Kolorowe Jeziorka, Krzysztof Dorota

Kolorowe Jeziorka Rudawy

(4.4 głosów: 130)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Lokalizacja kolorowych jeziorek

Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawe zbiorniki znajdujące się na trzecim miejscu cudów Polski. Można je odnaleźć w niewielkich Wieściszowicach, na północny zachód od Kamiennej Góry, na Dolnym Śląsku.Wśród zbiorników na terenie Rudaw Janowickich zobaczysz jeziorko purpurowe, żółte, szmaragdowe czy zielone. Zabarwienie wody zależy od nasycenia związkami chemicznymi. Purpurowy kolor zależy od żelaza, a niebieski od miedzi. Na miejscu powstał parking, a wśród kolorowych jeziorek wiedzie zielony szlak pieszy.

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Kolorowe jeziorka w Wieściszowicach są popularne wśród turystów i naprawdę fajne miejsce, ale polecam również inne kolorowe jeziorka, znacznie liczniejsze, a jeszcze nie tak popularne. To kolorowe jeziorka na Łuku Mużakowa, koło Łęknicy, a najlepiej je podziwiać z geościeżki Dawna Kopalnia Babina.Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach, Ela
Kolorowe Jeziorka, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
jeziorko zielone, Krzysztof Dorota
jeziorko purpurowe, Krzysztof Dorota
jeziorko zielone, Krzysztof Dorota
Kolorowe Jeziorka, Krzysztof Dorota
Kolorowe Jeziorka, Krzysztof Dorota

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Kolorowe jeziorka
Wieściszowice

GPS: 50°49'40N, 15°58'24E

Kamienna Góra noclegi

Kamienna Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°49'40N, 15°58'24E
22 styczeń 2015
12 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Tadek
12 lipiec 2021 14:02
Fajna wycieczka dla odprężenia z kolorowymi jeziorkami
piotr
14 lipiec 2019 19:55

Teren ładny,chociaż dla osób starszych podejście wymagające.

Blom
30 lipiec 2017 20:06

Dla mnie to był pierwszy zawód mojej wycieczki. Wg mnie nie warto iść dalej niż do dwóch pierwszych jeziorek. Grota przy pierwszym jeziorku uratowała to miejsce przed oceną 2/5.

Turbosokol Sokołowski
06 czerwiec 2017 10:36

Błękitne jeziorko najbardziej mnie ujęło :D

karrrr96
10 kwiecień 2017 20:54

śliczne są te jeziorka

ryko koszarski
11 marzec 2017 22:38

kolorowe jeziorka -dla osób starszych zbyt męczące? - wydaje mi się ,że nie jest aż tak męczące. Ja tam byłem mając 72 lata. Oczywiście wszystko zależy od kondycji. W ub. roku skończyłem 73 lata i z Kużnic poszedłem na Kasprowy Wierch i dalej na Kopę Kondracką I dalej na Giewont i wróciłem żółtym szlakiem do Zakopanego przez Dolinę Małej Łąki.Co prawda trochę to trwało.Wyruszyłem o 6:30 a w Zakopanem byłem o 17:oo , no i nieżle padniety.Ale było super. !!Pozdrawiam.

 

Anpis
01 listopad 2016 08:55

Ładne ,małe i kolorowe jeziorka,

Karolina
13 wrzesień 2016 08:55

Wielka susza sprawiła, że z czterech jeziorek pozostały dwa. Pierwsze po drodze żółte jeziorko, do tej pory podobno zawsze było. Teraz oglądaliśmy lej jak po bombie. Jeśli wyschło żółte, które nie jest pokaźnych rozmiarów, to można było w ciemno założyć, że zielone, które jest położone najwyżej, najdalej od parkingu i jest najmniejsze ze wszystkich też pewnie jest wyschnięte. Wszystkie źródła podają, że zielone wysycha najszybciej. Nie dotarliśmy zatem do ostatniego jeziorka. 

perlator
03 luty 2016 16:10

Obowiązkowy punkt programu turystycznego będąc w tym rejonie

Marta
10 sierpień 2015 23:58

Kolorowe jeziorka powstały na terenie dawnych  kopalni łupka pirytowego. Po zamknięciu kopalń wyrobiska zalała woda  i na skutek rozpuszczenia w niej związków chemicznych przebrała różne barwy - żółta , purpurową, błękitną i zieloną. Zabarwienie wody zalezy od ilości rozpuszczonych związków chemicznych. Żółte jeziorko bardziej przypomina większą kałużę lub staw, a zielone zanika w gorące i suche lato. Oprócz jeziorek do oglądania  są jeszcze skały i groty. W niektórych mieszkają nietoperze. Niektóre tworzą małe tunele :) przez które można przejść.  W pobliżu skał mozna wyczuć zapach siarki.  Rodzice maluchów powinni uważać aby dzieci nie moczyły paluszków w wodzie z jeziorek. Kolorowe jeziorka to atrakcja którą warto zobaczyć.  

Neśka
25 czerwiec 2015 16:50

Przyjemny spacer. Samotnikom polecam  w tygodniu :)

Anna Piernikarczyk
25 wrzesień 2014 13:32

No to gratki, niezła forma :)

 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację