Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach. Lokalizacja i szlaki

Aktualizacja: 2024-04-05
Kolorowe Jeziorka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Lokalizacja kolorowych jeziorek

Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawe zbiorniki znajdujące się na trzecim miejscu cudów Polski. Można je odnaleźć w niewielkich Wieściszowicach, na północny zachód od Kamiennej Góry, na Dolnym Śląsku.

Wśród zbiorników na terenie Rudaw Janowickich zobaczysz jeziorko purpurowe, żółte, szmaragdowe czy zielone. Zabarwienie wody zależy od nasycenia związkami chemicznymi. Purpurowy kolor zależy od żelaza, a niebieski od miedzi. Na miejscu powstał parking, a wśród kolorowych jeziorek wiedzie zielony szlak pieszy.

jeziorko zielone
jeziorko zielone

Kolorowe jeziorka w Wieściszowicach są popularne wśród turystów i naprawdę fajne miejsce, ale polecam również inne kolorowe jeziorka, znacznie liczniejsze, a jeszcze nie tak popularne. To kolorowe jeziorka na Łuku Mużakowa, koło Łęknicy, a najlepiej je podziwiać z geościeżki Dawna Kopalnia Babina.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kolorowe jeziorka
Wieściszowice

Noclegi w Dolnym Śląsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach
Kolorowe Jeziorka
jeziorko zielone
jeziorko purpurowe
jeziorko zielone
Kolorowe Jeziorka
Kolorowe Jeziorka
(4.4 głosów: 135)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 135)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika OTTO
OTTO
Jeziorka mocno przereklamowane i podkolorowane w internecie. Ale sam szlak i teren wokół przyjemny i odprężający. Same jeziorka to szkoda czasu, warto podjechać w gôry sokole na Sokolik i Krzyżną górę.
Avatar użytkownika Tadek
Tadek
Fajna wycieczka dla odprężenia z kolorowymi jeziorkami
Avatar użytkownika piotr
piotr

Teren ładny,chociaż dla osób starszych podejście wymagające.

Blom

Dla mnie to był pierwszy zawód mojej wycieczki. Wg mnie nie warto iść dalej niż do dwóch pierwszych jeziorek. Grota przy pierwszym jeziorku uratowała to miejsce przed oceną 2/5.

Avatar użytkownika Turbosokol Sokołowski
Turbosokol Sokołowski

Błękitne jeziorko najbardziej mnie ujęło 😁

karrrr96

śliczne są te jeziorka

ryko koszarski

kolorowe jeziorka -dla osób starszych zbyt męczące? - wydaje mi się ,że nie jest aż tak męczące. Ja tam byłem mając 72 lata. Oczywiście wszystko zależy od kondycji. W ub. roku skończyłem 73 lata i z Kużnic poszedłem na Kasprowy Wierch i dalej na Kopę Kondracką I dalej na Giewont i wróciłem żółtym szlakiem do Zakopanego przez Dolinę Małej Łąki.Co prawda trochę to trwało.Wyruszyłem o 6:30 a w Zakopanem byłem o 17:oo , no i nieżle padniety.Ale było super. !!Pozdrawiam.

 

Anpis

Ładne ,małe i kolorowe jeziorka,

Avatar użytkownika Karolina
Karolina

Wielka susza sprawiła, że z czterech jeziorek pozostały dwa. Pierwsze po drodze żółte jeziorko, do tej pory podobno zawsze było. Teraz oglądaliśmy lej jak po bombie. Jeśli wyschło żółte, które nie jest pokaźnych rozmiarów, to można było w ciemno założyć, że zielone, które jest położone najwyżej, najdalej od parkingu i jest najmniejsze ze wszystkich też pewnie jest wyschnięte. Wszystkie źródła podają, że zielone wysycha najszybciej. Nie dotarliśmy zatem do ostatniego jeziorka. 

Avatar użytkownika perlator
perlator

Obowiązkowy punkt programu turystycznego będąc w tym rejonie

Marta

Kolorowe jeziorka powstały na terenie dawnych  kopalni łupka pirytowego. Po zamknięciu kopalń wyrobiska zalała woda  i na skutek rozpuszczenia w niej związków chemicznych przebrała różne barwy - żółta , purpurową, błękitną i zieloną. Zabarwienie wody zalezy od ilości rozpuszczonych związków chemicznych. Żółte jeziorko bardziej przypomina większą kałużę lub staw, a zielone zanika w gorące i suche lato. Oprócz jeziorek do oglądania  są jeszcze skały i groty. W niektórych mieszkają nietoperze. Niektóre tworzą małe tunele 🙂 przez które można przejść.  W pobliżu skał mozna wyczuć zapach siarki.  Rodzice maluchów powinni uważać aby dzieci nie moczyły paluszków w wodzie z jeziorek. Kolorowe jeziorka to atrakcja którą warto zobaczyć.  

Neśka

Przyjemny spacer. Samotnikom polecam  w tygodniu 🙂

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk

No to gratki, niezła forma 🙂

 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024