Karkonoskie tajemnice

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

(4.4 głosów: 60)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Legendy o Duchu Gór

Karkonoskie Tajemnice to niecodzienne i tajemne Muzeum w Karpaczu, znajdujące się przy końcu deptaka. Tutaj, u podnóża Śnieżki, każdy turysta ma okazję poznać historie i legendy związane z Karkonoszami. Karkonoskie Tajemnice powstały w miejscu odnalezienia wiekowego kostura Ducha Gór. Ten zdumiewający przedmiot wykopany został 26 marca 2011 roku podczas prac budowlanych. Obecnie ten niezwykle ciekawy eksponat można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, w pięknej scenerii, poznasz historie o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów oraz bogactw naturalnych - Walończykach oraz legendy przedstawiające Ducha Gór i niesamowity korzeń mandragory.

Multimedialna wystawa

Ekspozycja Karkonoskich Tajemnic jest interaktywna, przez co staniesz się częścią magicznego świata Karkonosza. Z pewnością dzieciom przypadnie do gustu taki sposób zwiedzania, gdzie można brać czynny udział w tym, co się dzieje dookoła. A i dorośli będą zachwyceni tym miejscem, bo to unikatowa propozycja.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie 10.00-18.00
Bilety: normalny/ulgowy 21/17 zł
Dzieci do 4 lat bezpłatnie

Adres

Karkonoskie Tajemnice
ul. Mickiewicza 1a, Karpacz
tel. 75/ 761-99-99
www.karkonoskietajemnice.pl

GPS: 50°46'26N, 15°44'59E

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°46'26N, 15°44'59E
30 marzec 2017
13 styczeń 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

asia
19 marzec 2020 18:36
Świetna wystawa dzięki której mogliśmy poznać legendy Karkonoszy, legendy o Duchu Gór, a także poznać historię ludności która zamieszkiwała tamtejsze tereny - Zielarze i Walończycy. Wszystko super zaaranżowane i zorganizowane, obsługa pomocna, szczerze polecam to miejsce, dla dorosłych i dla dzieci!
Blom
30 lipiec 2017 21:21

trochę za dużo ludzi wpuszczanych na raz, trzeba sporo poczekać podczas słuchania historii z telefonów.

Artur
10 lipiec 2017 13:41

Super miejsce dla dzieciaków ale i dla dorosłych

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację