Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kolorowe jeziorka
Wieściszowice

50°49'40" N, 15°58'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Lokalizacja kolorowych jeziorek

Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawe zbiorniki znajdujące się na trzecim miejscu cudów Polski. Można je odnaleźć w niewielkich Wieściszowicach, na północny zachód od Kamiennej Góry, na Dolnym Śląsku.Wśród zbiorników na terenie Rudaw Janowickich zobaczysz jeziorko purpurowe, żółte, szmaragdowe czy zielone. Zabarwienie wody zależy od nasycenia związkami chemicznymi. Purpurowy kolor zależy od żelaza, a niebieski od miedzi. Na miejscu powstał parking, a wśród kolorowych jeziorek wiedzie zielony szlak pieszy.

jeziorko zielone
jeziorko zielone

Kolorowe jeziorka w Wieściszowicach są popularne wśród turystów i naprawdę fajne miejsce, ale polecam również inne kolorowe jeziorka, znacznie liczniejsze, a jeszcze nie tak popularne. To kolorowe jeziorka na Łuku Mużakowa, koło Łęknicy, a najlepiej je podziwiać z geościeżki Dawna Kopalnia Babina.

Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach Kolorowe Jeziorka jeziorko zielone jeziorko purpurowe jeziorko zielone Kolorowe Jeziorka Kolorowe Jeziorka

Kamienna Góra noclegi

Kamienna Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Avatar użytkownika
piotr Wędrowiec 158 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2019-07-14 na

Teren ładny,chociaż dla osób starszych podejście wymagające.

Blom Zapaleniec 741 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-30 na

Dla mnie to był pierwszy zawód mojej wycieczki. Wg mnie nie warto iść dalej niż do dwóch pierwszych jeziorek. Grota przy pierwszym jeziorku uratowała to miejsce przed oceną 2/5.

Avatar użytkownika
Turbosokol Sokołowski Domator 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-06-06 na

Błękitne jeziorko najbardziej mnie ujęło :D

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

śliczne są te jeziorka

ryko koszarski Weekendowy turysta 42 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-03-11 na

kolorowe jeziorka -dla osób starszych zbyt męczące? - wydaje mi się ,że nie jest aż tak męczące. Ja tam byłem mając 72 lata. Oczywiście wszystko zależy od kondycji. W ub. roku skończyłem 73 lata i z Kużnic poszedłem na Kasprowy Wierch i dalej na Kopę Kondracką I dalej na Giewont i wróciłem żółtym szlakiem do Zakopanego przez Dolinę Małej Łąki.Co prawda trochę to trwało.Wyruszyłem o 6:30 a w Zakopanem byłem o 17:oo , no i nieżle padniety.Ale było super. !!Pozdrawiam.

 

Anpis Weekendowy turysta 30 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-11-01 na

Ładne ,małe i kolorowe jeziorka,

Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-13 na

Wielka susza sprawiła, że z czterech jeziorek pozostały dwa. Pierwsze po drodze żółte jeziorko, do tej pory podobno zawsze było. Teraz oglądaliśmy lej jak po bombie. Jeśli wyschło żółte, które nie jest pokaźnych rozmiarów, to można było w ciemno założyć, że zielone, które jest położone najwyżej, najdalej od parkingu i jest najmniejsze ze wszystkich też pewnie jest wyschnięte. Wszystkie źródła podają, że zielone wysycha najszybciej. Nie dotarliśmy zatem do ostatniego jeziorka. 

Avatar użytkownika
perlator Wędrowiec 134 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-02-03 na

Obowiązkowy punkt programu turystycznego będąc w tym rejonie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-08-10 na

Kolorowe jeziorka powstały na terenie dawnych  kopalni łupka pirytowego. Po zamknięciu kopalń wyrobiska zalała woda  i na skutek rozpuszczenia w niej związków chemicznych przebrała różne barwy - żółta , purpurową, błękitną i zieloną. Zabarwienie wody zalezy od ilości rozpuszczonych związków chemicznych. Żółte jeziorko bardziej przypomina większą kałużę lub staw, a zielone zanika w gorące i suche lato. Oprócz jeziorek do oglądania  są jeszcze skały i groty. W niektórych mieszkają nietoperze. Niektóre tworzą małe tunele :) przez które można przejść.  W pobliżu skał mozna wyczuć zapach siarki.  Rodzice maluchów powinni uważać aby dzieci nie moczyły paluszków w wodzie z jeziorek. Kolorowe jeziorka to atrakcja którą warto zobaczyć.  

Neśka Domator 21 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-06-25 na

Przyjemny spacer. Samotnikom polecam  w tygodniu :)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-09-25 na

No to gratki, niezła forma :)

 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020