50°48'15" N
15°40'7" W
Dolnośląskie
2016-10-13 11:20:28
602m npm
Ważna
Wodospad Podgórnej, Anna Piernikarczyk
wodospad podgórnej, Anna Piernikarczyk
Wodospad Podgórnej, Anna Piernikarczyk
Zdjęcia (3)

Wodospad Podgórnej to najciekawsza atrakcja niewielkiej Przesieki w Karkonoszach, bardzo popularna wśród turystów, bowiem wielki jest urok tego wodospadu i okolicy.Wodospad Podgórnej to trzeci pod względem wysokości wodospad w polskich Karkonoszach. Wody malowniczego potoku Podgórna spadają w dół z 10-metrowego progu skalnego dwiema kaskadami tworząc śliczny widok. Miejsce to znajduje się z dala od zabudowań i pozostaje dość zaciszne, co pozytywnie wpływa na przyjemność spędzanych tu chwil, na łonie natury.

Powstały plany, aby nad Wodospadem wybudować małą elektrownię, na szczęście zostały one zaniechane. Przy Wodospadzie w sezonie można zakupić pamiątki i magnesik na niewielkim kramiku.

Droga do Wodospadu z samej Przesieki jest dobrze oznakowana. W pobliżu drogi do wodospadu znajduje się też Waloński Kamień i Chybotek. Obok Wodospadu Podgórnej prowadzi czarny szlak z Przesieki do Sosnówki, gdzie rozlewa się zbiornik Sosnówka. Niedaleko też stąd do pięknego zamku Chojnik.Wodospad Podgórnej
Czarny szlak pieszy, Przesieka

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2016-10-13 15:10:03

Piękne miejsce,potwierdzam
 

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: