Kolorowe Jeziorka, Krzysztof Dorota

Kolorowe Jeziorka Rudawy

(4.4 głosów: 135)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Lokalizacja kolorowych jeziorek

Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawe zbiorniki znajdujące się na trzecim miejscu cudów Polski. Można je odnaleźć w niewielkich Wieściszowicach, na północny zachód od Kamiennej Góry, na Dolnym Śląsku.

Wśród zbiorników na terenie Rudaw Janowickich zobaczysz jeziorko purpurowe, żółte, szmaragdowe czy zielone. Zabarwienie wody zależy od nasycenia związkami chemicznymi. Purpurowy kolor zależy od żelaza, a niebieski od miedzi. Na miejscu powstał parking, a wśród kolorowych jeziorek wiedzie zielony szlak pieszy.

jeziorko zielone, Krzysztof Dorota
jeziorko zielone, Krzysztof Dorota


Kolorowe jeziorka w Wieściszowicach są popularne wśród turystów i naprawdę fajne miejsce, ale polecam również inne kolorowe jeziorka, znacznie liczniejsze, a jeszcze nie tak popularne. To kolorowe jeziorka na Łuku Mużakowa, koło Łęknicy, a najlepiej je podziwiać z geościeżki Dawna Kopalnia Babina.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Kolorowe jeziorka
Wieściszowice

GPS: 50°49'40N, 15°58'24E

Kamienna Góra noclegi

Kamienna Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Krzysztof Dorota
Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach, Ela
Kolorowe Jeziorka, Zbyszek Mat
, Zbyszek Mat
jeziorko zielone, Krzysztof Dorota
jeziorko purpurowe, Krzysztof Dorota
jeziorko zielone, Krzysztof Dorota
Kolorowe Jeziorka, Krzysztof Dorota
Kolorowe Jeziorka, Krzysztof Dorota
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
Jeziorka mocno przereklamowane i podkolorowane w internecie. Ale sam szlak i teren wokół przyjemny i odprężający. Same jeziorka to szkoda czasu, warto podjechać w gôry sokole na Sokolik i Krzyżną górę.
Tadek
Fajna wycieczka dla odprężenia z kolorowymi jeziorkami
piotr

Teren ładny,chociaż dla osób starszych podejście wymagające.

Blom

Dla mnie to był pierwszy zawód mojej wycieczki. Wg mnie nie warto iść dalej niż do dwóch pierwszych jeziorek. Grota przy pierwszym jeziorku uratowała to miejsce przed oceną 2/5.

Turbosokol Sokołowski

Błękitne jeziorko najbardziej mnie ujęło 😁

karrrr96

śliczne są te jeziorka

ryko koszarski

kolorowe jeziorka -dla osób starszych zbyt męczące? - wydaje mi się ,że nie jest aż tak męczące. Ja tam byłem mając 72 lata. Oczywiście wszystko zależy od kondycji. W ub. roku skończyłem 73 lata i z Kużnic poszedłem na Kasprowy Wierch i dalej na Kopę Kondracką I dalej na Giewont i wróciłem żółtym szlakiem do Zakopanego przez Dolinę Małej Łąki.Co prawda trochę to trwało.Wyruszyłem o 6:30 a w Zakopanem byłem o 17:oo , no i nieżle padniety.Ale było super. !!Pozdrawiam.

 

Anpis

Ładne ,małe i kolorowe jeziorka,

Karolina

Wielka susza sprawiła, że z czterech jeziorek pozostały dwa. Pierwsze po drodze żółte jeziorko, do tej pory podobno zawsze było. Teraz oglądaliśmy lej jak po bombie. Jeśli wyschło żółte, które nie jest pokaźnych rozmiarów, to można było w ciemno założyć, że zielone, które jest położone najwyżej, najdalej od parkingu i jest najmniejsze ze wszystkich też pewnie jest wyschnięte. Wszystkie źródła podają, że zielone wysycha najszybciej. Nie dotarliśmy zatem do ostatniego jeziorka. 

perlator

Obowiązkowy punkt programu turystycznego będąc w tym rejonie

Marta

Kolorowe jeziorka powstały na terenie dawnych  kopalni łupka pirytowego. Po zamknięciu kopalń wyrobiska zalała woda  i na skutek rozpuszczenia w niej związków chemicznych przebrała różne barwy - żółta , purpurową, błękitną i zieloną. Zabarwienie wody zalezy od ilości rozpuszczonych związków chemicznych. Żółte jeziorko bardziej przypomina większą kałużę lub staw, a zielone zanika w gorące i suche lato. Oprócz jeziorek do oglądania  są jeszcze skały i groty. W niektórych mieszkają nietoperze. Niektóre tworzą małe tunele 🙂 przez które można przejść.  W pobliżu skał mozna wyczuć zapach siarki.  Rodzice maluchów powinni uważać aby dzieci nie moczyły paluszków w wodzie z jeziorek. Kolorowe jeziorka to atrakcja którą warto zobaczyć.  

Neśka

Przyjemny spacer. Samotnikom polecam  w tygodniu 🙂

Anna Piernikarczyk

No to gratki, niezła forma 🙂

 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023