Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Karkonoskie tajemnice
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Legendy o Duchu Gór

Karkonoskie Tajemnice to niecodzienne i tajemne Muzeum w Karpaczu, znajdujące się przy końcu deptaka. Tutaj, u podnóża Śnieżki, każdy turysta ma okazję poznać historie i legendy związane z Karkonoszami. Karkonoskie Tajemnice powstały w miejscu odnalezienia wiekowego kostura Ducha Gór. Ten zdumiewający przedmiot wykopany został 26 marca 2011 roku podczas prac budowlanych. Obecnie ten niezwykle ciekawy eksponat można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, w pięknej scenerii, poznasz historie o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów oraz bogactw naturalnych - Walończykach oraz legendy przedstawiające Ducha Gór i niesamowity korzeń mandragory.Multimedialna wystawa

Ekspozycja Karkonoskich Tajemnic jest interaktywna, przez co staniesz się częścią magicznego świata Karkonosza. Z pewnością dzieciom przypadnie do gustu taki sposób zwiedzania, gdzie można brać czynny udział w tym, co się dzieje dookoła. A i dorośli będą zachwyceni tym miejscem, bo to unikatowa propozycja.

Informacje praktyczne

Codziennie 10.00-18.00
Bilety: normalny/ulgowy 21/17 zł
Dzieci do 4 lat bezpłatnie

Karkonoskie Tajemnice
ul. Mickiewicza 1a, Karpacz
tel. 75/ 761-99-99
www.karkonoskietajemnice.pl

Noclegi w Karpaczu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 63)
Twoja ocena
asia
Świetna wystawa dzięki której mogliśmy poznać legendy Karkonoszy, legendy o Duchu Gór, a także poznać historię ludności która zamieszkiwała tamtejsze tereny - Zielarze i Walończycy. Wszystko super zaaranżowane i zorganizowane, obsługa pomocna, szczerze polecam to miejsce, dla dorosłych i dla dzieci!
Blom

trochę za dużo ludzi wpuszczanych na raz, trzeba sporo poczekać podczas słuchania historii z telefonów.

Artur

Super miejsce dla dzieciaków ale i dla dorosłych

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024