Karkonoskie Tajemnice
ul. Mickiewicza 1a, Karpacz
tel. 75/ 761-99-99
www.karkonoskietajemnice.pl

50°46'26" N, 15°44'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 09:59–10:00

Karkonoskie Tajemnice to niecodzienne i tajemne Muzeum w Karpaczu, znajdujące się przy końcu deptaka. Tutaj, u podnóża Śnieżki, każdy turysta ma okazję poznać historie i legendy związane z Karkonoszami. Karkonoskie Tajemnice powstały w miejscu odnalezienia wiekowego kostura Ducha Gór. Ten zdumiewający przedmiot wykopany został 26 marca 2011 roku podczas prac budowlanych. Obecnie ten niezwykle ciekawy eksponat można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, w pięknej scenerii, poznasz historie o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów oraz bogactw naturalnych - Walończykach oraz legendy przedstawiające Ducha Gór i niesamowity korzeń mandragory.Ekspozycja jest interaktywna, przez co staniesz się częścią magicznego świata Karkonosza. Z pewnością dzieciom przypadnie do gustu taki sposób zwiedzania, gdzie można brać czynny udział w tym, co się dzieje dookoła. A i dorośli będą zachwyceni tym miejscem, bo to unikatowa propozycja.

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

asia Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-03-19 na
Świetna wystawa dzięki której mogliśmy poznać legendy Karkonoszy, legendy o Duchu Gór, a także poznać historię ludności która zamieszkiwała tamtejsze tereny - Zielarze i Walończycy. Wszystko super zaaranżowane i zorganizowane, obsługa pomocna, szczerze polecam to miejsce, dla dorosłych i dla dzieci!
Blom Zapaleniec 741 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-30 na

trochę za dużo ludzi wpuszczanych na raz, trzeba sporo poczekać podczas słuchania historii z telefonów.

Artur Weekendowy turysta 38 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-07-10 na

Super miejsce dla dzieciaków ale i dla dorosłych

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020