Karkonoskie tajemnice

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

(4.4 głosów: 63)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Legendy o Duchu Gór

Karkonoskie Tajemnice to niecodzienne i tajemne Muzeum w Karpaczu, znajdujące się przy końcu deptaka. Tutaj, u podnóża Śnieżki, każdy turysta ma okazję poznać historie i legendy związane z Karkonoszami. Karkonoskie Tajemnice powstały w miejscu odnalezienia wiekowego kostura Ducha Gór. Ten zdumiewający przedmiot wykopany został 26 marca 2011 roku podczas prac budowlanych. Obecnie ten niezwykle ciekawy eksponat można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, w pięknej scenerii, poznasz historie o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów oraz bogactw naturalnych - Walończykach oraz legendy przedstawiające Ducha Gór i niesamowity korzeń mandragory.Multimedialna wystawa

Ekspozycja Karkonoskich Tajemnic jest interaktywna, przez co staniesz się częścią magicznego świata Karkonosza. Z pewnością dzieciom przypadnie do gustu taki sposób zwiedzania, gdzie można brać czynny udział w tym, co się dzieje dookoła. A i dorośli będą zachwyceni tym miejscem, bo to unikatowa propozycja.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie 10.00-18.00
Bilety: normalny/ulgowy 21/17 zł
Dzieci do 4 lat bezpłatnie

Adres

Karkonoskie Tajemnice
ul. Mickiewicza 1a, Karpacz
tel. 75/ 761-99-99
www.karkonoskietajemnice.pl

GPS: 50°46'26N, 15°44'59E

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Karpacz Karkonosze
Ważna
muzea czynne cały rok dla rodziny dla dzieci wstęp płatny multimedialne
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

asia
Świetna wystawa dzięki której mogliśmy poznać legendy Karkonoszy, legendy o Duchu Gór, a także poznać historię ludności która zamieszkiwała tamtejsze tereny - Zielarze i Walończycy. Wszystko super zaaranżowane i zorganizowane, obsługa pomocna, szczerze polecam to miejsce, dla dorosłych i dla dzieci!
Blom

trochę za dużo ludzi wpuszczanych na raz, trzeba sporo poczekać podczas słuchania historii z telefonów.

Artur

Super miejsce dla dzieciaków ale i dla dorosłych

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023