Zachełmie

Zachełmie

(4.6 głosów: 63)

Zachełmie to mała miejscowość leżąca w Karkonoszach, w województwie dolnośląskim, w pobliżu Karpacza i Jeleniej Góry, w gminie Podgórzyn. Przepiękne położenie sprawia, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów, a przy tym jednak nie zatraciło kameralnej, urzekającej atmosfery.Zachełmie powstało w XVII wieku jako wioska drwali. Z czasem rozwinęło się tu pasterstwo i uprawa roli, a dziś to zaciszna wieś letniskowa.

Atrakcje w Zachełmiu

Zabudowa Zachełmia malowniczo porozrzucana jest na górskich polanach i stokach. Niedaleko stąd można zwiedzić ruiny popularnego zamku Chojnik i piękny wodospad Podgórnej, do których prowadzą szlaki piesze, a ponadto podziwiać stąd można panoramę Kotliny Jeleniogórskiej. Również Śnieżka jest stąd świetnie widoczna. W samym Zachełmie natomiast zobaczyć można dom, w którym mieszkał znany kompozytor Ludomir Różycki.Charakterystyczna dla Zachełmia jest stylowa architektura sudecka. Przysłupowe chaty z dwuspadowymi dachami rozsiane są urokliwie po całej okolicy. Ponadto zobaczysz tu XIX i XX-wieczne ośrodki wczasowe i wille z drewnianymi werandami i zdobionymi okapami dachów.

Zachełmie
Zachełmie

Również zimą nie będziesz się tu nudził. Przy hotelu Amanda działają dwa oświetlone i naśnieżane wyciągi orczykowe - jeden dla początkujących, drugi dla średniozaawansowanych narciarzy. Latem natomiast Hotel Concordia organizuje jazdy konne i przejażdzki bryczką.Zachełmie

Zachełmie noclegi

Zachełmie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Zachełmiu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°49'34N, 15°39'37E
05 grudzień 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
26 wrzesień 2012 22:39

witam. z calym szacunkiem .

To nie jest ZACHEŁMIE.  

zdjecia z  drogi  z Podgorzyna do Sobieszowa ( j Gora ) i ok . Podgorzyna .

 

w Zachelmiu jestem kilkanascie razy w roku .

 

Karol Barsolis

 

przesylam zdjecia z Zachelmia

 

 

Ostatnio edytowany: 2014-04-03 11:00

Ostatnio edytowany: 2014-04-03 11:06

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację