Chybotek. Obok Wodospadu Podgórnej prowadzi czarny szlak z Przesieki do Sosnówki, gdzie rozlewa się zbiornik Sosnówka. Niedaleko też stąd do pięknego zamku Chojnik.

Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej
Czarny szlak pieszy, Przesieka

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°48'15" N, 15°40'7" E
Dolnośląskie
2016-10-13
2020-01-31 02:02

Noclegi w okolicy

Zobacz inne osobliwości przyrodnicze
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wodospad Podgórnej na blogu

Zdjęcie Wodospad Pogórnej
Wodospad Pogórnej
W Przesiece - niewielkiej miejscowości w Karkonoszach, turystów przyciąga piękny Wodospad Podgórnej. Niedawno nasze nogi nas poniosły na drewniany pomost zbudowany u jego podnóża i muszę przyznać, że warto odwiedzić to malownicze miejsce, tak więc polecam zaznaczyć Wodospad Podgórnej na swej turystycznej mapie Polski! …
Atrakcje · 2014-07-13 22:31:36

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-19 na

Piękne miejsce,potwierdzam